Luksusowe włączniki dotykowe – dlaczego warto w nie zainwestować? Ranking grudzień 2023

Włącznik światła – żadna filozofia! Ma po prostu działać – włączać i wyłączać. Estetyka? Niewiele się nad nią zastanawiamy, bo to w końcu produkt, który spełnia tylko funkcje praktyczne. Stop! Włącznik światła może być i funkcjonalny, i elegancki. Co więcej, on jest w stanie podnieść walory użytkowe każdego pomieszczenia. Dlaczego warto zainwestować w luksusowe włączniki dotykowe?

luksusowe-wlaczniki-dotykowe-dlaczego-warto-w-nie-zainwestowac


Estetyczny panel z podświetleniem

Choć funkcje praktyczne są tu najważniejsze, nieco przewrotnie zacznijmy od estetyki. Klasyczne włączniki… po prostu są. Ani ładne, ani brzydkie, ale na pewno nie da się o nich powiedzieć, że wpisują się w jakąkolwiek domową aranżację. Z minusów trzeba wymienić trudność w czyszczeniu. Łatwo się brudzą, tracą swoje pierwotne barwy i szybko zaczynają wyglądać, jakby miały za sobą długi, bardzo trudny czas.

Na rynku pojawiła się alternatywa, jaką są włączniki dotykowe, niejako ukryte w szklanych panelach, niemalże płaskich. Gdy na nie spojrzeć, przyjrzeć się elegancji, którą wnoszą do wnętrz, jak te z oferty Gajwer.pl, od razu widać, że jest to jakość i wygląd, którego nie są w stanie zaoferować żadne inne produkty tego typu.

Wybór pośród kilku kolorów sprawia, że można je precyzyjnie dopasować do kolorystyki dominującej we wnętrzu. Tym samym nie wyróżniają się na jej tle, a aranżacja zyskuje na jeszcze większej spójności. Jeśli jednak użytkownicy wolą nutę wyrazistości, detale, które zdobią, ale są maksymalnie praktyczne, wystarczy postawić na włącznik dotykowy w kontrastującej barwie.


Zalety praktyczne

Włączniki dotykowe są zwykle opatrzone pilotem zdalnego sterowania. Oznacza to, że oglądając ulubiony film na kanapie, gdy robi się już ciemno za oknami, nie trzeba się podnosić, by włączyć światło. Jeden przycisk, i gotowe! Taka funkcjonalność sprzyja również oszczędnościom, bo wychodząc z pokoju i kierując się do kuchni, nie musimy wracać się, by znaleźć włącznik. Często wiąże się to z faktem, że nam się po prostu nie chce wędrować tam i z powrotem, a te krótkie chwile włączonego zbędnie światła, znajdują swoje odzwierciedlenie na rachunkach za prąd.

Podświetlenie – punkty, które trzeba dotknąć, by włączyć światło, zwykle są podświetlane. To nie tylko walor wizualny, ale również wpływający na podniesienie bezpieczeństwa poruszania się po domu. Jest to szczególnie ważne dla dzieci i osób starszych, które chociażby w nocy wędrują do łazienki. Widząc z daleka takie włączniki, czują się pewniej i sprawniej docierają do pomieszczenia docelowego.

Bardzo ważna zaleta polega na tym, że w jednym takim panelu może być zintegrowane nie tylko oświetlenie. Wystarczy dobrać odpowiedni model włącznika, by znalazło się tu źródło poszczególnych lamp, klimatyzacji, ale i rolet. Wróćmy na chwilę na tę kanapę, na której siedzieliśmy oglądając film. Najważniejszy moment właśnie trwa, nie można oderwać się od ekranu, by nie stracić wątku, który wszystko wyjaśnia? Więc nie odrywajmy się! Mając do dyspozycji pilota, zasuwamy rolety zewnętrzne, wyłączamy klimatyzator i włączamy oświetlenie. Czy może być wygodniej?

Wygodniej być może już się nie da, ale oszczędniej na pewno. Dzięki takiemu luksusowemu rozwiązaniu, można pokusić się o instalację ściemniacza. Precyzyjne dopasowanie natężenia oświetlenia, wpływa na oszczędności. Ściemniacz przydaje się również w pokojach dziecięcych, kiedy to maluchy nie lubią zasypiać w całkowitych ciemnościach, ale główne światło nie pozwoliłoby im zapaść w sen.

Włączniki dotykowe to luksus, który kosztuje więcej niż standardowe rozwiązania, ale zdecydowanie będący wart swojej ceny. Podnosi komfort użytkowania domowych pomieszczeń, a estetyka za każdym razem zachwyca.

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...