Odkurzacz do popiołu kominkowego Ranking marzec 2021

odkurzacze do popiołu kominkowego i sadzyKonieczność usuwania popiołu sprawia, że właściciele kominków coraz częściej decydują się na zakup dedykowanych urządzeń czyszczących przeznaczonych do usuwania tego typu zanieczyszczeń.

Odkurzacz do usuwania popiołu znakomicie sprawdzi się w domu z kominkiem, odkurzać nie trzeba jedynie sztucznych kominków, które są podłączane do prądu elektrycznego.


Jaki odkurzacz do kominka?

Z workiem czy bez worka?

Profesjonalny odkurzacz do popiołu jest urządzeniem niezbędnym do oczyszczania paleniska z kurzu i sadzy. Odkurzacze do kominka wyposażone w worki są mocnymi urządzeniami posiadającymi wydajniejsze filtry. Są one uniwersalne i praktyczne, worek łatwo się z nich usuwa.

Z kolei odkurzacze bez worków są efektywniejsze, problem może jedynie sprawiać usuwanie zbiornika na pył i kurz. Odkurzacz kominkowy może być wykorzystywany w domu oraz firmach wyposażonych w kominki. Potrafi on zbierać tłustą sadzę z grilla oraz efektywnie czyści palenisko.

Na co zwracać uwagę przy wyborze?

kominkowy odkurzacz do popiołu marki Einhell
kominkowy odkurzacz do popiołu marki Einhell
Najtańsze modele odkurzaczy do kominka są z wyglądu bardzo podobne do odkurzaczy domowych. Podczas czyszczenia paleniska należy pamiętać, aby usuwać wystudzony popiół. Urządzenie świetnie nadaje się również do zbierania pyłów budowlanych, ponieważ przypominają one zwyczajne pyły kominkowe, są drobne i tego rodzaju odkurzacz poradzi sobie z nimi bez problemu (mogą one natomiast uszkodzić zwykły odkurzacz).

Urządzenie sprzątające do warsztatu => Poradnik wyboru odkurzacza przemysłowego

Odkurzacze kominkowe skutecznie wysprzątają paleniska pieców i kotłów, warto natomiast robić to regularnie. Czasami niektóre modele odkurzaczy do kominków pozwalają zbierać zanieczyszczenia suche i mokre, rekomendowane są modele przeznaczone do usuwania popiołu i sadzy. Ważne, aby miały pojemny worek lub duży pojemnik, dobrej jakości filtry oraz regulowaną długość rury (wersja teleskopowa) – rura może być gładka lub karbowana, wygodnym rozwiązaniem jest podstawka na kółkach, co pozwala uniknąć noszenia odkurzacz.

Zalecana moc takiego odkurzacza powinna wynosić co najmniej 1200 watów. Wąż oraz końcówka kontaktowa są niezbędne w urządzeniu tego rodzaju, specjalnie skonstruowany filtr pozwala zredukować do minimum efekt zapylenia.

Odkurzacze tego rodzaju ważą od około 4 do 8 kg, co zapewnia im odpowiednią mobilność. Sprzęt tego rodzaju pracuje na sucho, nie jest napędzany wodą, ponieważ sadza polana wodą uległaby rozmazaniu, przez co jej zebranie byłoby utrudnione.

Odkurzacz do popiołu przyda się nie tylko posiadaczom kominków, ale też osobom remontującym cudze domy lub ulepszającym własne mieszkanie lub dom.

Czołowe marki produkujące odkurzacze do zbierania popiołu i sadzy kominkowej:
Kaminer, Bass, Einhell, Fieldmann, Gardetech.


Ile kosztuje odkurzacz kominkowy?

Cena waha się od kilkudziesięciu aż do ponad 1000 złotych. Decydując się na zakup nawet najtańszej wersji możemy spokojnie przeznaczyć go do regularnych prac związanych z czyszczeniem kominka.


Odkurzacze do popiołu kominkowego RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych odkurzaczy do popiołu kominkowego i akcesoriów do nich. Ranking został opracowany na podstawie porównywarki cenowej i jest aktualizowany na bieżąco.Podsumowanie

Popiół oraz sadza są specyficznymi rodzajami zanieczyszczenia, dlatego właśnie zalecane jest stosowanie specjalnie skonstruowanych odkurzaczy kominkowych, posiadających odpowiednie filtry oraz zabezpieczenia dedykowane właśnie do tego typu prac. Alternatywą jest wyposażenie się w separator nakładany na standardowy odkurzacz, jednak cechuje się on mniejszą skutecznością.

Urządzenie przeznaczone do usuwania brudu w postaci popiołu kominkowego nie ma charakteru uniwersalnego, natomiast już najtańsze modele powinny spełnić swoje zadanie przy wykonywaniu regularnego czyszczenia kominka.


Jak szukali użytkownicy?

 • odkurzacz do popiołu ranking

Jaki sprzęt wybrać?

4 opinii o “Odkurzacz do popiołu kominkowegoRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2020

 • Jak przeprowadziliśmy się z mężem do domu jednorodzinnego to był to niezbędny zakup. Odkurzacz do gorącego popiołu kominkowego jest niezbędny, gdy ma się kominek. Cena nie zawsze jest dobra, ale warto zainwestować w coś bezpiecznego i dobrego. Ciekawy materiał, wyjaśnia wiele.

  Reply
 • Dzięki wielkie, kupiłem nareszcie dobry odkurzacz do sadzy i popiołu. Od jakiegoś czasu potrzebowałem czegoś, żeby utrzymać porządek w kominku i jest super. Cena była nawet okej, jak za taki sprzęt, którego nie kupuje się często to jak najbardziej.

  Reply
 • Za niewielkie pieniądze można kupić wydajny odkurzacz do kominka i osoby mieszkające w domu z kominkiem będą sobie na pewno chwalić. Początkowo się wahałem, ale kupiłem taki sprzęt i zdecydowanie pomaga utrzymać kominek w dobrej kondycji i czystości.

  Reply
 • Szczerze powiedziawszy to długo rozważałem zakup odkurzacza do popiołu kominkowego, bo żona mówiła po co, ale teraz mówi, że już wie czemu się tak upierałem. Bardzo ciekawe urządzenie, ułatwia sprawę w utrzymaniu kominka i przyspiesza i to bardzo jego czyszczenie 😉

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...