Młynek do odpadów w zlewie

Jaki młynek do zlewu? Rozdrabniacze kuchenne i łazienkowe do odpadówDzięki młynkowi do odpadów zamontowanemu w zlewie kuchennym lub łazienkowym kanalizacja nie zatyka się resztkami pokarmowymi czy też innymi substancjami, co jest szczególnie istotne w przypadku gospodarstw domowych, gdzie występuje spory przerób żywności.

Resztki pokarmu wrzucone do młynka zostaną zmielone, zmienione w płyn, przepłyną przez rury bez najmniejszego problemu. Załatwi to kwestię niezbyt przyjemnego oczyszczania sitka z resztek jedzenia czy też późniejszego ich usuwania z rur.

Dzięki rozdrabniaczowi można usprawnić korzystanie z domowej kuchni i łazienki oraz zapobiec wszelkim problemów związanych z udrażnianiem rur. “Przechowywanie” resztek jedzenia intensyfikuje procesy gnilne, co prowadzi do namnażania się bakterii.


Jaki powinien być dobry młynek?

Rozdrabniacz musi mieć odpowiednią moc, która sprawi, że odpady zutylizuje się szybko i sprawnie. Moc 0,75 KM powinna być w zupełności wystarczająca na potrzeby codziennej utylizacji. Jeśli celem jest utylizacja wszystkich odpadów, to duża moc jest nieodzowna. Jeśli natomiast tylko odpady miękkie będą utylizowane, to wystarczy młynek o mniejszej mocy.

Młynki do odpadów najczęściej posiadają gwarancję na 2 lata, ale zdarzają się także gwarancje 6-letnie. Młynek powinien być cichy, w zależności od modelu może mieć kilka stopni rozdrobnienia pokarmów. Najgłośniej pracują młynki w zlewozmywakach ze stali, cicho natomiast pracują w zlewozmywakach z ceramiki i granitu. Dodatkowymi funkcjami młynka są chociażby:

 • włącznik pneumatyczny,
 • pilot do młynka,
 • fabryczna kratka.

Rodzaj młynka należy dobrać do rodzaju gotowania. Jeśli ktoś jada częściej w barach, to w domu nie potrzebuje bardzo wydajnego młynka do odpadów. Codzienne gotowanie wymaga dobrej jakości urządzenia do rozdrabniania.

Rozdrabniacze odpadów spełnią swoje zadanie nie tylko w kuchni, ale również i w łazience.


Jakie są zalety młynków do odpadów?

koloidalny młynek rozdrabniacz odpadów do zlewu
koloidalny młynek rozdrabniacz odpadów do zlewu
Młynki pozwalają mielić różnorodne odpady. Możliwe jest wyłączenie młynka i wyjęcie z niego przedmiotu, który trafił przypadkowo do tego urządzenia. Nierdzewnego mechanizmu nie trzeba konserwować, czyścić itp. Dzięki zastosowaniu młynka w kuchni nie gromadzą się odpady, nie powstają kłopotliwe aromaty i wonie. Oszczędza się na opłatach za składowanie odpadów i ich przekazywanie do utylizacji.

Zużycie wody jest także znacznie niższe, a rur nie trzeba czyścić szkodliwymi chemikaliami, ponadto montaż rozdrabniacza do odpadów jest łatwą czynnością – wymagany jest jedynie odpływ o szerokości 3,5 cala, czyli 90-92 mm. Cała czynność sprowadza się do:

 • rozłożenia młynka na części i umieszczenia kołnierza na otworze zlewozmywaka,
 • montażu uszczelek, kołnierza,
 • przytwierdzenia młynka do pierścienia mocującego.

Młynków do rozdrabniania odpadów nie stosuje się w biurowych pomieszczeniach socjalnych, natomiast są one bardzo popularne w restauracjach czy też innych lokalach gastronomicznych.

Obierki z ziemniaków, fragmenty drobiu i ryb, skorupki jaj, łupiny po owocach i warzywach dzięki młynkowi do odpadów znikną w sposób szybki, łatwy oraz bezwonny. Młynki znakomicie radzą sobie z rozdrabnianiem organicznych odpadków.


Młynki rozdrabniacze odpadów do zlewu RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych młynków rozdrabniaczy do odpadów. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jak szukali użytkownicy?

 • insinkerator vs franke
 • insinkerator vs franke mlynek
 • jaki mlynek do odpafow
 • jaki rozdrabniacz do zlewu wybrać
 • mlynek franke test
 • młynki do odpadów kuchennych
 • rarozdrabniacz do zlewu jaki
 • ręczny rozdrabniacz do zlewu

Jaki sprzęt wybrać?

4 opinii o “Młynek do odpadów w zlewieRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2020

 • Jest to świetne rozwiązanie, żeby uniknąć zatykania się rur i problemu z usuwaniem resztek. Rozdrabniacz odpadów do zlewu nie jest bardzo powszechny, ale często spotkam go u znajomych mieszkających w domach, poza miastem. Ciekawe urządzenie.

  Reply
 • Warto kupić taki młynek do odpadów? Zastanawiam się nad nim już od jakiegoś czasu. Jeżeli tak to może ktoś ma jakąś konkretną firmę, którą może polecić. Ciekawy artykuł, bardzo mnie zainteresował.

  Reply
 • Przy budowie domu zastanawiałem się, czy przyda się młynek odpadów do zlewu i teraz wiem, że był to dobry wybór. Nie jest to jakiś wielki koszt, a zdecydowanie ułatwia sprawę tego, gdzie pomieścić wszelkie odpady 😉

  Reply
 • Dwa miesiące temu zamontowałem młynek do zlewozmywaka i była to świetna decyzja. Nie wyobrażam sobie już, żeby resztki wyrzucać w inny sposób. Jest to bardzo szybkie i proste i nie trzeba się o nie martwić. Polecam każdemu, kto tylko ma taką możliwość montażu u siebie takiego młynka.

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...