Jaki trymer do pielęgnacji brody warto kupić?

Kiedy już zapuściliśmy brodę, zauważamy że używane wcześniej przyrządy do pielęgnacji – grzebień, maszynka do golenia i szampon do włosów są niewystarczające. Samą maszynką do golenia niewiele już zrobimy. Przyda nam się maszynka do przycinania brody.

golenie brody trymerem
golenie brody trymerem

Jaki trymer do brody najlepszy? – Spis treści

  1. Pierwszy wybór
  2. Czym się kierować wybierając trymer do brody?

Pierwszy wybór

Należy od razu powstrzymać się od pochopnego zakupu najtańszego urządzenia z supermarketu. Może ono spełnić swoje zadanie, ale przy drugim i kolejnym goleniu będzie nas denerwować. Strzyżarka również nie jest dobrym rozwiązaniem. Także spełni swoje zadanie, czyli skrócimy brodę i odetniemy brzydkie końcówki. Dalej jednak broda nie będzie zadbana. Wiele osób nie myśli przed zakupem sprzętu o całościowym zadbaniu o włosy (którymi broda także jest) i u wielu z nich broda nie wygląda tak jak powinna. Nie wygląda na zadbaną.


Czym się kierować wybierając trymer do brody?

Żeby zadbać o brodę, oprócz odpowiednich kosmetyków (których nie musimy kupować od razu, a dopiero wtedy, kiedy zobaczymy, że obecnie używane kosmetyki nie są wystarczające) będziemy potrzebowali dobry trymer do brody, żeby podgolić brodę na szyi (nikt nie chciałby, żeby broda wkuwała mu się w szyję, nie można się do tego przyzwyczaić, a na pewno można poprawić komfort noszenia brody). Profesjonalny trymer do brody z pewnością przyda się nam, gdy prowadzimy chociażby zakład fryzjerski.

Niezależnie jakiej marki trymer wybierzemy, musimy zwrócić uwagę na odpowiednie parametry. Na początku najważniejszym z nich jest możliwość regulacji wysokości oraz wodoodporność. Te kryteria na pewno będą procentować komfortową pracą urządzenia. W zależności od budżetu, możemy zacząć zwracać uwagę na pozostałe parametry jak i nowinki techniczne (jak chociażby trymer z laserową miarką od Philipsa).

W początkowym etapie najlepszym rozwiązaniem będą budżetowe urządzenia od znanych producentów. Na pewno będą służyć wiele lat, nie będą zawodzić i sprawiać przykrych niespodzianek (na które można narazić delikatną skórę twarzy).

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Oceń publikację i ranking*

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *