Umywalka podblatowa Ranking październik 2022

Decydując się na zakup umywalki, jednej z najważniejszych części naszej łazienki, powinniśmy zastanowić się nad tym jaki rodzaj umywalki jest nam najbardziej potrzebny do sprawnego funkcjonowania w mieszkaniu. Rodzajów umywalek jest wiele, każde posiadają swoje unikatowe wady i zalety, pozwalające na ich inne, zróżnicowane od siebie użytkowanie.

umywalka podblatowa

W tym poradniku dowiemy, się jaka umywalka podblatowa jest najbardziej skutecznym rozwiązaniem w naszej łazience. Rozwiązaniem, które zapewni naszej łazience funkcjonalność i atrakcyjność na najwyższym poziomie.


Umywalka podblatowa –  budowa i montaż

Sposób montażu umywalki podblatowej polega na precyzyjnym wbudowaniu całej struktury zlewu do obecnego wokoło blatu, w taki sposób, aby całość umywalki znalazła się całkowicie pod nim. Wraz z taką formą montażu dochodzi do tego dodatkowy aspekt, czyli możliwość umieszczenia pod blatem obtaczającym umywalkę szafki, w której będzie się znajdywać armatura umywalki.

Modele podblatowe posiadają często dołączone wraz z blatem szafki, pozwalając na estetyczne i praktyczne umiejscowienie potrzebnych dla nas przedmiotów od razu pod zlewem.

Umywalka łazienkowa może zostać wykonana z wielu ciekawych materiałów, różniących się stopniem wytrzymałości czy możliwościami estetycznymi. Najbardziej polecanymi materiałami dla umywalek wbudowanych w blat są:

 • Stal nierdzewna – będąca ciekawym, minimalistycznym i trwałym materiałem, którego czystość można zachować w bardzo łatwy sposób.
 • Stal emaliowana – trwałe i odporne na uszkodzenia umywalki wykonane ze stali emaliowanej są świetnym wyborem dla ruchliwych łazienek.
 • Akryl i tworzywa sztuczne – umywalka podblatowa wykonana z akrylu lub tworzyw sztucznych zaskakuje trwałością a także niską wagą, która przydaje się w momencie kiedy posiadany przez nas blat nie może sobie poradzić z cięższymi modelami umywalek. Niska cena i ciekawe oferty kolorystyczne pozwalają na urozmaicenie naszej łazienki w niespotykany sposób.
 • Ceramika – najczęściej używany materiał w umywalkach podblatowych. Znany ze swoją wysokiej praktyczności i długookresowej trwałości, pozwala zaoszczędzić na materiałach, dodatkowo struktura wykonana z ceramiki zapewnia wysoki poziom czystości.

Wybierając materiał podczas zakupu umywalki podblatowej warto zastanowić się nad kwestią estetyczną i użytkową. Stal jest często polecana ze względu na wysoką trwałość i odporność na uszkodzenia, kiedy umywalki ceramiczne i wykonane z tworzyw sztucznych mogą zostać uszkodzone przez ostre lub ciężkie przedmioty, będąc jednocześnie tańszymi od modeli stalowych.


Umywalka podblatowa – rozmiar i kształt

Umywalka wbudowana w blat powinna posiadać rozmiary proporcjonalne do rozmiarów posiadanej łazienki. Ważnym kryterium podczas wyboru rozmiaru jest także wielkość blatu który będziemy posiadać wraz z umywalką podblatową, oba elementy nie zajmują zbyt dużo miejsca, dodatkowo zapewniając nam nowe możliwości w dekoracji i przetrzymywaniu ważnych środków higienicznych, jednakże źle dobrany rozmiar może spowodować w małej łazience trudności z poruszaniem się i normalnym funkcjonowaniem. Głębokość umywalki także ma znaczenie, najbardziej polecaną głębokością jest ok. 40 cm i więcej.

Sama umywalka podblatowa polecana jest w kształtach kwadratu, prostokąta i owalu ze względu na swoje najbardziej praktyczne zastosowanie, wartymi uwagi są także kształty przypominające kwadrat i prostokąt, jednakże z zaokrąglonymi rogami, które cenione są za łatwość w czyszczeniu.

Umywalka wbudowana w blat sama w sobie nie zmusza do zastanowienia się nad rodzajem przelewu i odpływu, ponieważ większość modeli posiada nowoczesne i bezpieczne możliwości odpływowe. Dla chcących jednak zainwestować w ciekawsze technologie, polecane są umywalki które stosują odpływy liniowe, jednakże standardowy odpływ w modelu click clack w zupełności wystarczy do normalnego użytkowania.


Umywalka podblatowa – na co uważać i jakie dodatki wybrać?

umywalka wpuszczona w blat
umywalka wpuszczona w blat
Umywalka podblatowa jest odpowiednim wyborem dla osób posiadających wzmożony ruch w rodzinnych łazienkach, umywalka wbudowana w blat to przede wszystkim higiena i czystość, z którymi wiele modelów zlewów ma problem. Podczas wyboru odpowiedniej umywalki do wbudowania w blat pamiętajmy o odpowiednim dostosowaniu rozmiaru umywalki i blatu do reszty łazienki.

Umywalka z szafką może być skutecznym rozwiązaniem dla osób chcących posiadać dodatkowe miejsce w łazience, będąc tym samym rozwiązaniem na kłopotliwe zaprojektowanie łazienki w bloku, gdzie pomieszczenia służące jako łazienki są zazwyczaj nie większe niż 7m².

Umywalka podblatowa powinna być także wykonana w sposób pozwalający na laminacje struktury zlewu z blatem, chroniąc milimetrowe przerwy między strukturami przed niepożądaną wilgocią, mogącą doprowadzić do zagrzybienia blatu i umywalki.


Umywalka wbudowana w blat i podblatowa – podsumowanie

Wybierając odpowiednią umywalkę łazienkową, która jest wbudowana w blat lub podblatowa, warto zastanowić się nad możliwościami, jakie może nam przynieść jej obecność w łazience, dodatkami które powinniśmy do niej zakupić a także rozmiarem i materiałami które mają nie mały wpływ na odpowiednie funkcjonowanie zlewu.

Umywalki podblatowe to świetny wybór w projektowaniu naszej wymarzonej łazienki, minimalistyczna forma, możliwość różnorodnej organizacji przestrzeni, a także czystość jaką zapewniają czynią z nich jedne z najlepszych modeli umywalek dostępnych obecnie na rynku.


Umywalki podblatowe RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych łazienkowych umywalek podblatowych. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jak szukali użytkownicy?

 • umywalka podblatowa

Jaki sprzęt wybrać?

2 opinii o “Umywalka podblatowaRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2022

 • Szczerze powiedziawszy zawsze myślałem, że umywalka podblatowa i wpuszczana w blat to to samo 🙂 Jednak dość znacząca różnica jest …

  Reply
 • Fajnie, że jest ranking, ale przydałaby się szersza rekomendacja wybranych modeli umywalek. Taki szczegółowy opis polecanych wersji podblatowych. Na skąpcu widziałem chociażby umywalkę Elita Oxy 145078. Cena jakoś nie odstrasza, ale opinii stosunkowo niewiele. Miał już Ktoś z nią do czynienia?

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...