Naleśnikarka Ranking grudzień 2023

Jaka naleśnikarka?Domowa naleśnikarka pozwala usmażyć duże i cienkie naleśniki, które wypełnia się nadzieniem słodkim, słonym lub pikantnym. Modele do domu i gastronomii różnią się wielkością, wydajnością, mocą oraz ceną. Domowe urządzenia są tańsze, zazwyczaj wykonane są z plastiku, lekkie i ekonomiczne, posiadające moc zazwyczaj do 1000 W.


Jaką naleśnikarkę wybrać?

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje naleśnikarek ze względu na źródło zasilania:

    elektryczne

  • Wydajność jest zapewniona przez rozprowadzanie ciepła jedynie na jej powierzchni, poprzez zastosowanie również materiałów termoizolacyjnych. Za stabilność urządzenia odpowiadają antypoślizgowe elementy wykonane z gumy. W zależności od wybranego wariantu dostępne są naleśnikarki z jedną lub dwoma płytami grzewczymi. Najczęściej każda z nich pracuje przy napięciu 230V. Do sprzętu dołączona jest z reguły drewniana łopatka, ułatwiająca rozprowadzanie ciasta po powierzchni naleśnikarki.
  • gazowe

  • Źródłem zasilania jest gaz ziemny, modele te wyposażone są w specjalne dysze umożliwiające przepływ gazu. Z reguły tego typu urządzenie przeznaczone jest do zastosowań bardziej profesjonalnych, można znaleźć oferty modeli posiadających więcej niż dwie płyty grzewcze. Do urządzenia często dołączane są specjalne szpatułki służącej do równomiernego rozprowadzania ciasta po powierzchni. Naleśnikarki gazowe cechują się dużym zróżnicowaniem rozmiarów.

Naleśnikarki gastronomiczne oferowane są na gaz lub prąd, posiadają jedną lub dwie płyty, a ich obudowa może być ceramiczna lub żeliwna.

Naleśnikarki domowe niekiedy są wyposażone w termostat, który pozwala regulować temperaturę w sposób kilkustopniowy. Płyta grzewcza wykonana jest z teflonu lub aluminium, a pokrywa ją nieprzywierająca powłoka. Płyta nagrzewa się równomiernie, ponadto łatwo się ją czyści. Urządzenia domowe mają jedną płytę kwadratową lub prostokątną, może być ona zdobiona różnego rodzaju wzorami.

Obudowa urządzenia powinna być termoizolacyjna, aby nie poparzyć się podczas eksploatacji. Niewątpliwą zaletą jest kabel chowany w obudowie. Na wyposażeniu naleśnikarki znajdują się zazwyczaj szpatułki pozwalające równo rozprowadzać ciasto oraz noże służące do przewracania naleśników. Szpatułki kształtem przypominają urządzenie służące do mycia okien, czyli swoistą rączkę z końcówką w kształcie litery T. Szpatułki wykonane mogą być z drewna lub silikonu. Lampka kontrolna sygnalizuje czas pracy urządzenia.

Dzięki elektrycznej lub gazowej naleśnikarce otrzymamy domowe naleśniki, bez konieczności stosowania oleju, masła lub innego tłuszczu. Będą one mniej kaloryczne, ale równie aromatyczne, jak naleśniki smażone na tradycyjnej patelni.


Ile kosztuje naleśnikarka?

Naleśnikarkę elektryczną albo gazową można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Profesjonalne urządzenia do gastronomii kosztują natomiast dobre kilka tysięcy złotych. Urządzenie stanowi groźną konkurencję dla patelni, dzięki niej naleśniki mają równomierną grubość i są idealnie usmażone, nie posiadają przypalonych brzegów.

Na rynku dostępne są naleśnikarki wolnostojące oraz do zabudowy (lokowane między szafkami). Urządzenia do zabudowy są nieco tańsze, idealnie sprawdzą się w punktach gastronomicznych, w małych barach ulicznych, w których miejsca jest stosunkowo niewiele.


