Pralki ładowane od przodu – ich zalety i charakterystyka Ranking październik 2022

Wyróżniamy dwa zasadnicze typy pralek, ale zdecydowanie najpopularniejsze są pralki ładowane od przodu. Zobacz, jakie są zalety i wady takich pralek oraz jak wybrać tę najlepszą i cieszyć się nią przez długi czas.

pralka ładowana od przodu

Pralki ładowane od przodu – podstawowa charakterystyka

Pralki ładowane od przodu mają zwykle ok. 60 cm szerokości i przednie drzwiczki z grubą szybą odporną na działanie wysokiej temperatury. Takie pralki są przeznaczone głównie do większych łazienek i pralni. Krótko mówiąc, tam, gdzie mamy nieco więcej miejsca. Taka pralka jest szeroka, a w celu otwarciu drzwiczek do przodu również potrzebujemy dodatkowego miejsca. Pralki ładowane od przodu mogą mieć różną pojemność, w zależności od tego, jakie są potrzeby Twojej rodziny i jaka jest liczba domowników. Wyróżniamy pralki o ładowności od 3 do nawet 10 kg oraz pralko-suszarki.

Zalety pralek ładowanych od przodu

Pralka ładowana od przodu jest z pewnością wygodna w obsłudze a dodatkowo bardzo pojemna. Załadunek pralek ładowanych od przodu jest zwykle większy niż pralek ładowanych od góry. Konstrukcja takich pralek pozwala umieścić nad nimi specjalne szafki, w których można przechowywać na przykład ręczniki lub kosmetyki. Pralki ładowane od przodu mają też blaty, na których można ułożyć różne akcesoria łazienkowe i wykorzystać te blaty, jako półki.

Świetne pralki ładowane od przodu możesz porównać na stronie 7agd.pl/pralki-ladowane-od-przodu. Znajdziesz tam oferty pralek z różnych sklepów internetowych i łatwo porównasz ceny poszczególnych modeli.

Wady pralek ładowanych od przodu

Dość spore gabaryty pralek ładowanych od przodu sprawiają, że to AGD nie wszędzie się zmieści. Jeśli masz mieszkanie w bloku i mikro łazienkę, to często może być ona zbyt mała, by pomieścić pralkę o standardowych wymiarach. Dodatkowo cena pralki ładowanej od przodu może być wyższa od ceny pralki ładowanej od góry. Szczególnie, jeśli wybierzesz bardzo zaawansowany technologicznie model.

Jaką pralkę ładowaną od przodu wybrać?

Rodzaj wybranej pralki musisz dostosować do swoich oczekiwań. Nadrzędną kwestią będzie tutaj liczba domowników. W domach, w których mieszka jedna lub dwie osoby sprawdzą się nawet bardzo małe pralki, natomiast rodzina z dziećmi, szczególnie z małymi dziećmi, powinna wybrać już znacznie większy model. Oczywiście nie chodzi o wymiary tego AGD, a o załadunek.

W kontekście wyboru pralki bardzo ważna jest też klasa energetyczna. Z uwagi na to, że energia elektryczna coraz bardziej drożeje, najlepiej byłoby wybrać ekonomiczną pralkę zużywającą jak najmniej wody i prądu. Oszczędna pralka powinna mieć wysoką klasę energetyczną, najlepiej A+++ oraz system umożliwiający ważenie prania. Dzięki specjalnej wbudowanej wadze pralka będzie w stanie ocenić, jak dużo ubrań znajduje się w bębnie oraz dobrać do tego potrzebną ilość wody. Im mniej wody pobierze pralka, tym mniej energii zużyje na jej podgrzanie i tym niższe będą Twoje rachunki. Mimo nieco wyższej ceny pralki o wysokiej klasie energetycznej i tak opłaca się ją kupić, bo w dłuższej perspektywie taka pralka pozwala na oszczędności.

Cena pralki z pewnością będzie miała wpływ na jej funkcjonalność i trwałość. Najtańsza pralka z pewnością nie będzie zbyt trwała. Jeśli kupujesz pralkę online, to masz właściwie nieograniczoną możliwość porównania poszczególnych ofert i wyboru tej, która gwarantuje jak najlepsze funkcjonalności przy jednocześnie jak najkorzystniejszej cenie.

Pralki szybko i łatwo porównasz z pomocą strony 7agd.pl. Znajdziesz tam zestawienie różnych modeli pralek z najlepszych sklepów internetowych.

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...