Umywalka podblatowa

Decydując się na zakup umywalki, jednej z najważniejszych części naszej łazienki, powinniśmy zastanowić się nad tym jaki rodzaj umywalki jest nam najbardziej potrzebny do sprawnego funkcjonowania w mieszkaniu. Rodzajów umywalek jest wiele, każde posiadają swoje unikatowe wady i zalety, pozwalające na ich inne, zróżnicowane od siebie użytkowanie.

umywalka podblatowa

W tym poradniku dowiemy, się jaka umywalka podblatowa jest najbardziej skutecznym rozwiązaniem w naszej łazience. Rozwiązaniem, które zapewni naszej łazience funkcjonalność i atrakcyjność na najwyższym poziomie.Umywalka podblatowa –  budowa i montaż

Sposób montażu umywalki podblatowej polega na precyzyjnym wbudowaniu całej struktury zlewu do obecnego wokoło blatu, w taki sposób, aby całość umywalki znalazła się całkowicie pod nim. Wraz z taką formą montażu dochodzi do tego dodatkowy aspekt, czyli możliwość umieszczenia pod blatem obtaczającym umywalkę szafki, w której będzie się znajdywać armatura umywalki.

Modele podblatowe posiadają często dołączone wraz z blatem szafki, pozwalając na estetyczne i praktyczne umiejscowienie potrzebnych dla nas przedmiotów od razu pod zlewem.

Umywalka łazienkowa może zostać wykonana z wielu ciekawych materiałów, różniących się stopniem wytrzymałości czy możliwościami estetycznymi. Najbardziej polecanymi materiałami dla umywalek wbudowanych w blat są:

  • Stal nierdzewna – będąca ciekawym, minimalistycznym i trwałym materiałem, którego czystość można zachować w bardzo łatwy sposób.
  • Stal emaliowana – trwałe i odporne na uszkodzenia umywalki wykonane ze stali emaliowanej są świetnym wyborem dla ruchliwych łazienek.
  • Akryl i tworzywa sztuczne – umywalka podblatowa wykonana z akrylu lub tworzyw sztucznych zaskakuje trwałością a także niską wagą, która przydaje się w momencie kiedy posiadany przez nas blat nie może sobie poradzić z cięższymi modelami umywalek. Niska cena i ciekawe oferty kolorystyczne pozwalają na urozmaicenie naszej łazienki w niespotykany sposób.
  • Ceramika – najczęściej używany materiał w umywalkach podblatowych. Znany ze swoją wysokiej praktyczności i długookresowej trwałości, pozwala zaoszczędzić na materiałach, dodatkowo struktura wykonana z ceramiki zapewnia wysoki poziom czystości.

Wybierając materiał podczas zakupu umywalki podblatowej warto zastanowić się nad kwestią estetyczną i użytkową. Stal jest często polecana ze względu na wysoką trwałość i odporność na uszkodzenia, kiedy umywalki ceramiczne i wykonane z tworzyw sztucznych mogą zostać uszkodzone przez ostre lub ciężkie przedmioty, będąc jednocześnie tańszymi od modeli stalowych.


Umywalka podblatowa – rozmiar i kształt

Umywalka wbudowana w blat powinna posiadać rozmiary proporcjonalne do rozmiarów posiadanej łazienki. Ważnym kryterium podczas wyboru rozmiaru jest także wielkość blatu który będziemy posiadać wraz z umywalką podblatową, oba elementy nie zajmują zbyt dużo miejsca, dodatkowo zapewniając nam nowe możliwości w dekoracji i przetrzymywaniu ważnych środków higienicznych, jednakże źle dobrany rozmiar może spowodować w małej łazience trudności z poruszaniem się i normalnym funkcjonowaniem. Głębokość umywalki także ma znaczenie, najbardziej polecaną głębokością jest ok. 40 cm i więcej.

Sama umywalka podblatowa polecana jest w kształtach kwadratu, prostokąta i owalu ze względu na swoje najbardziej praktyczne zastosowanie, wartymi uwagi są także kształty przypominające kwadrat i prostokąt, jednakże z zaokrąglonymi rogami, które cenione są za łatwość w czyszczeniu.

Umywalka wbudowana w blat sama w sobie nie zmusza do zastanowienia się nad rodzajem przelewu i odpływu, ponieważ większość modeli posiada nowoczesne i bezpieczne możliwości odpływowe. Dla chcących jednak zainwestować w ciekawsze technologie, polecane są umywalki które stosują odpływy liniowe, jednakże standardowy odpływ w modelu click clack w zupełności wystarczy do normalnego użytkowania.


Umywalka podblatowa – na co uważać i jakie dodatki wybrać?

umywalka wpuszczona w blat
umywalka wpuszczona w blat
Umywalka podblatowa jest odpowiednim wyborem dla osób posiadających wzmożony ruch w rodzinnych łazienkach, umywalka wbudowana w blat to przede wszystkim higiena i czystość, z którymi wiele modelów zlewów ma problem. Podczas wyboru odpowiedniej umywalki do wbudowania w blat pamiętajmy o odpowiednim dostosowaniu rozmiaru umywalki i blatu do reszty łazienki.

Umywalka z szafką może być skutecznym rozwiązaniem dla osób chcących posiadać dodatkowe miejsce w łazience, będąc tym samym rozwiązaniem na kłopotliwe zaprojektowanie łazienki w bloku, gdzie pomieszczenia służące jako łazienki są zazwyczaj nie większe niż 7m².

Umywalka podblatowa powinna być także wykonana w sposób pozwalający na laminacje struktury zlewu z blatem, chroniąc milimetrowe przerwy między strukturami przed niepożądaną wilgocią, mogącą doprowadzić do zagrzybienia blatu i umywalki.


Umywalka wbudowana w blat i podblatowa – podsumowanie

Wybierając odpowiednią umywalkę łazienkową, która jest wbudowana w blat lub podblatowa, warto zastanowić się nad możliwościami, jakie może nam przynieść jej obecność w łazience, dodatkami które powinniśmy do niej zakupić a także rozmiarem i materiałami które mają nie mały wpływ na odpowiednie funkcjonowanie zlewu.

Umywalki podblatowe to świetny wybór w projektowaniu naszej wymarzonej łazienki, minimalistyczna forma, możliwość różnorodnej organizacji przestrzeni, a także czystość jaką zapewniają czynią z nich jedne z najlepszych modeli umywalek dostępnych obecnie na rynku.

Jaki sprzęt wybrać?

1 opinia o “Umywalka podblatowaRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2019

  • (4/5)

    Szczerze powiedziawszy zawsze myślałem, że umywalka podblatowa i wpuszczana w blat to to samo 🙂 Jednak dość znacząca różnica jest …

    Reply

Zostaw opinię

Oceń publikację i ranking*

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *