Remont mieszkania w lecie – co warto wiedzieć? Ranking październik 2022

remont mieszkania

Lato to najlepsza pora roku na przeprowadzenie generalnego remontu mieszkania. Słoneczna pogoda znacznie bardziej sprzyja wymianie okien czy malowaniu ścian niż zimowa plucha, mrozy i wilgotne powietrze, a sezon urlopowy pozwala wygospodarować trochę czasu na metamorfozę czterech kątów. Jak sprawnie i bezproblemowo przeżyć remont mieszkania w lecie? Podstawa to dobry plan.


Kiedy remontować mieszkanie?

O letnim remoncie mieszkania warto pomyśleć ze sporym wyprzedzeniem – im szybciej podejmiemy decyzję o wymianie podłóg czy malowaniu ścian, tym większe mamy szanse na bezproblemowe skorelowanie urlopu z kalendarzem firmy remontowej. Przygotowania do prac najlepiej rozpocząć od zapytania fachowca o wolne terminy, a następnie dopasowanie do nich urlopu w pracy. Jeśli planowany jest generalny remont, który może rozciągnąć się na kilka tygodni, warto nie wybierać urlopu w tym samym czasie, żeby przez cały czas odbywania się prac jedna osoba mogła czuwać nad mieszkaniem.


Co zrobić z dziećmi podczas remontu?

Lato to idealny czas na remont także ze względu na dzieci. Wbrew pozorom łatwiej rozplanować im czas w trakcie wakacji niż podczas roku szkolnego. Na czas remontu można odesłać maluchy do dziadków albo na kolonie nad morzem. Pod nieobecność dzieci prace będą przebiegać sprawniej, a pociechy nie będą narażone na stres związany w remontem.


Jak zaplanować budżet na letni remont mieszkania?

Z wyprzedzeniem warto pomyśleć także o kosztorysie. Przed wynajęciem firmy remontowej dobrze jest rozpisać planowane inwestycje i postarać się oszacować ich koszty, sprawdzając, czy domowy budżet wytrzyma związane z metamorfozą mieszkania wydatki. Warto pamiętać, że remonty bywają nieprzewidywalne i niektóre koszty mogą nas zaskoczyć. Co robić, kiedy braknie pieniędzy? Dobrym rozwiązaniem mogą być pożyczki online. Pożyczka przez internet ma tę zaletę, że jest udzielana od ręki, dzięki czemu nie trzeba przerywać prac i można na bieżąco pokryć ich koszty. Jeśli więc chwilowo zabraknie gotówki na wykończenie czy meble, pożyczka przez Internet może okazać się najlepszym rozwiązaniem.

Jaki sprzęt wybrać?

2 opinii o “Remont mieszkania w lecie – co warto wiedzieć?Rankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2022

  • Ja mam ten problem, że musze zrobić remont mieszkania, ale nie mam co zrobic z dzieckiem, które na dodatek jest alergikiem. tak więc mój remont to będzie prawdziwe wyzwanie organizacyjne :d

    Reply
  • Ja w tym roku dzieci oddaje do dziadków, na całe dwa tygodnie więc uda się ogarnąć temat remontu. Kiedyś remontowaliśmy łazienkę, a dzieci mieszkały razem z nami prawdziwy horror. A jeśli chodzi o budżet, to odkładałam na remont cały poprzedni rok więc powinnam się zmieścić w planach.

    Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...