Najlepsze pralki marki Bosch – dostosuj urządzenie do własnych potrzeb Ranking październik 2022

pralki automatyczne

Pralki Bosch od lat są znane z innowacyjnych rozwiązań zwiększających komfort użytkowania urządzeń. Jednak poszczególne modele posiadają nieco odmienne funkcjonalności, przez co wybór sprzętu nie zawsze jest prosty. Zatem jaką pralkę Bosch wybrać? Poniżej przedstawiamy poszczególne funkcjonalności pralek Bosch wraz z przykładami wyposażonych w nie modeli.


Dla tych, którzy chcą mieć kontrolę

Które pralki są dobre w zwiększaniu kontroli użytkownika nad praniem? Z pewnością na uwagę zasługują modele z systemem VarioPerfect, który maksymalnie skraca czas trwania prania oraz oszczędza energię. Jeżeli się spieszysz, wybierasz opcję TimePerfect, natomiast zmniejszenie zużycia energii nawet o połowę gwarantuje obniżenie kosztów i przyjazność dla środowiska dzięki EcoPerfect. Funkcję VarioPerfect możesz dołączyć do każdego programu, niezależnie od jego intensywności i całkowitego czasu trwania, skracając go ostatecznie nawet o 65%.

Przykładowe modele pralek Bosch z systemem VarioPerfect to m.in.: Serie 4 WAN242MNSPL, Serie 4WAN2826FPL, a także Serie 4 WAN2426EPL. Dwie pierwsze z wymienionych pralek należą do najwyższej klasy energetycznej A+++, natomiast ostatni model jest w stanie oszczędzić jeszcze dodatkowe 10%. Wymienione powyżej modele pralek umożliwiających doskonałą kontrolę prania wyposażono również w następujące systemy i funkcjonalności:

  • EcoSilence Drive – energooszczędny, ekologiczny silnik bezszczotkowy. Cechuje się wyjątkową higieną pracy, generując minimalny hałas. Należy też zwrócić uwagę na trwałość konstrukcji, której dowodem jest aż 10-letnia gwarancja producenta.
  • Start/Pauza – funkcja dostępna dziś w większości pralek marki Bosch. Dzięki niej możesz zatrzymać pranie, aby dorzucić do bębna ubranie lub też wyjąć z pralki coś, co znalazło się tam przez pomyłkę. Po wznowieniu prania będzie ono kontynuowane od momentu zatrzymania. Pralka uniemożliwia skorzystanie z funkcji podczas wirowania oraz w przypadku wysokiej temperatury bębna, gdyż byłoby to niebezpieczne dla użytkownika.
  • ActiveWater Plus – system oszczędności wody określający optymalną jej ilość na podstawie analizy ciężaru załadunku oraz zabrudzenia tkanin. Technologia jest ekologiczna i oszczędna, jednocześnie zapewniając doskonałe efekty prania
  • Antivibration – specjalna konstrukcja ścianek pralki odpowiada za stabilność urządzenia oraz minimalizację wibracji. Ponadto dodatkowo wycisza pracę pralki.
  • Przypomnienie o czyszczeniu bębna – skuteczne pranie nie jest możliwe bez całkowicie czystego bębna. Jak często należy go czyścić i jak o tym pamiętać? Dzisiaj odpowiedzi na te pytania są już nieistotne, gdyż inteligentne pralki Bosch informują użytkowników o konieczności oczyszczenia bębna. Po odebraniu informacji wystarczy włączyć program czyszczenia działający przy temperaturze 90 stopni przy pustym bębnie. W ten sposób pozbędziesz się widocznych gołym okiem zanieczyszczeń i osadów, a także bakterii oraz wszelkich przykrych zapachów.

pralka ładowana od przodu


System dozowania i-DOS – rozwiązanie dla dokładnych

Dzięki inteligentnemu systemowi dozowania i-DOS już nie musisz zastanawiać się nad ilością dodawanego do prania detergentu. Pralka podejmie decyzję za Ciebie, uwzględniając rodzaj tkanin, ilość załadunku, poziom zabrudzenia, a nawet twardość wody. System i-DOS poprawia komfort prania, pozbawiając Cię obowiązku każdorazowego dodawania detergentu. Wystarczy, że dodasz większą ilość raz na około 20 prań. Jaka pralka Bosch z systemem i-Dos jest najlepsza? Do liderów rankingów należą: Serie 6 WAT2466KPL oraz Serie 6 WAT 2466SPL. Wspomniane pralki posiadają również szereg innych funkcjonalności zwiększających dokładność prania i wygodę użytkownika. Najważniejsze z nich to:

  • VarioPerfect – pralki z systemem i-DOS posiadają udoskonalony system VarioPerfect. Opcja SpeedPerfect znacząco skraca czas prania, natomiast EcoPerfect ogranicza zużycie energii.
  • EcoSilence Drive – standardowy silnik marki Bosch, gwarantujący cichą i ekologiczną pracę urządzenia.
  • Start/Pauza – opcja przerwania prania i zmodyfikowania załadunku to norma w nowoczesnych pralkach Bosch.
  • VarioDrum – opatentowany bęben VarioDrum cechują asymetryczne łopatki oraz falista struktura perforacji. Dzięki tej konstrukcji woda rozprowadzana jest równomiernie, co zapewnia doskonałą skuteczność prania, a tkaniny są traktowane z wyjątkową delikatnością.

Skutecznie, szybko i bez detergentów – pralki z systemem ActiveOxygen

Czy żeby pozbyć się bakterii, niezbędne jest pranie w maksymalnych temperaturach? Nic bardziej mylnego. Wystarczy 20 stopni i cząsteczki aktywnego tlenu, aby zlikwidować do 99,99% bakterii bez użycia jakichkolwiek detergentów. Tak właśnie działa system ActiveOxygen – w bębnie pojawiają się cząsteczki tlenu w postaci mgiełki, która dezynfekuje tkaniny. Dołączenie systemu do któregokolwiek programu uruchomi go przed, jak i po praniu. Natomiast program ActiveOxygen Refresh umożliwia szybkie odświeżenie tkanin bez uruchamiania prania, bez detergentów, ale też bez wody. 

Jaką pralkę Bosch wybrać, aby móc skorzystać z aktywnego tlenu? Do najlepszych urządzeń z tą funkcjonalnością należą: Serie 6 WAT2876EPL oraz Serie 6 WAT2876SPL. Umożliwiają one również wykorzystanie standardowych systemów i funkcjonalności pojawiających się w większości pralek marki Bosch. Są to: VarioPerfect, ActiveWater Plus, Start/Pauza, VarioDrum, Antivibration, a także przypomnienie o czyszczeniu bębna. Powyższe pralki napędza także opatentowany przez Bosch super cichy i energooszczędny silnik EcoSilence Drive.

Partnerem artykułu jest marka Bosch Home – oferująca pralki automatyczne. Więcej na Bosch-home.pl.

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...