Skrzyniowa czy szufladowa? Wybieramy zamrażarkę! Ranking październik 2022

Większość lodówek wyposażona jest w przestrzeń, umożliwiającą mrożenie pożywienia. Jeśli jednak w Twoim domu okazuje się ona zbyt mała, możesz rozważyć zakup dodatkowego urządzenia. Jaki model zamrażarki wybrać? Podpowiadamy.

jaka zamrażarka


Zamrażarka szufladowa – dla kogo?

Tego rodzaju zamrażarka przypomina swoją budową lodówkę. Uchylne drzwi to ryzyko większych strat energetycznych. Jednak w tego rodzaju modelu bez problemu posortujesz i ułożysz zapasy w taki sposób, by szybko i łatwo móc odnaleźć to, czego potrzebujesz. Nic nie stoi na przeszkodzie, by na jednej szufladzie umieścić mięso, na inne warzywa, na kolejnej owoce. W ten sposób możesz przygotować półprzetworzoną żywność w sezonie tak, by była gotowa do szybkiego wykorzystania w zimowych miesiącach.

Zamrażarki szufladowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie przechowywane są przeciętne ilości różnego rodzaju produktów, a zatem zarówno w domach wielorodzinnych, jak i w lokalach gastronomicznych.

Zobacz propozycje zamrażarek w sklepie Neo24: https://www.neo24.pl/duzeagd/lodowki/zamrazarki.html


Zamrażarka skrzyniowa – miejsce na letnie skarby

Nazywana również ladami to urządzenia, które można otworzyć od góry. Przypominają sklepowe zamrażarki, z których w ciepłe dni wyjmujesz ulubione lody. Zamrażarka skrzyniowa jest świetnym sposobem na przechowywanie dużych ilości takich samych produktów. Dlaczego takich samych? Ze względu na brak podziału na przestrzenie. Wymieszane ze sobą grupy produktów spożywczych są trudne do odnalezienia, dlatego długie poszukiwanie tego, czego potrzebujesz przy otwartych drzwiach spowoduje duże straty energetyczne.

Gdzie najlepiej sprawdzą się modele skrzyniowe? Przede wszystkim w niewielkich kuchniach, w których nie ma już miejsca na kolejne urządzenie z drzwiczkami otwieranymi na wprost.


Oddzielna zamrażarka – jak zmniejszyć koszty?

Cena zamrażarki to nie tylko zakup urządzenia, ale także koszty energii, której potrzebuje do działania. Podobnie jak lodówka, zamrażarka to urządzenie, które musi być włączone cały czas. W jaki sposób obniżyć koszty używania zamrażarki?

  1. Zamrażarka umieszczona w kuchni – lub jakimkolwiek innym ciepłym pomieszczeniu – będzie pobierała więcej energii niż wartość podana przez producenta. Dlatego też dobrze jest postawić zamrażarkę w piwnicy lub innej, chłodniejszej przestrzeni.
  2. Najwięcej energii zamrażarka pobiera na schłodzenie, a im więcej szronu i lodu się w niej znajduje, tym więcej czasu to zajmie. Żeby zmniejszyć koszty użytkowe wybierz urządzenie, posiadające funkcję samorozmrażania.
  3. Im większa izolacja termiczna, tym mniejsze koszty. Największą izolację zapewniają lodówki skrzyniowe.
  4. Zamrażarka jednokomorowa pobierze przy zbliżonej objętości większą ilość prądu, niż dwukomorowa. Dzieje się tak dlatego, że za jednym otwarciem ogrzana zostanie większa objętość powietrza, które trzeba będzie kolejny raz schłodzić.

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...