Pralka do 2000 zł Ranking październik 2022

Za kwotę oscylującą wokół 2000 złotych możemy kupić już dobrej jakości pralkę. Ważne, aby urządzenie to było ciche (nie przekraczało 50 dB podczas prania i 70 dB podczas wirowania), ważna jest również jest energooszczędność oraz gabaryty – dostosowane do możliwości aranżacyjnych naszej łazienki lub kuchni (pralki do zabudowy stosunkowo często są umieszczone w kuchni lub przedpokoju, jeżeli nasza łazienka jest stosunkowo mała).

Pralka automatyczna wolnostojąca ładowana od przodu marki Bosch.
Pralka automatyczna wolnostojąca ładowana od przodu marki Bosch.

Wirowanie prania, technologia bąbelkowa i programy do prania odzieży

Istotna jest kwestia osiągnięcia odpowiedniej ilości obrotów podczas wirowania, aby wysuszyć pranie w sposób skuteczny. Przyda się również w codziennym użytkowaniu blokada przycisków i pokręteł podczas pracy urządzenia (szczególnie kiedy mamy małe dzieci) oraz zabezpieczenie pralki przed wyciekiem wody.

Pralka powinna mieć co najmniej kilkanaście programów prania – może to być pranie bawełny, wełny, materiałów syntetycznych, jedwabiu, butów, firan, odzieży sportowej czy dżinsów. W napowietrzonej wodzie pierze się skuteczniej, dlatego stosowanie technologii bąbelkowej jest obecnie bardzo popularne.

Firmy Bosch, BEKO, Electrolux, Amica, Indesit czy też Candy oferują popularne i cenione pralki w kwocie do 2000 zł. W tej cenie można kupić pralko-suszarki, pralki do zabudowy czy pralki wolnostojące ładowane od góry lub od frontu.


Pralki do zabudowy do 2000 zł RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych pralek do zabudowy do kwoty 2000 zł. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


pralka wolnostojąca do łazienki marki Electrolux
pralka wolnostojąca do łazienki marki Electrolux
Już przed zakupem należy pomyśleć gdzie i jak ustawimy pralkę, czy będzie miejsce na jej otwieranie, czy pralka spełni nasze oczekiwania i w jaki sposób najbardziej optymalnie możemy z niej korzystać, np. niektóre programy trwają od 130 do 155 minut, co nie zawsze jest wykorzystywane, dlatego ilość programów powinniśmy dostosować do naszych aktualnych preferencji oraz nawyków.

Przykładowe funkcje pralki do 2000 zł

Przydatne podstawowe funkcje pralki:

 • opóźniony start do 24 godzin,
 • zraszanie,
 • wyświetlacz elektroniczny,
 • system zużycia proszku,
 • wskaźnik sygnalizujący zbyt dużą ilość środka piorącego,
 • zabezpieczenia termiczne,
 • system kontroli piany, który oszczędza wodę i dobiera odpowiednie płukanie prania.

Pierwsze pranie po zakupie wymaga nastawienia pralki bez wsadu w celu wypłukania smarów i środków chemicznych. Ponadto wypoziomowanie pralki zapobiega jej przemieszczaniu po podłodze, a stabilne nóżki trzymają pralkę w jednym miejscu podczas prania i wirowania.

Pojemność bębna pralki ma duże znaczenie – modele standardowe mają zazwyczaj 5-6,5 kg, natomiast egzemplarze rodzinne potrafią udźwignąć nawet powyżej 10 kg odzieży. Warto wybierać modele dysponujące klasą energetyczną A+++.

Niektóre pralki jako wyposażenie dodatkowe posiadają:

 • szufladę na detergenty,
 • automatyczne dostosowanie cyklu do zawartości pralki,
 • oświetlenie wnętrza bębna pralki,
 • blokadę ustawienia parametrów zagrażających całości tkaniny,
 • sygnał akustyczny potwierdzający wybraną funkcję,
 • obrotowy pojemnik na detergenty.

Pralki do 2000 zł ładowane od góry RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych pralek ładowanych od góry do kwoty 2000 zł. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Pralki do 2000 zł ładowane od przodu RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych pralek ładowanych od frontu do kwoty 2000 zł. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Przy wyborze pralki w cenie do 2000 zł zwracajmy uwagę na jej głębokość, w tym przedziale można spotkać bardzo płytkie urządzenia mające nieco tylko powyżej 30 cm. Standardowe modele pralek wolnostojących mają natomiast zazwyczaj 60 cm szerokości (w tym przypadku musimy się zastanowić, czy chcemy nasz wybrany sprzęt umieścić w łazience – tego typu pralki nie są za bardzo rekomendowane w małych pomieszczeniach ze względu na ciasnotę, lepszym rozwiązaniem byłoby zdecydowanie się na wariant do zabudowy lub też ładowaną od góry).

Przystępna cenowo, a zarazem praktyczna i nowoczesna – taka powinna być właśnie pralka automatyczna do 2000 zł. Kwota ta wydaje się dość spora, jednak w tym przedziale kwotowym spotkać można już modele o sporej ilości przydatnych funkcji.

Każdy wariant pralki ma swoje wady i zalety, które należy rozpatrywać indywidualnie. Zdecydowanie bardziej rozbudowaną ofertę znajdziemy poszukując pralek automatycznych ładowanych od przodu. Wersja z ładowaniem od góry występuje w zdecydowanej większości przypadków w wersji o szerokości 60 cm, przez co jest znacznie rzadziej kupowana. Za taką pralką przemawia jednak m.in. brak konieczności schylania się przy ładowaniu prania do bębna.


Jak szukali użytkownicy?

 • najlepsza pralka do 2000
 • jaka pralke do 2000
 • pralka do 2000 zł
 • pralki firmy beko
 • pralki ranking 2020 do2000
 • ranking pralek 2019 do 2000
 • ranking pralek do 2000

Jaki sprzęt wybrać?

5 opinii o “Pralka do 2000 złRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2022

 • 2000 złotych za pralkę to już sporo pieniędzy, wydaję mi się, że bez problemu kupiłoby się tańszą, a tak samo dobrą. Bo co w pralcę można jeszcze wymyślić? Bęben się kręci i wypłukuje brud – tyle. No ale jak ktoś już chce tyle wydać to może taka z dodatkowymi drzwiami, że już po włączeniu pralki czyli w trakcie, można dodać ciuch o którym się zapomniało.

  Reply
 • Za 2000zł to już można kupić całkiem niezły sprzęt, ale nie koniecznie jest to potrzebny wydatek. Trzeba zdecydować się jaka ona ma być i przede wszystkim jaka ładowność. Polecam pralki ładowane od góry jeżeli ktoś ma mało miejsca, bo taka właśnie u mnie znalazła zastosowanie.

  Reply
 • Kupiłem niedawno dzięki wam pralkę Boscha i jestem mega zadowolony. Pralka sama w sobie jest bardzo cicha, aż byłem zdziwiony kiedy puściłem pierwsze pranie 😉 Polecam także Beko, po to poprzednia moja pralka – również bardzo dobra i miała dużą pojemność. Pozdrawiam.

  Reply
 • Do 2000zł jednym z najlepszych wyborów jest zdecydowanie pralka wirnikowa. Bardzo niski koszt zakupu no i jest po prostu bardzo łatwa w obsłudze i praktycznie wszędzie znajdzie się dla niej miejsce.

  Reply
 • Do dwóch tysięcy, to znajdzie się już dobra pralka z suszarką fajnej klasy. Warto kupić sprzęt do takiej kwoty, bo to już fajny pułap i znajdzie się coś mega porządnego, co nas z zupełności zadowoli 😉

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...