Ramki dopasowane do domowych wnętrz Ranking październik 2022

Wspomnienia – należy je gromadzić po to, aby móc przypominać sobie niezwykłe chwile. Można robić to na różne sposoby. Najczęściej wybierana forma to zdjęcia. Umieszcza się je w ramkach, które ustawia się w różnych miejscach w powierzchni domowej. Warto zwrócić uwagę na to jak powinny zostać dopasowane ramki, aby móc stworzyć ciekawy efekt wizualny w domu.


Ramki w różnych formatach

Pierwsze pytanie jakie na ogół pada w tej kwestii, to format ramek, który należy zakupić. Czy obowiązkiem są ramki w jednym formacie? Oczywiście, że nie. Co więcej, architekci nie raz i nie dwa już wspominali, że jak najbardziej wskazana jest zabawa formą. Na jednej ścianie mogą zawisnąć ramki w różnych formatach. Pozwoli to na uzyskanie ciekawego efektu wizualnego. Taka zabawa formami wskazana jest podczas ustawiania ramek na komodzie. Każda z nich będzie prezentować się oryginalnie, ukazując ciekawe wspomnienia z wakacji lub też innych, ważnych momentów.

Takie zabiegi dedykowane są do wnętrz urządzonych w przeróżnych stylach. Zarówno jeżeli jest mowa o pomieszczeniach tradycyjnych, jak również minimalistycznych, itd. Od takich różnych formatów należy powstrzymać się jedynie wtedy jeżeli ramki prezentowane są w tych największych rozmiarach. Wtedy należy postawić tylko i wyłącznie na jeden rozmiar ramek, aby nie psuć finalnego efektu wizualnego.


Kolorystyka ramek

Każda ramka na zdjęcia powinna być w tym samym kolorze. Lepiej unikać zabawy kolorami, ponieważ nie będzie to dobrze wyglądało. Co należy wziąć pod uwagę decydując się na zakup ramek do zdjęć? Dwa czynniki:

  • stylistyka danego wnętrza,
  • zdjęcia jakie mają znaleźć się w oprawie.

Dlaczego jest to tak ważne? Po to aby ramka nie przytłumiła tego, co faktycznie jest prezentowane na zdjęciu. Musi ona być taką “kropką nad i” dla całościowej kompozycji. Wielu specjalistów zajmujących się na co dzień aranżacją wskazuje, że można dopasować się do jednej, prostej zasady. Fotografie w ciepłej tonacji powinny mieć ramki w takich samych odcieniach. Zdjęcia chłodne – ramki w chłodnych kolorach.

Ewentualnie można postawić na uniwersalność – ramki w kolorze białym lub czarnym. Tak samo jak w modzie można te odcienie dopasować do wszystkiego, tak samo również jest w tym właśnie przypadku.


Gdzie powiesić ramki?

Ten krok należy rozsądnie przemyśleć. Po to aby upewnić się, że całość zawiśnie w odpowiednim miejscu. Żeby obyło się bez konieczności wiercenia niepotrzebnych dziur w ścianach. Ramki po kolei powinno przykładać się do ściany upewniając się, że można dzięki temu stworzyć naprawdę ciekawy efekt wizualny. Faktycznie, wszystkich ramek (w szczególności jak jest ich dużo) nie uda się utrzymać za jednym razem przy ścianie. W tym momencie warto pomyśleć o tym, aby rozłożyć je na podłodze, tworząc tym samym różnorakie kompozycje. Uda się tym samym zaplanować odpowiednie rozstawienie ich na ścianie, tworząc wyjątkowe miejsce wspomnień.


Gdzie postawić ramki?

Pierwszy wybór – meble. Pod uwagę bierze się każdą powierzchnię dostępną w pomieszczeniu. Komody, półki, biurka, stoliki – nie ma jednak co przesadzać z ich ilością, ponieważ trzeba pamiętać o tym, że całość trzeba będzie regularnie odkurzać. Chyba że ktoś ma do czynienia z naprawdę minimalną ilością miejsca. Może w takim razie wykorzystać parapet do tego, aby wyeksponować ramkę ze zdjęciami. Decydując się na rozstawienie ramek w dowolnym miejscu warto dopasować się do zasady kontrastu – mniejsza ramka obok większej. Tak aby jednak większa nie zasłaniała tego co prezentuje ta mniejsza.

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...