Jaki trymer do pielęgnacji brody warto kupić? Ranking kwiecień 2021

Kiedy już zapuściliśmy brodę, zauważamy że używane wcześniej przyrządy do pielęgnacji – grzebień, maszynka do golenia i szampon do włosów są niewystarczające. Samą maszynką do golenia niewiele już zrobimy. Przyda nam się maszynka do przycinania brody.

golenie brody trymerem
golenie brody trymerem

Jak pielęgnować brodę?

Panowie coraz częściej zapuszczaj brodę, jednak nie wszyscy wiedzą, jak o nią dbać. Aby zarost był gęsty i długi, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Nie jest to tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Oto kilka wskazówek, jak dbać o brodę.

Odżywianie i mycie

Pielęgnacja brody to m.in. jej odżywianie. Zarost potrzebuje do wzrostu odpowiednich składników odżywczych, dlatego trzeba zadbać o dobrze zbilansowaną dietę. Najważniejszą substancją jest białko, bo to właśnie ono jest w 80% budulcem włosów, dotyczy to także brody czy wąsów. Inne składniki, które są niezbędne organizmowi, to przede wszystkim:

  • błonnik,
  • nienasycone kwasy tłuszczowe,
  • złożone węglowodany,
  • witaminy.

Każdy posiadacz brody musi też pamiętać o regularnym myciu zarostu. We włoskach każdego dnia gromadzą się różnego rodzaju zanieczyszczenia, w tym resztki jedzenia, pyłki i obce zapachy. Mogą one przyczynić się do podrażnienia skóry i wyprysków. Do mycia brody można stosować zwykły szampon, ewentualnie specjalny kosmetyk do zarostu, który ułatwia układanie włosków.

Modelowanie i strzyżenie

Z czasem każdy brodacz musi nauczyć się, jak modelować swój zarost. Do tego służą kosmetyki, takie jak balsam, olejek i wosk. Przydatne są również akcesoria, a w szczególności kartacz, czyli specjalna szczotka do brody.

Jeśli chodzi o strzyżenie zarostu, to często polecany jest w tym celu trymer, który ułatwi nadanie mu odpowiedniego kształtu.

Kiedy włoski staną się dłuższe, warto dodatkowo zaopatrzyć się w grzebień oraz nożyczki.


Trymer do brody – RANKING wg ceny

Zestawienie TOP 6 chętnie kupowanych trymerów do brody na podstawie ceny. Ranking jest posortowany od produktu najtańszego, ponadto staramy się go aktualizować na bieżąco. Maszynkę do pielęgnacji brody możemy kupić już za kwotę poniżej 100 zł.


Pierwszy wybór

Należy od razu powstrzymać się od pochopnego zakupu najtańszego urządzenia z supermarketu. Może ono spełnić swoje zadanie, ale przy drugim i kolejnym goleniu będzie nas denerwować. Strzyżarka również nie jest dobrym rozwiązaniem. Także spełni swoje zadanie, czyli skrócimy brodę i odetniemy brzydkie końcówki, dalej jednak broda nie będzie zadbana. Wiele osób nie myśli przed zakupem sprzętu o całościowym zadbaniu o włosy (którymi broda także jest) i u wielu z nich broda nie wygląda tak jak powinna.

Jeżeli nie mieliśmy jeszcze nigdy do czynienia z trymerem, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie przetestowanie jego możliwości oraz charakterystyki pracy na wybranym modelu – i wcale nie musi to być drogi sprzęt, na sam początek kwota do 200 zł powinna w zupełności wystarczyć na zakup przyzwoitego urządzenia do stylizacji brody.

Wybierając konkretny model trymera do pielęgnacji brody warto wybrać model wyposażony w te funkcje, które będą nam najbardziej odpowiadać. Na rynku oferowane są urządzenia z dużą ilością funkcji i możliwości regulacji, z wieloma nasadkami dostosowanymi do indywidualnych potrzeb, czy też wyposażone w specjalny mechanizm odpowiedzialny za ostrzenie (po pewnym czasie ostrza ulegają stępieniu, dlatego chcąc uniknąć konieczności wymiany lub zakupu nowych to rozwiązanie może nam się przydać). Na początek jednak nie przesadzajmy z zaawansowaniem technicznym trymera, warto zacząć od modelu oferującego podstawowe i najważniejsze funkcje, które powinny nam w zupełności wystarczyć.

Najważniejsze, aby upatrzony przez nas trymer do stylizacji brody był poręczny i łatwy w obsłudze. Wygodnym rozwiązaniem będzie zakup modelu mającego możliwość pracy zarówno przy podłączeniu do sieci, jak i na akumulatorze.


Czym się kierować wybierając trymer do brody?

Żeby zadbać o brodę, oprócz odpowiednich kosmetyków (których nie musimy kupować od razu, a dopiero wtedy, kiedy zobaczymy, że obecnie używane kosmetyki nie są wystarczające) będziemy potrzebowali dobry trymer do brody, żeby podgolić brodę na szyi (nikt nie chciałby, żeby broda wkuwała mu się w szyję, nie można się do tego przyzwyczaić, a na pewno można poprawić komfort noszenia brody). Profesjonalny trymer do brody z pewnością przyda się nam, gdy prowadzimy chociażby zakład fryzjerski.

Niezależnie jakiej marki trymer wybierzemy, musimy zwrócić uwagę na odpowiednie parametry. Na początku najważniejszym z nich jest możliwość regulacji wysokości oraz wodoodporność. Te kryteria na pewno będą procentować komfortową pracą urządzenia. W zależności od budżetu, możemy zacząć zwracać uwagę na pozostałe parametry jak i nowinki techniczne (jak chociażby trymer z laserową miarką od Philipsa).

W początkowym etapie najlepszym rozwiązaniem będą budżetowe urządzenia od znanych producentów. Na pewno będą służyć wiele lat, nie będą zawodzić i sprawiać przykrych niespodzianek (na które można narazić delikatną skórę twarzy).


A może trymer do brody z odkurzaczem?

W przypadku gęstego zarostu dużym problemem mogą być wycinane włoski, które powodują z reguły spory bałagan w łazience. Chcąc zminimalizować ten efekt lub po prostu pozbyć się konieczności ręcznego ich usuwania np. z umywalki, dobrym rozwiązaniem będzie zakupienie trymera do brody z wbudowanym odkurzaczem. Zadaniem tej funkcji jest zasysanie ścinanych przez ostrze urządzenia włosków. Z reguły tego typu opcje pozwalają na wyłapanie do 90% usuwanego owłosienia.

Dodatkowym rozwiązaniem, które warte jest uwagi, to pojemnik magazynujący ścinane włosy, co dodatkowo pozwoli na zachowanie czystości w naszej łazience. Warto nadmienić, że podczas stylizacji istotne będzie umiejętne korzystanie z ustawienia długości strzyżenia – z reguły trymery do brody można regulować co 0,5 mm, a lepszy efekt możemy osiągnąć stosując raczej niewielkie przeskoki (pomoże nam to w uzyskaniu równiejszego zarostu). Kluczem przy wyborze powinny być przede wszystkim ostrza, które w najlepszych trymerach wykonane są ze stali nierdzewnej albo tytanu.


Trymery do brody RANKING

Zestawienie TOP 6 najchętniej kupowanych trymerów do brody w oparciu o porównywarki cenowe. Ranking produktów aktualizowany jest każdego dnia.


Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...