Najnowsze trendy gastronomiczne! Sprawdź, co będzie modne w 2022 roku Ranking październik 2022

Gastronomia jest niezwykle elastyczną branżą i w krótkim czasie potrafi dostosować się do zmian w stylu życia i gustów klientów. Co czeka nas w 2022 roku? Prognozy wskazują na wiele nowości, a właściciele lokali gastronomicznych przechodzą burzę mózgów, w celu dopasowania się do aktualnych potrzeb. Będzie nowocześniej, bardziej ekologicznie, a do łask wrócą owoce oraz warzywa.


Gastronomiczna moda na sezonowość

Z każdym dniem, robi się coraz głośniej na temat tego, co warto jeść w danym sezonie. Wiąże się to z oszczędnością, ale też chęcią dostosowania swojej diety do tego, co daje natura. Bliskość przyrody i dbanie o środowisko staje się dla ludzi coraz bardziej istotne, dlatego modne robią się listy, które opisują, po co sięgać w danym miesiącu. Te trendy gastronomiczne, kuszą również wiele restauracji, które planują dopasowywać swoje menu do sezonowych produktów i pozwalać mu wielokrotnie ewoluować w ciągu roku. Zmienna karta dań, z pewnością będzie ciekawym urozmaiceniem dla stałych klientów.


Fermentowana żywność – najnowsze trendy w gastronomii

Kiszone produkty podbiły serca wielu ludzi już w poprzednim roku, ale to właśnie w 2022, zapowiada się nagły wzrost zainteresowania tym tematem. O kiszonkach mówi się wszędzie, wśród dietetyków, fanów zdrowej żywności, wegetarian, czy ludzi, którzy praktykują domowe sposoby poprawiania odporności. Również restauratorzy coraz częściej podejmują próby przemycenia ich w swojej kuchni, a klienci z wielką chęcią próbują takich nowości. Nowe trendy w gastronomii 2022 zaowocują dużą ilością kiszonych ogórków, rzodkiewek, kalafiorów, które będą lądować na restauracyjnych talerzach.


Wymagania klientów rosną, czas dogonić trendy gastronomiczne

Klienci nie zachwycą się pierwszym lepszym daniem. Duża konkurencja, łatwa dostępność oryginalnych produktów, inspiracje w internecie, smaki poznane w podróży… To wszystko wpływa na coraz trudniejsze zaspokojenie kubków smakowych wśród większości ludzi. Nie przejdą żadne makarony z paczki, gotowe ciasta na pizzę, mrożone pierogi, czy odgrzewane kotlety. W 2022 roku wszystko musi być na najwyższym poziomie, własnoręcznie robione i idealnie doprawione. Klienci nie chcą produktów, które mogą przygotować samodzielnie w domu, opierając się jedynie ja filmach instruktażowych w internecie. Potrzebują czegoś, co ich zaskoczy i zaszokuje niebanalnym smakiem oraz jakością, jaką uzyskają tylko wprawne ręce prawdziwego szefa kuchni. Najnowsze trendy w gastronomii muszą sprostać niesamowicie wysoko zawieszonej poprzeczce, dlatego ten rok będzie wymagał od kucharzy olbrzymiej kreatywności. Oczywiście w przygotowaniu przepysznych dań niezbędne będzie odpowiednie wyposażenie jak np. piekarniki elektryczne, komplety naczyń czy akcesoria bufetowe dostosowane do najwyższych standardów.


Roślinne źródła białka – trendy w gastronomii 2022

Kolej na trend, który szybko nabiera popularności, a szczególnie widać to po sklepowych półkach. Produkty roślinne jak tofu, soczewica, ciecierzyca, nasiona, orzechy, fasola podbijają markety i zajmują ich coraz większą powierzchnię. Rezygnacja z mięsa dotyczy nie tylko osób, które postanowiły prowadzić dietę zupełnie pozbawioną produktów pochodzenia zwierzęcego, ale też tych, które chcą wyraźnie ograniczyć jego ilość na co dzień. W poszukiwaniu alternatywnych rozwiązań ludzie coraz bardziej przekonują się do diety roślinnej, a co za tym idzie, wzrasta jej popularność w restauracyjnych kartach.

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...