Toster Ranking grudzień 2023

tosteryPopularny i często kupowany toster nie należy do drogich urządzeń, a pozwala urozmaicić śniadanie lub kolację w unikalny sposób. Kupując ten sprzęt warto kierować się kilkoma ważnymi czynnikami: wielkością urządzenia, jego mocą, jakością oraz marką.


Zastosowanie tostera

Wielkość tostera można przeliczyć na ilość grzanek – im więcej otworów ma dane urządzenie, tym więcej grzanek można zrobić za jednym zamachem (tostery mają jeden, dwa lub cztery otwory). Najczęściej sprzedawane są na rynku modele z dwoma otworami.

Szczeliny tostera mogą być krótkie lub długie. Grzanki można przyrządzić z dodatkami, z serem lub pieczarkami. Niektóre opiekacze posiadają ruszt, na którym kładzie się rogaliki lub bułki, które chcemy odświeżyć lub zapiec z serem czy szynką, co jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Korzystanie z grilla nie koliduje z przygotowywaniem tostów w tym samym czasie.

W dzisiejszych czasach nawet zwykły toster może być urządzeniem wielofunkcyjnym, o czym można się przekonać poniżej.


Dodatkowe funkcje tostera

  • regulator czasowy, inaczej timer,
  • opiekanie na jednej stronie,
  • regulacja stopnia opiekania grzanek,
  • funkcja rozmrażania,
  • centrowanie chleba,
  • przerwanie pracy w momencie zablokowania tosta w urządzeniu,
  • pamięć pozwalająca zapisać konfigurację urządzenia,
  • ekran LCD (w przypadku droższych tosterów) pokazujący m.in. temperaturę, czas do przygotowania grzanek.

Jaki toster wybrać?

Toster kosztuje od kilkudziesięciu złotych wzwyż. Najnowsze modele oznaczają natomiast wydatek przynajmniej kilkuset zł. Moc opiekacza wpływa na szybkość przyrządzania tostów. Na rynku najczęściej sprzedawane są urządzenia mające moc 850-1000 W.

tostery pionowe tradycyjne
Tostery pionowe tradycyjne
Tostery poziome
Tostery poziome
Tostery zamykane - opiekacze do kanapek
Tostery zamykane – opiekacze do kanapek
Tostery tunelowe
Tostery tunelowe
Najczęściej posiada dwa otwory, w których znajdują się elektryczne grzałki. Ze względu na niewielkie rozmiary to bardzo popularne urządzenie kuchenne. Cechą charakterystyczną jest ruszt znajdujący się między grzałkami. Największa zaleta to możliwość dodania do grzanek różnego rodzaju dodatków w postaci chociażby szynki lub sera. Toster poziomy jest większy niż model tradycyjny. Za proces grzewczy odpowiedzialne są płyty metalowe, przylegające do grzanek. Jako dodatkowe wyposażenie w niektórych modelach dodawane są wymienne płyty grzewcze, pozwalające na wprowadzenie różnorodności w postaci przygotowania chociażby gofrów. To potężne i wydajne urządzenia, mające swoje zastosowanie szczególnie w profesjonalnej gastronomii. Ze względu na spore gabaryty nie są to popularne tostery w naszej kuchni, czynnikiem odstraszającym jest także cena – znacznie powyżej 2 tysięcy zł.

Najczęściej tostery produkowane są ze stali nierdzewnej, tworzywa sztucznego oraz aluminium. Najbardziej trwałe są urządzenia wykonane ze stali nierdzewnej, te wykonane z tworzywa sztucznego i aluminium niszczą się znacznie szybciej – szczególnie trzeba uważać na czynniki mechaniczne (stłuczenia, upadki itp.).

Kryteria wyboru dobrego tostera

  • wydajność tostera – kluczową rolę odgrywa tu rzecz jasna moc, najsłabsze modele to z reguły tostery 500-700 W, co dla dużej rodziny okaże się rozwiązaniem niewystarczającym; rekomendowany jest zakup urządzenia o mocy przynajmniej 1000 W;
  • ilość szczelin w tosterze – standard to dwie szczeliny, na potrzeby dużej ilości gości oraz rodziny można znaleźć już modele dysponujące czterema szczelinami; grubość samej szczeliny decyduje również o tym, jakiej szerokości pieczywo możemy tak umieścić;
  • dodatkowe akcesoria – dobrym rozwiązaniem jest zakup modelu wraz z dodatkami, takimi jak chociażby tacka na okruchy po pieczywie, ruszt do podgrzewania czy też specjalne wkładki, dzięki którym możemy wypalać różne wzory;
  • dostępność różnorodnych funkcji;
  • materiał obudowy – modele wyposażone w obudowę wykonaną z plastiku są tanie, poręczne, o lekkiej konstrukcji, która jednak nie jest zbyt odporna na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym podatna na wysoką temperaturę (plastik może się z czasem odkształcać). Z kolei modele wykonane z metalu są trwalsze, nieco cięższe oraz droższe od tosterów plastikowych.

Najczęściej kupowane są tostery, które kosztują 100-200 złotych. Nawet tańszy opiekacz potrafi sprawdzać się przez dłuższy czas w domowym otoczeniu. Jest to urządzenie małe, proste w obsłudze, mieszczące się w każdej, nawet najmniejszej kuchni.

