Piekarnik do zabudowy Ranking październik 2022

Pod kątem rodzaju zasilania piekarniki można podzielić na gazowe oraz elektryczne, przy czym piekarnik gazowy zasilany jest gazem sieciowym lub z butli, podłączenie do butli wymaga dodatkowych dysz, natomiast modele elektryczny wymaga dostępu do gniazdka z prądem.

Jaki piekarnik do zabudowy?

Piekarniki elektryczne dzielą się na standardowe, kompaktowe oraz tradycyjne, na rynku pojawiły się również piekarniki parowe, mające funkcję mikrofali – pełniące rolę piekarnika oraz kuchenki mikrofalowej, przez co jako urządzenie 2w1 pozwalają zaoszczędzić miejsce w domu. Ma to znaczenie szczególnie w mieszkaniach dysponujących niewielką powierzchnią.


Jaki piekarnik do zabudowy wybrać?

Piekarnik zintegrowany ze zmywarką posiada z reguły 30-40-litrowy piekarnik i zmywarkę mieszczącą przynajmniej sześć kompletów naczyń. Piekarnik z szufladą do podgrzewania wyposażono w zaawansowany technologicznie piekarnik i szufladę.

Podwójny piekarnik nazywany jest też piekarnikiem naściennym z windą, którego dno się rozsuwa tak, jakby była w nim zainstalowana winda.

Piekarnik z wbudowanym tosterem daje możliwość przygotowania tostów z różnego rodzaju dodatkami, np. z serem i szynką. Piekarniki elektryczne mają klasy energetyczne od A do C, przy czym najbardziej energooszczędna jest klasa energetyczna A+++.


Piekarniki do zabudowy, elektryczne RANKING ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najchętniej kupowanych elektrycznych piekarników do zabudowy. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Istotnym kryterium wyboru jest całkowita moc pobierana przez urządzenie, która wpływa na wydajność oraz jej koszty eksploatacji. Licznik może być jednofazowy lub trójfazowy.

Piekarniki są sporymi gabarytowo urządzeniami, mają pojemność zazwyczaj od 23 do 90 litrów, przy czym najbardziej pojemne są piekarniki standardowe, natomiast piekarniki kompaktowe dysponują pojemnością do 50 litrów.

Piekarniki gazowe są rozwiązaniami doskonale znanymi, cechuje je mniejsze zaawansowanie technologicznie od piekarników elektrycznych. Opcje pieczenia w piekarnikach elektrycznych umożliwiają pieczenie różnorodnych ciast, jak również przygotować szaszłyki, steki, kiełbaski, zapiekanki, pizzę. Mikrofala może być używana do skrócenia czasu pieczenia. Piekarnik pozwala ponadto suszyć warzywa i owoce, pasteryzować słoiki, sterylizować naczynia.


Piekarniki do zabudowy, gazowe RANKING ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najchętniej kupowanych gazowych piekarników do zabudowy. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Piekarniki są przeważnie estetycznie wykonane, posiadają różne rodzaje wykończeń – lustrzane, tradycyjne, rustykalne, stalowe, wypukłe, szklane, panoramiczne, retro itp. Dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, wśród których dominującymi barwami są biały, czarny czy też szary.

Piekarniki mogą być montowane pod blatem (najbardziej popularne), w słupku lub na ścianie, mogą być otwierane z przodu lub z boku. Ich sterowanie odbywa się w sposób manualny lub elektroniczny, w przypadku którego mamy do dyspozycji wygodny wyświetlacz, co pozwala zaprogramować temperaturę, czas pieczenia, godzinę rozpoczęcia i zakończenia pieczenia. Dostępne są także tryby automatyczne, z funkcją pieczenia oraz regulacją odpowiedniej temperatury. Automatyka wagowa wpływa na czas, rodzaj pieczenia oraz temperaturę, możemy również zaprogramować własne parametry pieczenia. Istotnym elementem wartym uwagi jest emalia łatwo czyszcząca we wnętrzu piekarnika.

Płaska szyba w drzwiczkach oraz wyjmowane drzwi lub szyby są również sporym udogodnieniem. Programy parowe czyszczące piekarnik pozwalają odpowiednio zmiękczyć brud i tłuszcz, usuwając je z urządzenia. Wkłady katalityczne spalają resztki jedzenia, które następnie wystarczy pozamiatać. Aktywny katalizator jest rodzajem filtra w komorze piekarnika, którego rolą jest pochłanianie tłuszczu i zapachu.


