Jaka parownica do ubrań? Która najlepsza do prasowania odzieży? Ranking październik 2022

Parownica do ubrań to urządzenie coraz częściej wybierane przez ludzi, którzy nie są sympatykami tradycyjnego prasowania. W przeciwieństwie do tej opcji streamery nie wymagają tak dużego wysiłku, a ubrania będą pozbawione zagnieceń tak samo dokładnie, a nawet lepiej. Jaki model będzie odpowiedni do prasowania naszych ubrań?

parownica do prasowania ubrań
parownica do prasowania ubrań

Wersje parownic do prasowania ubrań

Parownica do prasowania występuje w dwóch podstawowych wersjach:

 • przenośnej – propozycja uniwersalna, ponieważ urządzenie ma rozmiary przeciętnej suszarki. Dzięki temu można ją zabrać wszędzie, szczególnie jeśli zawsze potrzebujemy mieć pod ręką wyprasowaną odzież.
 • stacjonarnej – opcja kierowana przede wszystkim do ludzi, którzy prasują często i w dużych ilościach. Używane są m.in. w profesjonalnych zakładach krawieckich czy sklepach z ubraniami. Przed zakupem upewnij się, że masz miejsce do przechowania urządzenia.

Najważniejszym parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest pojemność zbiornika na wodę. W przypadku wersji przenośnej będzie to kilkadziesiąt mililitrów. Wersja stacjonarna ma pojemnik nawet 1,5 litrowy.


Dlaczego warto kupić parownicę do ubrań?

To bardzo wydajne urządzenie, które ma znacznie szersze zastosowanie niż tylko prasowanie odzieży. Poniżej znajdują się najważniejsze z nich:

 • pod względem wydajności i skuteczności w porównaniu do tradycyjnego żelazka parowego potrafią sobie lepiej poradzić z trudnymi do usunięcia zagnieceniami po praniu;
 • możemy je spokojnie wykorzystać do prasowania nie tylko ubrań, ale również firan (szczególnie uciążliwe prasowanie);
 • dzięki podgrzaniu wody do temperatury wrzenia wydostająca się para wodna wykazuje działanie bakteriobójcze, pochłaniając przy tym zapachy. To świetny detergent, a przy tym ekologiczny;
 • różne tryby pracy, które możemy dostosować do naszych preferencji (m.in. regulacja poziomu ciśnienia pary wodnej), do domowych zastosowań najlepszym rozwiązaniem będzie zakup parownicy umożliwiającej prasowanie nie tylko w poziomie, ale również w pionie;
 • wydajność parownice do ubrań zawdzięczają odpowiednio mocnym silnikom – wybór na rynku jest na tyle różnorodny, że każdy znajdzie coś dobrego dla siebie;
 • parownice do ubrań można stosować zarówno do grubych, jak i bardziej delikatnych tkanin. Wybierając konkretny model zapoznajmy się ze specyfikacją techniczną oraz przeznaczeniem sprzętu;
 • brak bezpośredniego kontaktu z prasowaną powierzchnią sprawia, że eliminowane jest ryzyko powstania charakterystycznych w przypadku prasowania żelazkiem śladów;
 • szybkość nagrzewania sprawia, że są one już po niecałej minucie gotowe do pracy.

Parownica do ubrań – RANKING wg ceny

Zestawienie TOP 8 chętnie kupowanych parownic do prasowania odzieży na podstawie ceny. Ranking jest posortowany od produktu najtańszego, ponadto staramy się go aktualizować na bieżąco. Modele przedstawione poniżej można zakupić już za kwotę poniżej 100 zł.


Dlaczego steamer ręczny do prasowania?

Wersja ręczna parownicy to przede wszystkim bardzo wygodne rozwiązanie, które ze względu na kompaktowe rozmiary może być stosowane w praktycznie każdych warunkach. W pełni mobilne urządzenie pozwoli na szybkie wyprasowanie koszuli czy też spodni podczas np. delegacji lub przed ważnym spotkaniem firmowym.

Ze względu na lekkość oraz niewielkie gabaryty w porównaniu z wersjami stacjonarnymi czas nagrzewania trwa znacznie krócej i parownica jest gotowa do pracy już po upływie niecałej minuty.

Najmniejsze modele posiadają bardzo skromny pojemnik na wodę, który pozwoli na wyprasowanie z reguły co najwyżej jednej koszuli. Steamer w wersji ręcznej może jednak posiadać znacznie większy zbiorniczek, dochodzący w niektórych modelach nawet do 300 ml.

Dzięki steamerom ręcznym możemy swobodnie prasować ubranie w pozycji leżącej (poziomo) lub zawieszonej (pionowo), co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Generowana para pozwala również na skuteczną walkę z nieprzyjemnym zapachem, jak również z bakteriami i drobnoustrojami. Kompaktowe rozmiary ułatwiają także dokładniejsze prasowanie.


Parownica jako alternatywa dla żelazka

Od kilku sezonów rosnącą popularnością w sektorze małego sprzętu AGD cieszą się parownice do ubrań. To świetna alternatywa dla żelazka, które niekoniecznie sprawdza się, kiedy w domu jest małe dziecko.

Parownica to inaczej steamer, który w przeciwieństwie do żelazka można używać również w pionie. Co wpływa na ich rosnącą popularność? Jakimi funkcjami mogą się pochwalić?

 • Bardzo szybkie nagrzewanie – oszczędza to zarówno nasz czas jak i pieniądze.
 • Możliwość używania w pionie – niezastąpiona funkcja przy firankach i zasłonach.
 • Możliwość odświeżania ubrań – rzeczy, które pierzemy stosunkowo rzadziej, jak np. grube wełniane swetry, można po prostu odświeżyć.
 • Prasowanie wybrzuszonych aplikacji – dzięki temu, że nie przyciskamy płytką żelazka do deski prasowanego materiału, aplikacje pozostają nienaruszone.
 • Stosowanie zapachów – jeśli chcemy, by ubranie pachniało ulubionym zapachem, można do specjalnego pojemnika wlać esencję zapachową.
 • Odkamienianie – w związku z tym, iż parownica działa na zasadzie odparowywania wody, może w środku osadzać się kamień.
 • Prasowanie bezdotykowe – najważniejsza różnica w porównaniu do tradycyjnego żelazka. Emitowana gorąca para wodna jest aplikowana na prasowaną odzież z niewielkiej odległości.

Parownice do ubrań RANKING

Zestawienie TOP 8 najchętniej kupowanych parownic do prasowania w oparciu o porównywarki cenowe. Ranking staramy się aktualizować na bieżąco.


Jak szukali użytkownicy?

 • parownica do prasowania

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...