Nowoczesne i ekonomiczne kuchnie indukcyjne dla gastronomii Ranking maj 2024

Obniżanie kosztów prowadzonej działalności jest jednym z głównych sposobów na zwiększanie poziomu zysków. W branży gastronomicznej dość wysokim kosztem są koszty energii, dlatego coraz więcej restauracji decyduje się na korzystanie z nowoczesnych i energooszczędnych urządzeń, jakimi są kuchnie indukcyjne.

kuchnia indukcyjna

Obniżanie kosztów prowadzonej działalności jest jednym z głównych sposobów na zwiększanie poziomu zysków. W branży gastronomicznej dość wysokim kosztem są koszty energii, dlatego coraz więcej restauracji decyduje się na korzystanie z nowoczesnych i energooszczędnych urządzeń, jakimi są kuchnie indukcyjne. Urządzenia te doceniane są jednak nie tylko za niskie zużycie energii, ale także za szereg innych zalet, ułatwiających pracę w kuchni.


Korzyści z posiadania profesjonalnej kuchni indukcyjnej

Kucharze pracujący na kuchniach indukcyjnych zgodnie podkreślają, że urządzenia te znacznie podnoszą komfort codziennej pracy w porównaniu do tradycyjnych kuchni gazowych czy elektrycznych. Profesjonalne kuchnie z indukcją różnią się od kuchenek stosowanych w domach, ponieważ zwykle są niewielkimi urządzeniami mieszczącymi się na każdym blacie i posiadają jedną lub maksymalnie dwie płyty grzewcze. Nowoczesne kuchnie indukcyjne dla gastronomii posiadają kilka stopni mocy i temperatury, a także w większości przypadków dostosowane są do pracy ciągłej (zwykłe kuchenki można używać tylko przez określoną liczbę godzin w ciągu dnia).

Najważniejszą zaletą tego typu urządzeń jest jednak zastosowana w nich innowacyjna technologia indukcji elektromagnetycznej, która podgrzewa wyłącznie strefę znajdującą się pod naczyniem. Dzięki temu ograniczone są straty energii, a używanie urządzenia jest znacznie bezpieczniejsze i komfortowe w porównaniu do zwykłych kuchenek ceramicznych. Płyta w kuchni indukcyjnej pozostaje zimna wokół garnka, co minimalizuje ryzyko oparzenia, a także ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości (potrawy spadające na płytę nie przywierają do niej). Używający na co dzień takich kuchni kucharze doceniają je także za bardzo krótki czas nagrzewania i możliwość precyzyjnego regulowania temperatury. Dzięki temu potrawy gotują się i podgrzewają błyskawicznie, co znacznie poprawia efektywność codziennej pracy.


Gdzie najlepiej sprawdzają się kuchnie indukcyjne?

Firmy oferujące profesjonalne wyposażenie gastronomii zwykle mają w swojej ofercie cały wachlarz różnych modeli kuchni indukcyjnych. Dzięki temu urządzenie można dopasować do swoich potrzeb, wybierając kuchnię o odpowiedniej mocy oraz określonym zakresem funkcji.

W dużych restauracjach najczęściej używa się kilku kuchni indukcyjnych lub jedno urządzenie traktuje się jako uzupełnienie tradycyjnej kuchni gazowej. W tym drugim przypadku indukcja służy np. do szybkiego podgrzewania potraw lub do przyrządzania najbardziej wymagających dań. Małe kuchnie indukcyjne idealnie sprawdzają się także w niewielkich barach oraz bufetach, gdzie wiele potraw wymaga dłuższego podtrzymywania temperatury. Z tego względu bardzo często są one używane również przez firmy cateringowe.

Decydując się na ten rodzaj kuchni warto pamiętać, że wymaga ona stosowania specjalnych garnków i patelni (ze stali ferromagnetycznej), a także posiadania przyłącza o odpowiedniej mocy. Odpowiednie dopasowanie urządzenia do potrzeb lokalu z pewnością szybko przyniesie wymierne korzyści w postaci efektywniejszej pracy i niższych rachunków za energię.

Jaki sprzęt wybrać?

1 opinia o “Nowoczesne i ekonomiczne kuchnie indukcyjne dla gastronomiiRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2023

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...