Jaki termowentylator do domu? Wybieramy popularną farelkę

Kiedy na dworze z każdym dniem robi się chłodniej, a my jesteśmy oporni na ogrzewanie całego domu, dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w termowentylator, popularnie nazywany farelką.

termowentylator farelka marki Esperanza - mały grzejnik elektryczny
termowentylator farelka marki Esperanza – mały grzejnik elektryczny

Mały przenośny grzejnik zapewni nam ciepło w chłodne wieczory i pomoże przygotować się na nadchodzącą zimę. Wśród dostępnych na rynku termowentylatorów znajdziemy mnóstwo rodzajów, kolorów i kształtów – to, jaki wybierzemy, zależeć będzie od tego jak często chcemy używać farelki, czy chcemy ogrzewać większe powierzchnie a także od naszego indywidualnego gustu.


Kryteria zakupu termowentylatora do ogrzewania pokoju – Spis treści

  1. Czym się kierować wybierając farelkę?
  2. Farelka – gdzie ją stosować?

Czym się kierować wybierając farelkę?

Termowentylator, którego będziemy używać do mniejszych powierzchni i ograniczonego w czasie ogrzewania, możemy kupić w każdym supermarkecie w cenie nieprzekraczającej 50 zł. Jeśli chcielibyśmy zainwestować w droższy i bardziej profesjonalny sprzęt możemy wydać nawet kilkaset złotych, wtedy będziemy mogli ogrzewać nim duże powierzchnie bez obaw.

Dużym atutem tego typu grzejników jest ich lekkość i łatwość w przenoszeniu, a także niezliczona ilość kolorów i różnorodnych kształtów, które wzbogacą nasze pomieszczenia i nadadzą im stylowy design.


Farelka – gdzie ją stosować?

Termowentylator, znany także pod nazwą farelka to urządzenie grzewcze zasilane prądem elektrycznym. Jest to lekki sprzęt o niewielkich rozmiarach, dzięki czemu można z łatwością przenosić go do pomieszczeń, w których akurat jest nam potrzebny. Kolejna zaleta to fakt, że z racji niewielkich gabarytów można go schować w każdej skrytce. Maksymalna moc tych urządzeń to 2000-2200W.

Jak to działa?

Termowentylator po podłączeniu do prądu i wybraniu odpowiedniego poziomu grzania wydmuchuje ciepłe powietrze, które w szybkim czasie wypełnia pomieszczenie. Tak szybkie rozprzestrzenianie powietrza jest możliwe dzięki umieszczonemu za grzałką śmigłu wentylatora, które wypycha ogrzane powietrze przez otwory wylotowe z przodu urządzenia.

Gdzie najlepiej stosować farelkę?

Farelka to urządzenie, które sprawdzi się praktycznie wszędzie. Można dogrzewać nią pomieszczenia mieszkalne. Szczególnie zalecane do mieszkań, w których mieszkają małe dzieci, gdyż podczas ich kąpieli może okazać się niezastąpiona. Świetnie sprawdzi się także w niewielkich biurach lub podczas turystycznych wypadów.

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...