Jaki pochłaniacz wilgoci? Który będzie najlepszy?

Pochłaniacz wilgoci do domu to szczególnie istotny element wyposażenia, zwłaszcza jeśli chcemy szybko się jej pozbyć chociażby z naszej łazienki.

elektryczny pochłaniacz wilgoci do łazienki
elektryczny pochłaniacz wilgoci do łazienki

Wartą rozważenia opcją zakupu będzie elektryczny pochłaniacz, który wchłania wszystkie nieprzyjemne zapachy i nadmierną wilgoć z otoczenia.

Warto zainwestować przede wszystkim w pochłaniacz wilgoci do łazienki, która zwykle nie jest zbyt dużym pomieszczeniem. Gorące kąpiele odpowiadają za wytwarzanie się sporej ilości pary wodnej, przez co później powstaje wilgoć. Już z racji tego faktu powinien się tam znajdować pochłaniacz.

Nadmierna wilgoć wpływa oczywiście negatywnie na sprzęt elektryczny, który trzymamy zwykle w łazience – suszarkę, lokówkę, prostownicę, elektryczną szczoteczkę do zębów itp.


Jaki pochłaniacz wilgoci do łazienki? – Spis treści

  1. Jakie akcesoria do pochłaniacza?
  2. Jaki pochłaniacz wilgoci do łazienki?

Jakie akcesoria do pochłaniacza?

Oprócz samego pochłaniacza należy zainwestować w specjalne wkłady do pochłaniaczy, które umieszcza się wewnątrz przedmiotu. Pochłaniacze do łazienki to jedna z opcji, na którą można się zdecydować. Poza tym na rynku znajdują się pochłaniacze do:

  • samochodów,
  • piwnic,
  • lodówek,
  • do szaf lub komód.

Alternatywą dla wersji elektrycznych mogą być pochłaniacze występujące w granulkach oraz tabletkach. Są to rozwiązania dużo tańsze niż model elektryczny, nie zapewniają one tak wysokiej skuteczności.


Jaki pochłaniacz wilgoci do łazienki?

Elementem determinującym zakup powinna być przede wszystkim kwestia wydajności systemu wentylacji, który posiadamy w łazience. Jeżeli posiadamy tam dobrą wentylację, wówczas wystarczyć powinien nam pochłaniacz chemiczny, dostępny w granulkach lub tabletkach. To rozwiązanie znacznie tańsze w eksploatacji, jednakże konieczne jest znacznie częstsze wymienianie wkładu do pochłaniacza.

W przypadku chemicznych pochłaniaczy wilgoci wydajność określana jest w postaci wielkości pomieszczenia, do jakiej dany model spełni swoje zadanie.

Z kolei w momencie, gdy nasza wentylacja pozostawia sporo do życzenia, bardziej rekomendowanym rozwiązaniem będzie zakup wersji elektrycznej. Wymaga ona oczywiście podłączenia do prądu, przez co koszty eksploatacji znacząco wzrosną. Jednakże w zamian otrzymujemy wydajniejszy sprzęt, a w dodatku znacznie rzadziej musimy wymieniać wkład.

Zwracajmy uwagę przy wyborze na parametr wydajności, który w pochłaniaczu elektrycznym przedstawiany jest najczęściej w ilości litrów na godzinę.

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Oceń publikację i ranking*

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *