Wełna mineralna – ocieplenie domu i troska o środowisko w jednym Ranking październik 2022

Termoizolacja to ważna kwestia w odniesieniu do domów jednorodzinnych. Prawidłowo przeprowadzona izolacja, pozwoli w perspektywie czasu na niższe koszty eksploatacji budynku. Do ocieplenia budynku potrzebna jest między innymi wełna mineralna. Co warto o niej wiedzieć?

wełna mineralna ocieplenie domu

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Wełna mineralna – co to jest?
  • Dlaczego ocieplenie budynku ma znaczenie?

Już od kilku lat specjaliści powtarzają, że prawidłowe ocieplenie budynku realnie zmniejsza koszty jego utrzymania, a co równie ważne jest też krokiem w kierunku ochrony środowiska. Szczególnie w przypadku tych gospodarstw domowych, gdzie oprócz ocieplenia domu wełną mineralną, jest wymieniany także stary piec węglowy. Jednak często zdarza się i tak, że dom jest ogrzewany w ekologiczny sposób, ale koszty ogrzewania są zbyt wysokie. Dlatego trzeba znaleźć rozwiązanie., ponieważ wszystko wskazuje na złe przeprowadzenie procesu termoizolacji.


Dlaczego zła izolacja powoduje utratę ciepłą i wzrost kosztów ogrzewania?

Zła izolacja budynku powoduje, że wytwarzane na potrzeby budynku ciepło, zwyczajnie ulatuje w związku właśnie z nieszczelną lub nieprawidłową izolacją.  Złe termoizolacja budynku to sytuacja, która następuje w momencie, gdy budynek nie jest ocieplony lub zastosowany materiał izolacyjny nie jest wystarczający. W takich sytuacjach straty ciepła na budynku mogą wynosić nawet 30%. Na szczęście jest na to rozwiązanie. Wełna mineralna pozwala na zmniejszenie utraty ciepła w budynku.


Ocieplenie poddasza wełną mineralną- czy warto?

Prawidłowe ocieplenie poddasza wełną mineralną pozwala na zmniejszenie strat oraz kosztów ogrzania domu. W przypadku ocieplenia domu, szczególnie powinno się zadbać o prawidłową izolację poddasz oraz dachu. Prawidłowe ocieplenie poddasz wełną mineralną pozwala na zamieszkanie nawet w miesiącach, kiedy występują skrajne temperatury. To znaczy zimą, kiedy jest duży mróz oraz latem, gdy doskwierają nam upały. Co ważne prawidłowe rozmieszczenie wełny mineralnej eliminuje pojawienie się groźnej dla domu wilgoci. Wełna mineralna to również dobra ochrona akustyczna. Ponadto to gwarancja bezpieczeństwa przeciwpożarowego.


Ocieplenie poddasza wełną mineralną wytwarzaną z użyciem technologii ECOSE® – zalety rozwiązania

Ocieplenie poddasza wełną mineralną to nowoczesne i skuteczne rozwiązanie. W dodatku to produkt bardzo proekologiczny, ponieważ nie zawiera sztucznych barwników, dodatków formaldehydu, fenoli i akrylu. Produkt wytwarzany jest na bazie technologii ECOSE®. Wełna mineralna jest rodzajem naturalnego spoiwa, które jest o 70% mniej energochłonne, w porównaniu do produktów z tzw. wełny mieszanej.

Decydując się na ocieplenie poddasza i dachu wełną mineralną wytwarzaną z użyciem technologii ECOSE®, mamy pewność, że zastosowane rozwiązanie będzie rozwiązaniem, które przetrwa naprawdę długie lata. Wełna mineralna produkowana z użyciem wyżej wymienionej technologii posiada certyfikat Eurofins Gold, który potwierdza, że dzięki zastosowaniu tej właśnie wełny przyczyniamy się do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniu, gdzie została ona użyta.


Prawidłowe ocieplenie poddasza- zlec to specjalistom

Przed podjęciem prac związanych z termoizolacją, należy zaprojektować właściwą grubość warstwy termicznej. Dlatego warto zlecić to specjaliście, który zaplanuje dla nas cały proces termoizolacji i będzie też nadzorował wykonanie prac, tak aby wszystko zostało wykonane jak należy. Nie warto oszczędzać na termoizolacji. Poniesione koszty zwrócą nam się w postaci niskich kosztów ogrzewania budynku.

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...