Jaka maszynka do strzyżenia i stylizacji włosów?

Odpowiednia maszynka do strzyżenia włosów to atrakcyjny cenowo zakup, który przynosi znaczne korzyści. Często wykorzystywana jest zarówno przez amatorów, jak i profesjonalnych fryzjerów. Jednak czym powinna charakteryzować się dobra maszynka do włosów?

elektryczna maszynka do strzyżenia i stylizacji włosów
elektryczna maszynka do strzyżenia i stylizacji włosów


Wybór maszynki do włosów

Maszynka do obcinania włosów może mieć różne typy zasilania. Jeśli cenimy wygodę i chcemy golić w dowolnym miejscu, to wybierzmy maszynkę akumulatorową. Natomiast jeśli zależy nam bardziej na długim czasie użytkowania, to zdecydujmy się na maszynkę sieciową (na kablu). Chociaż jej ograniczeniem jest długość kabla, to doskonale nadaje się do dłuższego strzyżenia.

Dobra maszynka do włosów umożliwia szereg długości strzyżenia. W przypadku tańszych modeli będziemy mogli ustawić tylko podstawowe długości. Jeśli planujemy poważne strzyżenie, zainwestujmy w urządzenie, które oferuje wiele poziomów do wyboru.

Pamiętajmy także, żeby wybrać urządzenie o optymalnej mocy. Jeśli będzie jej za mało, to sprzęt nie poradzi sobie z gęstymi włosami.


Rodzaje strzyżarek pod kątem sposobu zasilania

  • maszynka akumulatorowa – bezprzewodowe strzyżenie jest bardzo wygodne, należy jednak pamiętać, aby po tej czynności podładować akumulator. Z reguły bateria wystarczy na mniej więcej 45-60 minut pracy. O zużyciu akumulatora najczęściej informują nas diody znajdujące się na przodzie maszynki;
  • maszynka przewodowa, sieciowa – do jej działania wymagane jest podłączenie kabla do prądu, który przy częstej zmianie miejsca może się okazać mocno kłopotliwy. W przypadku posiadania strzyżarki tego typu nie musimy się natomiast martwić o ładowanie baterii, pod tym kątem nie mamy żadnego ograniczenia czasowego;
  • maszynka sieciowo-akumulatorowa – jest to rodzaj strzyżarki oferujący zalety powyższych dwóch rozwiązań – jeżeli chcemy, możemy z niej skorzystać bezprzewodowo, a w momencie rozładowania akumulatora możemy dalej stylizować włosy podłączając sprzęt do prądu. Tego rodzaju strzyżarki są z reguły droższe od powyższych typów, jednak ze względu na uniwersalność i wygodę ich zakup jest godny rozważenia.

Profesjonalna maszynka do stylizacji włosów

Może być wykorzystywana zarówno przez zakład fryzjerski, jak również w domowych zastosowaniach, gdzie na własny użytek potrzebujemy dobrego i sprawdzonego sprzętu. Z pewnością maszynka do strzyżenia powinna być przede wszystkim wygodna w użyciu i mobilna, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zakup modelu bezprzewodowego (co jakiś czas musimy oczywiście baterię podładować) – z reguły wytrzymuje ona po naładowaniu baterii do 60 minut pracy.

Na wygodę wpływają także kompaktowe rozmiary, jak również jej lekkość. Niezależnie od zakupionej maszynki – czy to tańszej, czy też droższej profesjonalnej – koniecznie musimy zadbać o cykliczne jej czyszczenie. Pomoże nam w tym m.in. dołączony do zestawu pędzelek, dzięki któremu pozbędziemy się nagromadzonych podczas strzyżenia włosków. O atrakcyjności danej maszynki świadczy również ilość akcesoriów znajdujących się w zestawie – przydatne będzie chociażby etui ochronne czy też pokrowiec.

Jak sprawdzić poziom naładowania baterii? Za to odpowiada wskaźnik LED, który najczęściej posiada kilka stopni określających poziom podładowania, jak i różną kolorystykę samej diody.

Przed zakupem musimy pamiętać o przeznaczeniu danej maszynki – nieco inne kryteria wyboru obowiązują wobec maszynek do golenia włosów na głowie, a inne w przypadku urządzeń do stylizacji np. brody (tutaj najczęściej rekomendowanym wyborem jest zakup trymera).

Profesjonalne maszynki do stylizacji włosów dysponują odpowiednio większą mocą oraz szerokim zakresem regulacji długości strzyżenia.

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...