Jaki termowentylator do domu? Wybieramy popularną farelkę Ranking marzec 2021

Kiedy na dworze z każdym dniem robi się chłodniej, a my jesteśmy oporni na ogrzewanie całego domu, dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w termowentylator, popularnie nazywany farelką.

termowentylator farelka marki Esperanza - mały grzejnik elektryczny
termowentylator farelka marki Esperanza – mały grzejnik elektryczny

Mały przenośny grzejnik zapewni nam ciepło w chłodne wieczory i pomoże przygotować się na nadchodzącą zimę. Wśród dostępnych na rynku termowentylatorów znajdziemy mnóstwo rodzajów, kolorów i kształtów – to, jaki wybierzemy, zależeć będzie od tego jak często chcemy używać farelki, czy chcemy ogrzewać większe powierzchnie a także od naszego indywidualnego gustu.


Czym się kierować wybierając farelkę?

Termowentylator, którego będziemy używać do mniejszych powierzchni i ograniczonego w czasie ogrzewania, możemy kupić w każdym supermarkecie w cenie nieprzekraczającej 50 zł. Jeśli chcielibyśmy zainwestować w droższy i bardziej profesjonalny sprzęt możemy wydać nawet kilkaset złotych, wtedy będziemy mogli ogrzewać nim duże powierzchnie bez obaw.

Dużym atutem tego typu grzejników jest ich lekkość i łatwość w przenoszeniu, a także niezliczona ilość kolorów i różnorodnych kształtów, które wzbogacą nasze pomieszczenia i nadadzą im stylowy design.

Osobom szczególnie uwzględniającym cenę jako główne kryterium wyboru dedykujemy poniższy ranking propozycji na podstawie kosztów zakupu.


Termowentylatory do domu – RANKING wg cen

Zestawienie TOP 6 chętnie kupowanych termowentylatorów do zastosowań domowych na podstawie ceny. Ranking jest posortowany od produktu najtańszego, ponadto staramy się go aktualizować na bieżąco. W kwocie oscylującej wokół kilkudziesięciu zł możemy nabyć farelkę, która poradzi sobie z dogrzaniem niewielkiego pomieszczenia.


Farelka – gdzie ją stosować?

Termowentylator, znany także pod nazwą farelka to urządzenie grzewcze zasilane prądem elektrycznym. Jest to lekki sprzęt o niewielkich rozmiarach, dzięki czemu można z łatwością przenosić go do pomieszczeń, w których akurat jest nam potrzebny. Kolejna zaleta to fakt, że z racji niewielkich gabarytów można go schować w każdej skrytce. Maksymalna moc tych urządzeń to 2000-2200W.

Jak to działa?

Termowentylator po podłączeniu do prądu i wybraniu odpowiedniego poziomu grzania wydmuchuje ciepłe powietrze, które w szybkim czasie wypełnia pomieszczenie. Tak szybkie rozprzestrzenianie powietrza jest możliwe dzięki umieszczonemu za grzałką śmigłu wentylatora, które wypycha ogrzane powietrze przez otwory wylotowe z przodu urządzenia.

Gdzie najlepiej stosować farelkę?

Farelka to urządzenie, które sprawdzi się praktycznie wszędzie. Można dogrzewać nią pomieszczenia mieszkalne. Szczególnie zalecane do mieszkań, w których mieszkają małe dzieci, gdyż podczas ich kąpieli może okazać się niezastąpiona. Świetnie sprawdzi się także w niewielkich biurach lub podczas turystycznych wypadów.


Jaki termowentylator do łazienki?

Termowentylator to niewielkie i niepozorne urządzenie, które może okazać się zbawieniem, gdy nasz podstawowy system grzewczy nie daje rady skutecznie ocieplić łazienki. Wychodzenie z gorącej kąpieli lub prysznica bywa mało przyjemnym momentem, kiedy w łazience panuje chłód. Farelka może sprawić, że każda kąpiel stanie się prawdziwą przyjemnością.

Zakup farelki do łazienki musi być dobrze przemyślany. Producenci oferują wiele modeli, które potrafią drastycznie różnić się od siebie. Termowentylator musi spełniać nasze wymagania i być dopasowany do naszych preferencji, ale przede wszystkim musi być dopasowany do wymiarów naszej łazienki. Nie może on zdominować przestrzeni, ani znacząco jej zmniejszyć. Powinniśmy też zwrócić uwagę na istotne cechy, które sprawią, że farelka będzie efektywna i dobrej jakości.

Przy wyborze farelki szczególną uwagę powinny przykuć:

  • gabaryty – sprzęt musi być dopasowany do wymiarów łazienki,
  • przystosowanie do pracy w łazience – sprawdźmy czy jego praca będzie efektywna w niekorzystnych i wilgotnych warunkach,
  • sposób montażu – możemy wybrać wieszane bądź stawiane, mobilne lub stałe,
  • parametry techniczne – moc i jej regulacja, zasięg pracy, a także jej tryb i ilość programów,
  • zabezpieczenia – szczególnie istotne są te przed wilgocią, a także przed wstrząsami lub przegrzaniem.

Termowentylatory farelki RANKING

Zestawienie TOP 6 najchętniej kupowanych termowentylatorów farelek do domu w oparciu o porównywarki cenowe. Ranking staramy się aktualizować na bieżąco. Wśród poniższych propozycji znaleźć można tańsze modele z obudową plastikową, jak i solidniejsze konstrukcyjnie termowentylatory wykonane z ceramiki, wyposażone w dodatkowe funkcje.


Jak szukali użytkownicy?

  • Grzejnik gniazdkowy ranking

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...