Zalety naleśnikarek

elektryczna patelnia do naleśników
elektryczna patelnia do naleśników
Profesjonalne urządzenie przyda się zarówno w niewielkim barze oraz całkiem dużej restauracji. Maszyna posiada automatyczną kontrolę stałości temperatury, utrzymującą moc grzania na pożądanym przez posiadacza poziomie.

Pod powierzchnią grzewczą znajduje się półka, na której można przechowywać naleśniki lub inne produkty. Urządzenie czyści się łatwo – stal nierdzewna jest gładka, nie przywiera do niej ciasto. Dzięki naleśnikarce łatwe jest smażenie tradycyjnych naleśników, malutkich pancakes oraz tzw. naleśników koronkowych, czyli ażurowych, będących ozdobą niejednego przyjęcia, podawanych bez nadzienia, w wersji słodkiej lub słonej, eleganckich i będących ozdobą przyjęcia.

Domowe naleśnikarki są niewielkich rozmiarów, mieszczą się nawet w małej kuchni. Urządzenie szybko stygnie i równie szybko się nagrzewa, można na nim podgrzać także gotowe naleśniki, jak również usmażyć krokiety lub przygotować odpowiednią ilość ciasta na tort naleśnikowy.


Kryteria wyboru odpowiedniej naleśnikarki

  • materiał płyty grzewczej – emaliowane powierzchnie są tańszym wariantem, żeliwne natomiast są natomiast trwalszym pokryciem;
  • moc naleśnikarki – do domowych zastosowań wystarczą w zupełnie modele dysponujące mocą w granicach 900-1000 W;
  • funkcja termostatu – dzięki niej możliwe jest precyzyjne kontrolowanie temperatury pły grzewczych;
  • regulowanie pracy naleśnikarki – mamy tutaj pokrętło lub też klawiaturę służącą do obsługi. Warto wrócić uwagę na obecność i czytelność wyświetlacza;
  • wykonanie obudowy – plastik jest materiałem znacznie tańszym, natomiast pod wpływem wysokiej temperatury może on ulec z czasem deformacji. Z kolei droższy wariant w postaci stali nierdzewnej zapewnia nam trwałość, jest także bezproblemowy jeżeli chodzi o czyszczenie;
  • gumowe elementy – to materiał antypoślizgowy, stabilizujący urządzenie podczas pracy.

Jaka najlepsza? Szukamy dobrej naleśnikarki wg portfela


Tania naleśnikarka do 100 zł

naleśnikarka Bomann CM 2221 CB o mocy 900W
naleśnikarka Bomann CM 2221 CB o mocy 900W
1.W tym przedziale cenowym znaleźć możemy już kilka produktów, które powinny spełnić nasze oczekiwania dotyczące sporadycznego przygotowywania naleśników dla rodziny. Średnice tych tanich urządzeń nie przekraczają 30 cm, natomiast moc oscyluje przeważnie wokół 900-1000 W. Za tak niewielką kwotę otrzymamy urządzenie dysponujące powłoką adhezyjną (nieprzywieralną), lampkami kontrolnymi oraz termostatem. Przydatne będą również dodatkowe akcesoria, dołączane do zestawu, jak np. łopatki do rozsmarowywania ciasta po powłoce.


Dobry sprzęt do 200 zł

naleśnikarka Bestron ASW602, moc 1000W
naleśnikarka Bestron ASW602, moc 1000W
2.Dysponując nieco większą gotówką możemy zdecydować się na model dysponujący jedną dużą powłoką adhezyjną o średnicy przynajmniej 30 cm lub też wybrać naleśnikarkę posiadająca kilka mniejszych powierzchni grzewczych, na których możemy przygotować równocześnie nie tylko naleśniki, ale również jajka, omlet albo bekon. Standardem jest oczywiście regulacja temperatury (najczęściej pokrętłem), zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz lampki kontrolne. W te cenie otrzymamy już przeważnie naleśnikarki o mocy przynajmniej 1000 W.


