Lodówka z kostkarką do lodu Ranking marzec 2021

W tradycyjnej lodówce lód produkuje się w tradycyjnych pojemnikach – wlewa się do nich wodę, później wkłada się do zamrażalnika na kilka godzin. Lodówka do zabudowy z kostkarką pozwala produkować lód szybko, łatwo oraz wydajnie. W małej kuchni lodówka z kostkarką nie zawsze się przydaje, ponieważ kostkarka zajmuje sporo miejsca w lodówce.

Jaka lodówka z kostkarką lodu?


Jaka lodówka z kostkarką?

Popularne są lodówki side by side, w których mieści się kostkarka. Takie lodówki pobierają znacznie więcej energii niż lodówki jednodrzwiowe. Niektóre urządzenia wymagają podłączenia wody na stałe, gdzie konieczna będzie interwencja hydraulika. Lodówki na stałe przyłączane do wody wymagają używania specjalnych filtrów, które wymienia się co pół roku, cena takiego filtra jest wysoka, wynosi między powyżej 100 a ponad 200 złotych. Taka lodówka wymaga jednak o wiele mniejszego nakładu pracy, nie trzeba nalewać wody do foremek i czekać na kostki lodu, sprawne urządzenie produkuje kostki niemal automatycznie. Kostkarka może być zainstalowana na drzwiczkach lodówki, nieraz kostkarka i kruszarka są połączone w jedno.

Lodówki z barkiem są ciekawym rozwiązaniem dla entuzjastów, coraz częściej spotykanym, cechuje je energooszczędność. Na rynku oferowane są również lodówki z dystrybutorem wody. Lodówka z kostkarką oraz podajnikiem wody stanowi wyższą klasę urządzenia, które jest adresowane do osób o bardziej zasobnym portfelu – jedno urządzenie kosztuje najczęściej powyżej 4000 zł złotych.

Istotne dodatkowe parametry lodówki

Ważne są takie parametry, jak:

 • zamrażarka umiejscowiona na dole lub po jednej ze stron lodówki,
 • komora świeżości fresh pozwalająca przechować warzywa, mięso lub ryby komfortowo, bez ryzyka, że ulegną one zepsuciu,
 • funkcja No Frost uwalniająca zamrażalnik od lodu, przez co wilgoć z lodówki znika natychmiast,
 • klasa energetyczna A++ sprawiająca, że oszczędza się sporą ilość energii,
 • kostkarki twistowe sprawiające, że kostki samodzielnie wypadają, nie trzeba wyjmować ich w sposób uciążliwy.

Lodówka z kostkarką musi być podłączona stabilnie do ujęcia wody.


Jaka najlepsza? Szukamy dobrej lodówki z kostkarką wg zasobności portfela


Tania lodówka z kostkarką do lodu do 2000 złotych

lodówka no frost z kostkarką Samsung RT38K5535S9, z górnym zamrażalnikiem
lodówka no frost z kostkarką Samsung RT38K5535S9, z górnym zamrażalnikiem
1.Chcąc zakupić lodówkę z kostkarką do kwoty 2000 zł, możemy liczyć jedynie na taką, z kostkarką twistową, o klasie energetycznej sięgającej maksymalnie A++. Będzie to lodówka średnich rozmiarów, czyli około 240l pojemności chłodziarki i 90l zamrażalnika. W środku znajdziemy miejsce na jajka i szufladę do przechowywania warzyw. Technologicznie możemy liczyć na udogodnienia: no frost, multiairflow a także na alarm otwartych drzwi.


Lodówka z kostkarką od 2000 do 3000 złotych

lodówka no frost GORENJE NRS9181MX z kostkarką i zamrażalnikiem side by side
lodówka no frost GORENJE NRS9181MX z kostkarką i zamrażalnikiem side by side
2.W przedziale 2000-3000 zł, znajdziemy już lodówki typu side by side i tradycyjne o większej kubaturze. Pojemności takich lodówek dochodzą nawet do 535l. Większość wyposażona jest w zewnętrzne wyświetlacze LED, pokazujące temperaturę w środku. Wykończenie to już nie tylko plastik, ale także stal szlachetna. W większych lodówkach znajdziemy takie udogodnienia jak: specjalna szuflada na mięso, półka na butelki lub komora zero. Wśród technologii wcześniej nie ujętych otrzymamy: higiene control, tryb wakacyjny, power freeze. Klasa energetyczna to najczęściej A+.