Piekarniki do zabudowy z mikrofalówką RANKING ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najchętniej kupowanych piekarników do zabudowy z mikrofalówką. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Piekarnik gazowy posiada zabezpieczenie przeciwpyłowe. Blokada drzwi piekarnika jest szczególnie potrzebna w domach, w których są małe dzieci. Podświetlanie piekarnika pozwala zajrzeć do środka i sprawdzić na bieżąco proces pieczenia ciasta lub mięsa. Odpowiednia konstrukcja drzwi sprawia, że szyba piekarnika nie nagrzewa się zbyt szybko.

Piekarnik może mieć również opcję automatycznego wyłączania. Standardowym wyposażeniem piekarnika są blacha do pieczenia z emalii lub aluminium, brytfanna, ruszt kombinowany. Rożen obrotowy jest dołączany do niektórych modeli. Kamień do pieczenia pozwala upiec domowy chleb lub pizzę.

Producenci piekarników do zabudowy:
Amica, Bosch, Electrolux, Samsung, AEG, Beko, Candy, CATA, Concept, De Dietrich, Foster, Franke, Freggia, Fulgor-Milano, GAGGENAU, Gorenje, Hotpoint-Ariston, Indesit, Kernau, Mastercook, Miele, Mora, NODOR, Polar, Siemens, Smeg, Teka, Whirlpool.


Najważniejsze kryteria wyboru piekarnika do zabudowy

Z płytami lub bez. Obecnie oferowane piekarniki mogą być dedykowanym samodzielnym urządzeniem, oferowanym bez płyty grzewczej, oraz urządzeniem wraz ze zintegrowanymi płytami (najczęściej wybierane rozwiązanie).

Typ zasilania. Do zasilania urządzenia potrzebny nam będzie gaz ziemny (piekarniki gazowe) lub też dostęp do sieci sieci (piekarniki elektryczne).

Rozmiary. W zależności od ilości miejsca, jakim dysponujemy, możemy zdecydować się na modele kompaktowe, które można dostosować do niewielkiej przestrzeni (wybrać możemy albo niższą albo też węższą wersję). Standardowy rozmiar to natomiast 60 cm szerokości, najczęściej spotykany w kuchniach. Na potrzeby większych wymagań oferowane są modele o dużej głębokości oraz szerokości – nawet do 90 cm.

Drzwiczki. Na wygodę użytkowania wpływa również chociażby sposób otwierania drzwiczek, które mogą być otwierane do dołu lub też do boku. To, jaki konkretnie wariant wybierzemy, zależy głównie od naszych preferencji.

Prowadnica lub wózek. Przydatnym rozwiązaniem będzie wyposażenie się w piekarnik do zabudowy posiadający prowadnicę teleskopową lub też specjalny wózek, dzięki czemu w łatwy sposób wysuniemy blachę lub też ruszt z naszą potrawą, co znacząco minimalizuje ryzyko oparzenia.

Funkcje i akcesoria. Na atrakcyjność samej oferty piekarnika do zabudowy wpływa oczywiście także i dostępność różnorodnych rozwiązań oraz zabezpieczeń, jak chociażby:

 • termoobieg,
 • funkcja mikrofalówki,
 • utrzymanie bezpiecznej temperatury frontu z systemem ewentualnego chłodzenia obudowy,
 • opcja czyszczenia pyrolitycznego lub katalitycznego urządzenia,
 • automatyczny wyłącznik,
 • blokada przed przypadkowym włączeniem urządzenia – szczególnie przydatna, gdy posiadamy dzieci,
 • funkcja grilla,
 • opcja rozmrażania potrawy,
 • regulacja temperatury z funkcją szybkiego nagrzania,
 • termosonda do badania temperatury wewnątrz potrawy,
 • obecność podwójnej komory wewnątrz piekarnika.

Do codziennych kulinarnych wyzwań z piekarnikiem w roli głównej przydadzą się nam rozmaite akcesoria i dodatki, szczególnie wyświetlacz wraz z programatorem, a także dodatkowy ruszt i blachy dołączone do urządzenia.


Jaki najlepszy? Szukamy dobrego piekarnika do zabudowy wg zasobności portfela


Tani piekarnik do 1000 zł

piekarnik do zabudowy Electrolux EZB3400AOX, o mocy 2500 W
piekarnik do zabudowy Electrolux EZB3400AOX, o mocy 2500 W
1.Piekarniki w kategorii cenowej do 1000 złotych to urządzenia, które mogą pochwalić się mocą nawet do 2900 W. Nawet w takiej cenie mamy do wyboru wiele modeli piekarników wykonanych w wysokiej jakości. Tego typu piekarniki oprócz standardowych funkcji posiadają odpowiednie zabezpieczenie w postaci 3 szyb, dzięki czemu drzwi piekarnika wydają się chłodne. Piekarniki w tej kategorii cenowej mogą zostać również wyposażone w bardzo przejrzysty panel, na którym wyświetlą się ulubione przepisy.