Powyżej 200 zł, ale nie więcej niż 400 zł

naleśnikarka Princess o mocy 1500W
naleśnikarka Princess o mocy 1500W
3.Czego możemy się spodziewać po naleśnikarce oferowanej w tym przedziale cenowym? Przede wszystkim mocy, która nierzadko wynosi przynajmniej 1500W, a także większej średnicy płyty – w przypadku wersji jednopłytowych jest to przynajmniej 35 cm, co pozwala na smażenie naprawdę dużych naleśników. Na komfort użytkowania wpływają również nóżki wykonane z antypoślizgowych materiałów, regulacja temperatury (najczęściej pokrętłem) a także akcesoria dołączone do zestawu w postaci np. szpatułek. Najczęściej płyty grzejne można zdemontować i myć w zmywarce.


Najlepsze naleśnikarki od 400 zł

naleśnikarka elektryczna Revolutuion o mocy 3000W
naleśnikarka elektryczna Revolutuion o mocy 3000W
4.Na szybkość nagrzewania się płyty wpływ ma moc urządzenia, a ta w przypadku naleśnikarek w cenie powyżej 400 zł mogą osiągać nawet znacznie powyżej 2000W. Jeżeli zależy nam na długim użytkowaniu, wybierzmy model wykonany ze stali nierdzewnej oraz dysponujący wysokim współczynnikiem szczelności. Duża płyta o średnicy osiągającej nawet 40 cm pozwoli na przygotowanie naprawdę sporego naleśnika. Oprócz wyżej wymienionych elementów najlepsze naleśnikarki oferują oczywiście wszystkie podstawowe rozwiązania i funkcjonalności, spotykane w tańszych urządzeniach – regulowany termostat, antypoślizgowe nóżki, zabezpieczenie przed przegrzaniem, lampki kontrolne, szpatułki w zestawie itp. Najbardziej wydajne naleśnikarki wykorzystywane są z reguły najczęściej w gastronomii.


Naleśnikarki gazowe i elektryczne RANKING ◊ Ranking grudzień 2023 ◊

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych naleśnikarek gazowych i elektrycznych. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jak szukali użytkownicy?

  • jaka naleśnikarka
  • naleśnikarka
  • naleśnikarki
  • patelnia elektryczna do naleśników

Jaki sprzęt wybrać?

6 opinii o “NaleśnikarkaRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2023

  • Do knajpy jak najbardziej, pewnie jest to użyteczny sprzęt, bo robią dużo naleśnikó, ale do do mu, nie wiem czy jest tak potrzebna naleśnikarka. Przecież to samo zrobi się na patelni, a dodatkowo myślę, że używanie naleśnikarki jest trudniejsze, bo trzeba uważać żeby nie rozlać za dużo ciasta.

    Reply
  • Elektryczna naleśnikarka gastronomiczna to coś co w kuchni musi być – po prostu. Naleśniki robi się dużo prościej i jest to bardzo proste. Polecam każdemu kto lubi je jeść, bo znacznie ułatwia sprawę taki sprzęt 😉

    Reply
  • Dzięki Wam pojawiła się u mnie tydzień temu gazowa naleśnikarka russel hobbs i muszę przyznać, że taki sprzęt mega ułatwia cały proces robienia naleśników, a jestem ich wielką fanką. Można robić różne wariacje i próbować nowe smaki, a naleśniki są do tego po prostu stworzone 😉

    Reply
  • Taka naleśnikarka elektryczna to super sprawa, mam od jakiegoś czasu i nie wyobrażam sobie robić naleśników w inny sposób. Bardzo dobrze się na niej smaży, bo nic się nie przylepia ani nie szarpie. Polecam jeżeli ktoś bardzo lubi naleśniki to jest to must have 😀

    Reply
  • Nie ma nic lepszego niż naleśnikarka gastronomiczna w domu kogoś, kto uwielbia gotować. Patelnia nie umywa się w ogóle do takiego urządzenia. Nic nie przywiera i zdecydowanie wygodniej się robi naleśniki, na właśnie takim urządzeniu. Super artykuł, pomaga w wyborze dobrego sprzętu!

    Reply
  • Hm, fajny artykuł, ale te naleśnikarki z listy cholernie drogie. Trochę tego nie rozumiem, bo tutaj np. znalazłam kilka taniutkich – prorankingi.pl/rankingi/male-agd-do-kuchni/patelnie-elektryczne jakie są różnice, te tanie nie ogarną domowego użytku?

    Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...