Dobre lodówki z kostkarką od 3000 do 4000 złotych

lodówka no frost Samsung RS50N3513SA z kostkarką i zamrażalnikiem side by side
lodówka no frost Samsung RS50N3513SA z kostkarką i zamrażalnikiem side by side
3.Przy kwocie 3000-4000 zł możemy liczyć na nieco mniejszą lodówkę side by side o kubaturze do 417l, ale o dużo ładniejszym designie. Kostkarka jest tu wyposażona w zewnętrzny dystrybutor wody i lodu – w wersji kostkowanej lub kruszonej. Mamy też większy zakres udogodnień konstrukcyjnych, jak choćby możliwość regulacji wysokości półek. Wśród technologii znajdziemy te, które mają na celu przedłużenie świeżości produktów, ale także inteligentne czujniki zmiany temperatury z opcją otrzymania tej informacji na telefon.


Najlepsze lodówki z kostkarką od 4000 złotych

lodówka no frost Bosch KAD90VI20 z kostkarką i zamrażalnikiem side by side
lodówka no frost Bosch KAD90VI20 z kostkarką i zamrażalnikiem side by side
4.Najdroższe lodówki z kostkarką sięgają ceny do 19000 zł. Górują tu lodówki typu side by side, których klasy energetyczne sięgają nawet A+++. Mamy w nich możliwość podłączenia kostkarki do bieżącej wody, bez zbędnego uzupełniania pojemnika. Znajdziemy tu także lodówki 4 komorowe z opcją ustawienia oddzielnej temperatury w każdej z komór. Technologicznie znajdzie się tu wszystko, co w lodowce można dzisiaj znaleźć – w tym dostęp do internetu, by móc dokupić online brakujące produkty.


Lodówki z kostkarką do lodu RANKING ◊ Ranking marzec 2021 ◊

Zestawienie najchętniej kupowanych lodówek z kostkarką do lodu. Ranking został opracowany na podstawie porównywarek cenowych i jest aktualizowany na bieżąco.A może wolnostojąca kostkarka do lodu?

Jeżeli nie zdecydujemy się na zakup lodówki z kostkarką, nie ma żadnego problemu, aby w późniejszym czasie zdecydować się na jej wersję wolnostojącą. Przyjrzyjmy się zaletom i wadom takiego rozwiązania.

Zalety wolnostojącej kostkarki do lodu

  + duża wydajność urządzenia, co sprawdzi się chociażby przy organizowaniu przyjęć czy imprez okazjonalnych
  + urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, zazwyczaj posiadać wygodny programator z wyświetlaczem
  + przydatnym rozwiązaniem jest możliwość kruszenia lodu, dostępna w wybranych kostkarkach
  + daje nam opcję wyboru wielkości kostki lodu
  + zyskujemy mobilność urządzenia, która jest mocno ograniczona, gdy mamy lodówkę z wbudowaną kostkarką

Wady wolnostojącej kostkarki do lodu

  – dodatkowy koszt zakupu urządzenia w zasadzie jednofunkcyjnego
  – musimy wygospodarować dodatkowe miejsce w przestrzeni kuchennej
  – emitowany przez kostkarki hałas może być uciążliwy

Jak szukali użytkownicy?

 • lodówka z kostkarką
 • lodówka z kostkarką do lodu jednodrzwiowa
 • lodówka z funkcja lodu
 • lodówka sharp
 • lodówka do zabudowy z kostkarką
 • lodowka 205cm z kostkarką
 • kostkarka twistowa a automatyczna
 • jaka lodowka z kostkarka
 • jaka lodowka do zabudowy z kostkarka
 • chłodziarka z kostkarką do 2000

Jaki sprzęt wybrać?

4 opinii o “Lodówka z kostkarką do loduRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2020

 • Jakiś czas temu właśnie zmagałem się z wyborem lodówki z taką funkcją. Od dwóch tygodni jest u mnie w domu jednodrzwiowa lodówka z kostkarką do lodu i jestem bardzo zadowolony. Kostkarka działa bardzo dobrze, a sama lodówka jest cicha i wydajna.

  Reply
 • Myślałam, że nigdy tego nie powiem, ale teraz już nie wyobrażam sobie innej lodówki. Lodówka z kostkarką jest czymś bardzo przydatnym. Wybrałam firmę Samsung i jestem zadowolona. Cena nie była niska, ale zdecydowanie warto było odkładać. Teraz mogę sobie do drinka wrzucić lodu kiedy tylko chcę 😉

  Reply
 • · Edit

  Dla mnie najlepszym wyborem okazała się lodówka z kostkarką do lodu. Bardzo, ale to bardzo przydatna funkcja, jeszcze nawet nie wiedziałam, że to może być tak pożyteczne 😉

  Reply
 • Taka lodówka to po prostu skarb w upalne dni 😀 W mojej kuchni jest lodówka do zabudowy z kostkarką i spisuje się równie dobrze jak wygląda. Polecam każdemu, są one zazwyczaj przestronne, bo to wyższa klasa. A kostkarka to coś, co warto mieć 😉

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...