Mała lodówka Ranking marzec 2021

mała lodówka do niewielkich pomieszczeń
mała lodówka do niewielkich pomieszczeń
Nie w każdym domu konieczna jest duża lodówka, która zabiera w kuchni sporo miejsca. Mała lodówka to doskonały pomysł w kawalerce, akademiku czy mieszkaniu singla stołującego się najczęściej na mieście. Jak wybrać odpowiednie urządzenie?


Rodzaje lodówek

Zasadniczo małe lodówki można podzielić na trzy główne typy.

 • Lodówki wolnostojące są zdecydowanie najpopularniejszym z nich. Mają własny blat i front, ustawić je więc można w dowolnym miejscu. Modele wolnostojące pod blat stawiane są w jednym szeregu z dolnymi szafkami.
 • Z kolei lodówki do zabudowy nie mają frontu i blatu, a więc można je postawić pomiędzy szafkami. Co ciekawe może je umiejscowić wyżej, co ułatwia dostęp do środka.
 • Ciekawymi urządzeniami kuchennymi są również niewielkie lodówki przeznaczone na napoje różnego rodzaju. Wprawdzie głównie spotkać je można w sklepach czy barach, ale doskonale sprawdzają się również w domu, zwłaszcza upalnym latem, gdy o wiele chętniej sięga się po zmrożoną wodę czy soki.

Niejako osobną grupę stanowią lodówki turystyczne, przydatne zwłaszcza podczas długich podróży urlopowych lub też wyjazdów służbowych.


Małe lodówki do zabudowy RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych małych lodówek do zabudowy. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Na co zwrócić uwagę podczas zakupu małej lodówki?

W przeciwieństwie do dużych modeli, mała lodówka pozbawiona jest zazwyczaj szeregu dodatkowych funkcji – kostkarki czy zamrażalnika o dużej pojemności. Z drugiej strony urządzenia te spełniają dobrze swoje podstawowe zadanie, jakim jest chłodzenie. Dlatego też z powodzeniem mogą mieć kompaktowe wymiary. Zazwyczaj są to małe lodówki jednodrzwiowe z niewielkim górnym zamrażalnikiem lub bez. Co ciekawe, nawet w przypadku droższych modeli nie wprowadzona została natomiast funkcja no frost.


Małe lodówki z zamrażalnikiem RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych małych lodówek z zamrażalnikiem. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jednym z najważniejszych parametrów jest oczywiście rozmiar. Lodówka bowiem powinna zmieścić się nawet w niedużej kuchni. Dotyczy to zarówno lodówek do zabudowy, jak i tych wolnostojących. Przed zakupem trzeba więc dokładnie zmierzyć wnękę, w której stać będzie urządzenie i w sklepie znaleźć model o odpowiedniej głębokości oraz szerokości. W przypadku lodówek podblatowych nie bez znaczenia jest też wysokość. Lodówka musi bowiem zmieścić się pod blatem. Nie może być za wysoka, ani za niska. Jeśli decyzja o skorzystaniu z tego rozwiązania została podjęta już na etapie projektowania kuchni to warto zapoznać się z ofertą różnych producentów i sprawdzić jakie są najpopularniejsze wysokości na rynku. Najmniejsze modele są nie wyższe niż 30 centymetrów.

Zachęcamy do lektury => Wybieramy tanią lodówkę do 1000 zł

Przy wyborze lodówki, zresztą jak każdego innego urządzenia elektrycznego, ważna jest też klasa energetyczna. W chwili obecnej na rynku wiele lodówek należy do wydajnej klasy A+, dzięki czemu pobiera znacznie mniejszą ilość prądu. Nie każda mała lodówka wyposażona jest w funkcję zamrażania produktów spożywczych. Warto więc jeszcze przed zakupem zastanowić się czy zamrażalnik jest konieczny. Wiele osób zamraża bowiem mięso czy przetwory. Zamrażalnik zabiera jednak dodatkową ilość miejsca w środku lodówki. W przypadku niewielkich modeli znajduje się on zawsze w górnej części urządzenia, w jego wnętrzu.


Małe lodówki turystyczne RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych małych lodówek turystycznych. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Pojemność chłodziarki, z uwagi na niewielkie rozmiary lodówki, jest dość mocno ograniczona. Warto więc poszukać modelu, w którym miejsce zostało w maksymalny sposób wykorzystane. W sprzedaży spotkać można lodówki o pojemności 40, ale i 100 litrów.

Każda, nawet mała lodówka powinna mieć na wyposażeniu kilka podstawowych elementów:

 • półki – zazwyczaj są to dwie szklane półki, na których można ułożyć produkty spożywcze,
 • pojemnik na jajka,
 • komorę na warzywa i owoce,
 • półki zamontowane na drzwiach – na butelki, soki, słoiki itd.

Małe lodówki wolnostojące RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych małych lodówek wolnostojących o wysokości do 100 cm. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jak szukali użytkownicy?

 • ranking małych lodówek 2020
 • najlepsza mała lodówka
 • nieduże lodówki
 • niedluza lodowka ranking
 • najlepsze lodówki male
 • małe lodówki ranking
 • mała lodówka ranking 2020
 • mała lodówka ranking
 • lodówki małe ranking
 • lodówka z zamrażalką mała

Jaki sprzęt wybrać?

4 opinii o “Mała lodówkaRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2020

 • Mała lodówka z zamrażalnikiem była mi potrzebna do domku na wsi, co prawda jestem tam rzadko, ale nie mogłem sobie pozwolić na coś większego z prostej przyczyny – miejsce. Polecam każdemu kto boryka się z brakiem miejsca w kuchni. Zrobiłem rozeznanie i chyba kupię, dzięki!

  Reply
 • Mini lodówka turystyczna do samochodu to chyba jedyna moja styczność z małą lodówką. Miałem jeszcze coś takiego na działeczce bo tam nie trzeba praktycznie nic tam trzymać, tylko parę rzeczy. Bardzo fajna sprawa i można wstawić gdzieś gdzie jest mało miejsca.

  Reply
 • Taka mała lodówka to świetna sprawa, nie każdy może pozwolić sobie na dużą, albo po prostu nie ma miejsca. Mała lodówka do biura to kolejny fajny pomysł wykorzystania tego sprzętu, czy do jakiegoś pomieszczenia socjalnego jest jak znalazł.

  Reply
 • Mi na wszelkiego rodzaju wyjazdy bardzo przydaje się mini lodówka z zamrażalnikiem. Polecam każdemu, bo jest to zdecydowanie lepsze wyjście, niż jakieś torby z wkładami. Mrozi bardzo dobrze, jest wystarczająco dużo dla trzech osób w podróży 😉

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...