Dzięki młynkowi do odpadów zamontowanemu w zlewie kuchennym lub łazienkowym kanalizacja nie zatyka się resztkami pokarmowymi czy też innymi substancjami, co jest szczególnie istotne w przypadku gospodarstw domowych, gdzie występuje spory przerób żywności.
Resztki pokarmu wrzucone do młynka zostaną zmielone, zmienione w płyn, przepłyną przez rury bez najmniejszego problemu. Załatwi to kwestię niezbyt przyjemnego oczyszczania sitka z resztek jedzenia czy też późniejszego ich usuwania z rur.
Dzięki rozdrabniaczowi można usprawnić korzystanie z domowej kuchni i łazienki oraz zapobiec wszelkim problemów związanych z udrażnianiem rur. “Przechowywanie” resztek jedzenia intensyfikuje procesy gnilne, co prowadzi do namnażania się bakterii.
Najważniejsze sekcje publikacji
Jaki powinien być dobry młynek?
Rozdrabniacz musi mieć odpowiednią moc, która sprawi, że odpady zutylizuje się szybko i sprawnie. Moc 0,75 KM powinna być w zupełności wystarczająca na potrzeby codziennej utylizacji. Jeśli celem jest utylizacja wszystkich odpadów, to duża moc jest nieodzowna. Jeśli natomiast tylko odpady miękkie będą utylizowane, to wystarczy młynek o mniejszej mocy.
Młynki do odpadów najczęściej posiadają gwarancję na 2 lata, ale zdarzają się także gwarancje 6-letnie. Młynek powinien być cichy, w zależności od modelu może mieć kilka stopni rozdrobnienia pokarmów. Najgłośniej pracują młynki w zlewozmywakach ze stali, cicho natomiast pracują w zlewozmywakach z ceramiki i granitu. Dodatkowymi funkcjami młynka są chociażby:
- włącznik pneumatyczny,
- pilot do młynka,
- fabryczna kratka.
Rodzaj młynka należy dobrać do rodzaju gotowania. Jeśli ktoś jada częściej w barach, to w domu nie potrzebuje bardzo wydajnego młynka do odpadów. Codzienne gotowanie wymaga dobrej jakości urządzenia do rozdrabniania.
Rozdrabniacze odpadów spełnią swoje zadanie nie tylko w kuchni, ale również i w łazience.
Jakie są zalety młynków do odpadów?
Zużycie wody jest także znacznie niższe, a rur nie trzeba czyścić szkodliwymi chemikaliami, ponadto montaż rozdrabniacza do odpadów jest łatwą czynnością – wymagany jest jedynie odpływ o szerokości 3,5 cala, czyli 90-92 mm. Cała czynność sprowadza się do:
- rozłożenia młynka na części i umieszczenia kołnierza na otworze zlewozmywaka,
- montażu uszczelek, kołnierza,
- przytwierdzenia młynka do pierścienia mocującego.
Młynków do rozdrabniania odpadów nie stosuje się w biurowych pomieszczeniach socjalnych, natomiast są one bardzo popularne w restauracjach czy też innych lokalach gastronomicznych.
Obierki z ziemniaków, fragmenty drobiu i ryb, skorupki jaj, łupiny po owocach i warzywach dzięki młynkowi do odpadów znikną w sposób szybki, łatwy oraz bezwonny. Młynki znakomicie radzą sobie z rozdrabnianiem organicznych odpadków.
Jaki najlepszy? Szukamy dobrego rozdrabniacza odpadów wg zasobności portfela
Tani młynek do zlewu do 500 zł
Dobry młynek do odpadów od 500 do 1000 zł
Młynki od 1000 do 1500 zł
Najlepsze młynki do zlewu od 1500 zł
Młynki rozdrabniacze odpadów do zlewu RANKING ◊ Ranking marzec 2021 ◊
Zestawienie najchętniej kupowanych młynków rozdrabniaczy do odpadów. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.
Jak szukali użytkownicy?
- insinkerator vs franke
- test młynków do odpadów
- mlynek franke test
- mlynek franke czy insinkerato
- jaki rozdrabniacz do zlewu wybrać
- jaki młynek do zlewu
- jaki młynek do odpadów wybrać
- jaki mlynek do odpafow
- jaki mlynek do odpadow jest najlepszy
- insinkerator vs franke mlynek
Jest to świetne rozwiązanie, żeby uniknąć zatykania się rur i problemu z usuwaniem resztek. Rozdrabniacz odpadów do zlewu nie jest bardzo powszechny, ale często spotkam go u znajomych mieszkających w domach, poza miastem. Ciekawe urządzenie.
Warto kupić taki młynek do odpadów? Zastanawiam się nad nim już od jakiegoś czasu. Jeżeli tak to może ktoś ma jakąś konkretną firmę, którą może polecić. Ciekawy artykuł, bardzo mnie zainteresował.
Przy budowie domu zastanawiałem się, czy przyda się młynek odpadów do zlewu i teraz wiem, że był to dobry wybór. Nie jest to jakiś wielki koszt, a zdecydowanie ułatwia sprawę tego, gdzie pomieścić wszelkie odpady 😉
Dwa miesiące temu zamontowałem młynek do zlewozmywaka i była to świetna decyzja. Nie wyobrażam sobie już, żeby resztki wyrzucać w inny sposób. Jest to bardzo szybkie i proste i nie trzeba się o nie martwić. Polecam każdemu, kto tylko ma taką możliwość montażu u siebie takiego młynka.