Odkurzacz akumulatorowy Ranking marzec 2021

odkurzacze bezprzewodowe akumulatoroweOdkurzacz akumulatorowy sprawdza się na niewielkich powierzchniach, gdzie nie trzeba uruchamiać odkurzacza podłączanego do prądu, dużego oraz niewygodnego. To niewielkie urządzenie pomoże wysprzątać małe mieszkanie lub samochód.


Jaki odkurzacz akumulatorowy wybrać?

Modele napędzane za pomocą akumulatora mogą być ręczne i pionowe (tzw. kolumnowe), niektóre są połączeniem obu tych rodzajów. Może być stosowany jako małe urządzenie służące do sprzątania trudno dostępnych powierzchni, jest wygodny w eksploatacji, gdzie jego największą zaletą jest przenośność, a ze względu na skromne gabaryty spokojnie mieści się pod meblami lub kanapami. Istotnym parametrem, na który użytkownik musi koniecznie zwrócić uwagę jest czas pracy takiego odkurzacza oraz jego poręczność. Im większa moc, tym lepiej odkurzacz usuwa piasek, kurz i wszelkie inne zabrudzenia.

Duży pojemnik przyczynia się do tego, że zabrudzenia wyrzucamy dopiero w momencie, gdy wyczerpana zostanie bateria. Nie trzeba pozbywać się kurzu i brudu podczas jednego odkurzania. Odkurzacz akumulatorowy o odpowiednio dużej mocy pracuje wydajniej, po jednym naładowaniu pozwala odkurzyć większą powierzchnię.

bezprzewodowy pionowy odkurzacz akumulatorowy
bezprzewodowy pionowy odkurzacz akumulatorowy
bezprzewodowy akumulatorowy odkurzacz samochodowy
bezprzewodowy akumulatorowy odkurzacz samochodowy

Najważniejsze cechy odkurzacza akumulatorowego

Na pewno istotny jest ergonomiczny kształt, umożliwiający sprzątanie w zakamarkach, ważna jest duża moc wpływająca na skuteczność usuwania zabrudzeń, przydatny będzie długi czas pracy baterii oraz ładowanie urządzenia nie dłużej niż przez 4-5 godzin.

Dodatkowymi elementami wartymi uwagi są:

 • duży pojemnik na śmieci,
 • możliwość manewrowania odkurzaczem (tutaj decydujące jest odpowiednie wyprofilowanie urządzenia, pozwalające dotrzeć do zakamarków),
 • wysoka jakość filtrowania,
 • opcja sprzątania na mokro i na sucho.

Podczas monitorowania poszczególnych ofert warto zwrócić uwagę na poziom głośności urządzenia – nie powinien on przekraczać 70 dB. Poza tym odkurzacz może posiadać też:

 • czujnik schodów,
 • pilota zdalnego sterowania,
 • możliwość programowania czasu sprzątania,
 • sygnalizacja pełnego pojemnika.

Niektóre odkurzacze pracują przez kwadrans, inne mają czas pracy wynoszący 25-30 minut. Za najtańsze modele zapłacimy kilkadziesiąt złotych, urządzenia o większych gabarytach i rozbudowanej funkcjonalności kosztują przynajmniej kilkaset zł.

Mając w domu klasyczny odkurzacz warto nabyć także ręczny odkurzacz akumulatorowy, mały i poręczny. Jest to urządzenie przydatne i zdecydowanie godne posiadania w domu – małe, można je schować w szafce, na pawlaczu lub w piwnicy.


Odkurzacz akumulatorowy – za i przeciw

Zalety odkurzaczy akumulatorowych:

  + niewielka waga sprzyja komfortowej pracy
  + niewielkie gabaryty idealnie sprawdzą się w czyszczeniu trudno dostępnych miejsc
  + brak kabla zasilającego zwiększa mobilność urządzenia
  + są to odkurzacze bezworkowe, dlatego nie ma konieczności ich wymiany
  + sprawdzą się przy usuwaniu zanieczyszczeń z tapicerek samochodowych (odkurzacz samochodowy) czy też dywanów (odkurzacz kolumnowy)
  + nie zajmują dużo miejsca

Wady odkurzaczy akumulatorowych

  – spełniają swoją rolę przy usuwaniu niewielkich zanieczyszczeń
  – mniejsza wydajność w porównaniu z tradycyjnych odkurzaczem
  – konieczność ładowania akumulatora co jakiś czas
  – zastosowane w odkurzaczach akumulatorowych filtry są znacznie słabsze
  – dłuższa praca może być męcząca ze względu na uchwyt ręczny
  – co jakiś czas należy przerwać pracę, gdyż może dojść do przegrzania urządzenia

Bezprzewodowe odkurzacze akumulatorowe RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych bezprzewodowych odkurzaczy akumulatorowych. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jak szukali użytkownicy?

 • mały ręczny odkurzacz bezprzewodowy
 • odkurzacz akumulatorowy ranking

Jaki sprzęt wybrać?

5 opinii o “Odkurzacz akumulatorowyRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2020

 • Świetnie spełnia się jako ręczny odkurzacz do samochodu i to jest mój główny powód zakupu tego sprzętu. Ułatwia pracę w aucie bo wiadomo, że czasami ciężko dotrzeć do niektórych zakamarków, albo kabel nas ogranicza. W tym przypadku nie ma takiego problemu i wszystko ładnie da się posprzątać.

  Reply
 • Odkurzacz z własnym akumulatorem sprawdza się super w domu jeżeli chcemy odkurzyć jakieś zakamarki. Mają mniejszą i bardziej dopasowaną do tego zadania końcówkę. W aucie też można fajnie posprzątać 😉 Bardzo ciekawy artykuł, plus dla Was.

  Reply
 • Szczerze powiedziawszy, to używam tylko tego do samochodu. Według mnie, ma za małą moc, by odkurzyć tym całe mieszkanie, ale jakieś mniejsze powierzchnie jak najbardziej, czemu nie 😉

  Reply
 • Taki odkurzacz jest świetny jeżeli ma się w mieszkaniu jakieś ciężko dostępne miejsca. Czasami można nim bardzo dobrze zdjąć pajęczynę, albo posprzątać samochód, więc jest bardzo funkcjonalny.

  Reply
 • a co polecasz bardziej taki stojący pionowy czy robota? bo znalazłam też inny ranking robotów i nie wiem, czy dyson czy roomba, masz doświadczenia swoje?

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...