Dobry piekarnik do zabudowy od 1000 do 1500 zł

piekarnik do zabudowy Beko BIM24400WCS, o mocy 3100 W
piekarnik do zabudowy Beko BIM24400WCS, o mocy 3100 W
2.Piekarniki od 1000 do 1500 złotych to modele piekarników, które z łatwością wybierzemy, sugerując się najlepszymi markami sprzętu AGD. W takiej cenie piekarniki są wyposażone w technologię umożliwiającą pieczenie aż 3 różnych potraw bez ryzyka przenikania się jakichkolwiek zapachów. Poza tym piekarniki są wyposażone w funkcję szybkiego nagrzewania, dzięki czemu nasze potrawy będą błyskawiczne przygotowane.


Piekarniki od 1500 do 2000 zł

piekarnik do zabudowy Teka HLB 8400 BK, o mocy 3200 W
piekarnik do zabudowy Teka HLB 8400 BK, o mocy 3200 W
3.Piekarniki do 2000 złotych to urządzenia, które oprócz wcześniej wymienionych funkcjonalności posiadają z reguły również możliwość czyszczenia piekarnika za pomocą hydrolizy. Dzięki temu nasz piekarnik na długo zachowa swoją jakość. Piekarniki w tej kategorii cenowej zostały również wyposażone w odpowiednie blokady przed ingerencją dzieci, a powłoka antifingerprint nasze urządzenie będzie lśnić bez względu na to, jak często go dotykamy.


Najlepsze piekarniki do zabudowy od 2000 zł

piekarnik do zabudowy Bosch HBG633BB1, o mocy 3650 W
piekarnik do zabudowy Bosch HBG633BB1, o mocy 3650 W
4.Piekarniki do zabudowy w cenie powyżej 2000 złotych to najwyższej jakości urządzenia AGD, które w znaczny sposób ułatwią i usprawnią przygotowywanie wszelkich potraw. Piekarniki w tej cenie mogą być wyposażone w aż 6 poziomów pieczenia, a dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii każde z dań może być przygotowywane w innych temperaturach. Posiadając piekarnik w tej kategorii cenowej mamy możliwość połączenia go z dedykowaną aplikacją mobilną, dzięki czemu będąc w drodze do domu, możemy zdalnie uruchomić piekarnik. Piekarnik w tej cenie posiada z reguły bardzo zaawansowany wyświetlacz, który podpowiada nam, w jaki sposób każde danie powinno być przygotowane.


Piekarniki do zabudowy RANKING ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najchętniej kupowanych piekarników do zabudowy. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jak szukali użytkownicy?

 • ranking piekarników 2019

Jaki sprzęt wybrać?

4 opinii o “Piekarnik do zabudowyRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2022

 • Jak piekarnik to tylko elektryczny. Fajnie, że teraz dużo modeli nadaje się do zabudowy. Można wtedy ciekawie zaaranżować sobie przestrzeń i spersonalizować kuchnie w jak największym stopniu pod siebie. Ciekawy materiał, pozdrawiam.

  Reply
 • Wybrałem ostatnio piekarnik do zabudowy firmy Samsung i jestem mile zaskoczona. Piekarnik gazowy niby już nie tak popularny ale lubię tradycyjne rozwiązania. W zabudowie wygląda bardzo dobrze 😉

  Reply
 • Mam piekarnik elektryczny do zabudowy od zelmera i śmiem twierdzić, że jest to perfekcyjny sprzęt. Design i elementy użyte do wykonania, są najwyższej jakości. Sam piekarnik jest łatwy w użyciu i nie jest potrzebna nawet instrukcja, każdy da radę. Cena była dosyć wygórowana jak dla mnie, ale nie żałuję teraz, bo to sprzęt z górnej półki.

  Reply
 • Poszukuję od jakiegoś czasu właśnie takiego sprzętu i nie wiem na co się zdecydować. Muszę znaleźć dobry piekarnik z mikrofalą, najlepiej z opcją do zabudowy. Przejrzałem już masę różnych produktów i cały czas myślę nad marką electrolux – ktoś ma jakieś opinie na temat ich sprzetu?

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...