Jeżeli wystarczy nam w zupełności opiekanie całych kanapek, wówczas możemy się zdecydować na zakup samego opiekacza.


Jakie są różnice między opiekaczem a tosterem?

Tostery i opiekacze to urządzenia pozwalające na szybkie podgrzanie chleba do posiłku. Idealnie sprawdzają się w domach osób zabieganych, którym brakuje czasu na przygotowywanie śniadania czy kolacji. Jakie są jednak różnice między tymi urządzeniami? Który z nich wybrać?

Tostery i opiekacze różnią się budową oraz posiłkami, które można za ich pomocą przygotować.

Toster
Toster
Opiekacz
Opiekacz
  • Toster wyróżnia się dwiema pionowymi przegrodami, w których umieszcza się kromki do podgrzania. Gdy tosty są już gotowe, wyskakują z urządzenia. Toster jest doskonały dla osób, które lubią proste grzanki. Przypieczony chleb można posmarować masłem, dżemem lub czekoladą.
  • Opiekacz daje możliwość przygotowania o wiele bardziej urozmaiconego posiłku. Gotowe kanapki, z takimi dodatkami jak szynka czy ser, układa się poziomo na płytkach w kształcie kwadratów lub trójkątów. Następnie zamyka się urządzenie na kilka minut. Podgrzaniu ulega nie tylko chleb, ale także wnętrze kanapki.
  • W przeciwieństwie do tostera, gotowy posiłek nie wyskakuje z przegród – o ukończeniu opiekania informuje nas zapalona lampka na obudowie urządzenia.
  • W zależności od wybranego modelu, w opiekaczu można również przygotować gofry, tortille czy warzywa. Wystarczy jedynie wymienić płytki.

Oba urządzenia mają podobne zastosowanie, jednak znacząco różnią się swymi możliwościami. To, na jaki sprzęt się zdecydujemy, zależeć będzie przede wszystkim od naszych upodobań kulinarnych.


Opiekacze do kanapek RANKING ◊ Ranking grudzień 2023 ◊

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych opiekaczy do kanapek. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Producenci tosterów

Mniej lub bardziej znani producenci tosterów i opiekaczy do kanapek:
Adler, AEG, Alessi, Amica, Ariete, Arzum, Bodum, Bomann, Botti, Bosch, Braun, Camry, Casa Bugatti, Clatronic, Cloer, Concept, Cusinart, Dualit, ECG, Efbe-Schott, Eldom, Electrolux, Elesko, ETA, Fagor, First Austria, Gallet, Gorenje, Graef, Grundig, Haier, HB, Hotpoint, Hyundai, Jewel, Kalorik, Kenwood, KitchenAid, KOENIC, Lafe, Lauson, Morphy Richards, MPM, OK., Opti, Optimum, Orava, Philco, Philips, Princess, Profi Cook, Ravanson, Romix, Rowenta, Sencor, Severin, Siemens, Smeg, Taurus, Tefal, Trevi, Tristar, Vakoss, WMF, Zelmer, Łucznik.


Tostery RANKING ◊ Ranking grudzień 2023 ◊

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych tosterów. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Podsumowanie

W zależności od preferencji możemy zdecydować się na zakup tostera tradycyjnego pionowego (standardowe i najczęściej wybierane) lub też tostera poziomowego (droższy model, bardzo wygodny). W drugim przypadku bez problemu możemy położyć na pieczony chleb wędlinę albo ser.

Alternatywą jest zakup opiekacza, który konstrukcyjnie odbiega od tostera, a ogrzewanie odbywa się za pomocą metalowych płyt przylegających do pieczywa (stąd nazwa robocza toster zamknięty). Na potrzeby gastronomii warto zastanowić się nad zakupem bardzo wydajnego i profesjonalnego tostera tunelowego.


Jak szukali użytkownicy?

  • toster ranking
  • najlepszy toster
  • najlepsze tostery
  • jaki toster wybrać
  • najlepsY toster
  • toster ranking producentów
  • najlepszy toster opinie
  • polecany toster
  • sandwich toster gastronomiczny
  • toster do kanapek polecany

Jaki sprzęt wybrać?

5 opinii o “TosterRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2023

  • Toster to super sprawa. Zwykły chleb zamienia się w pyszną przekąskę lub pożywne śniadanie. Oczywiście najlepsze tosty są z chleba tostowego, ale niestety taki chleb nie jest za zdrowy, bo jest wypełniony chemią i ma bardzo dużo kalorii. Ale myślę, że raz po raz można sobie zjeść pysznego tosta z masłem:)

    Reply
  • Toster w domu to totalna podstawa, tosty to moja ulubiona przekąska, a można robić na wiele sposobów. Polecam, nie jest to droga sprawa, a taki sprzęt posłuży spokojnie przez długi czas. Bardzo ciekawy artykuł.

    Reply
  • Toster albo opiekacz powinien być w każdym domu. Zawsze można jakieś grzanki zrobić, albo chrupiący chlebek do jakiegoś dania. Nie zajmuje dużo miejsca, a jest mega funkcjonalne i często z niego korzystam, więc śmiało mogę polecić jako sprzęt, który faktycznie jest używany.

    Reply
  • ja mam toster na 2 grzanki marki Breville. mają taki sam na 4 ale jest sporo większy, a tosty i tak robią się szybko wiec wolałam mniejszy i zgrabniejszy

    Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...