Wyciskarka do owoców i warzyw Ranking kwiecień 2021

Jaka wyciskarka do soków z owoców i warzyw?Bardzo popularne w naszej kuchni wyciskarki do owoców (w tym także cytrusów) i warzyw to propozycja dla osób, które pragną przyrządzać na co dzień naturalne soki pełne witamin oraz minerałów, pozbawione konserwantów.

Cenione firmy, takie jak chociażby Philips, Hurom, Omeg oferują tego rodzaju urządzenia w bardzo szerokim wachlarzu cenowym, od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych. Różnice tkwią przede wszystkim w wyposażeniu wpływającym na możliwości wydajnościowe sprzętu.


Zalety i wady wyciskarek

Wolnoobrotowe wyciskarki do soków
Zalety Wady

+ przygotowany sok posiada wszystkie wartości odżywcze, znajdujące się w owocach i warzywach

+ wyjątkowy smak naturalnego soku

+ niski poziom hałasu w porównaniu z sokowirówką

+ bardzo ekonomiczne w eksploatacji

+ długi okres gwarancji, spowodowany wykorzystaniem materiałów wysokiej jakości do wykonania elementów roboczych oraz obudowy

+ dostępność wielu funkcji w niektórych modelach

+ bardzo skutecznie wyciskają sok z warzyw i owoców

– mała wydajność urządzenia

– są droższe w porównaniu z sokowirówkami

– konieczność drobniejszego porcjowania owoców i warzyw z powodu mniejszych otworów wsadowych

– modele z niższej półki przygotowują sok o mniejszej klarowności


Jaka wyciskarka do soków?

Rodzaje wyciskarek wolnoobrotowych:

 • wyciskarka pozioma,
 • wyciskarka pionowa.

Oferowane są poziome oraz pionowe wyciskarki do soków. Dokładnie wyciskają one sok z miąższu owoców i warzyw, zachowując witaminy, enzymy oraz minerały. Soki są nieco mętne, gęste i mają sporo naturalnego błonnika, który idealnie oczyszcza organizm. Jest to sok smaczny i zdrowy, bardziej wartościowy niż z sokowirówki.

Wolnoobrotowa wyciskarka pozioma

Poziome wyciskarki mielą orzechy na masło orzechowe, mak na makowiec, pozwalają też przyrządzać przeciery, lody, desery oraz puree. Dzięki wyciskarce można przyrządzić także sok z jagód, malin, porzeczek, selera, buraków czy marchwi. Niektóre modele posiadają gwarancję nawet powyżej 10 lat. Już za przystępną cenę można dostać urządzenie trwałe i niezawodne.

W przypadku tego rodzaju wyciskarek element roboczy w postaci wałka ślimakowego umiejscowiono poziomo w stosunku do otworu wsadowego. Wydajniejszą wersją są modele dwuślimakowe. Poziome wyciskarki spełniają swoją rolę, gdy chcemy pozyskać sok z warzyw liściastych.

Poziome wyciskarki pozwalają również przyrządzać musy, przeciery oraz formować makarony. Pracują nieco dłużej, gdyż trzeba około 4-5 minut, aby uzyskać litr soku. Urządzenie może pracować przez pół godziny, później należy je wyłączyć także na około 30 minut, po czym następuje kolejne wyciskanie.

Wolnoobrotowe wyciskarki poziome
pozioma wyciskarka do soków
pozioma wyciskarka do soków
Zalety Wady

+ wyciskarki dwuślimakowe są bardzo wydajne

+ świetnie nadają się do pozyskiwania zielonego soku z warzyw liściastych

+ dodatkowe funkcje, takie jak m.in. przygotowanie przecierów lub lodów, opcja mielenia oraz formowania

+ pozyskujemy bardzo klarowny sok (szczególnie w przypadku modeli dwuślimakowych)

– duże gabaryty oraz masa własna

– wygląd nie należy do najnowocześniejszych

– bardzo wydajne modele są drogie

– konieczność jeszcze mniejszego porcjowania kawałków warzyw

– tego typu modele często się zapychają

– cykliczne dopychanie produktów bywa uciążliwe


Wyciskarki Hurom RANKING ◊ Ranking kwiecień 2021 ◊

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych wolnoobrotowych wyciskarek do soków marki Hurom. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Wolnoobrotowa wyciskarka pionowa

Pionowe wyciskarki do soków posiadają zatyczkę, która pozwala zatrzymać sok lub wodę w środku urządzenia. Zatyczka pozwala przepłukać wyciskarkę wodą, nie wymagając demontażu takiego urządzenia. Umożliwia także przygotowanie koktajli z dodatkiem jogurtu, kefiru, miodu lub innego składnika. Są to bardziej skomplikowane urządzenia, wymagają dokładniejszego czyszczenia drobnych części niż wyciskarki poziome. Z kolei modele pionowe nie oferują innych funkcji, jedynie wyciskanie soku, nie mogą mielić surowców, homogenizować oraz formować makaronu. Soki z wyciskarek pianowych są gęste, o konsystencji musu.

Wolnoobrotowe wyciskarki pionowe
pionowa wyciskarka do soków
pionowa wyciskarka do soków
Zalety Wady

+ niewielka waga oraz rozmiary

+ nowoczesny wygląd

+ nie musimy dopychać produktów

+ są to urządzenia wydajne

+ różnorodność i dostępność wielu ofert na każdy portfel

+ przygotowany sok jest klarowny

+ można dzięki niej przygotować sok praktycznie z dowolnych warzyw i owoców

– są to modele jednofunkcyjne, dodatkowe opcje i możliwości dostępne są w droższych wyciskarkach pionowych

– warzywa włókniste powinny być drobniej porcjowane


Wyciskarki Omega RANKING ◊ Ranking kwiecień 2021 ◊

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych wolnoobrotowych wyciskarek do soków marki Omega. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Dostępne są także wyciskarki dwuślimakowe. Działają one w podobny sposób do wyciskarek poziomych, ale są bardziej dokładne. Ich konstrukcja posiada dwa wałki ślimakowe oraz drobne sito, dzięki czemu powstaje klarowny sok. Suchy miąższ jest usuwany z wyciskarki do podstawionego naczynia, sok jest filtrowany przez sito, a następnie trafia do drugiego naczynia. Tego rodzaju wyciskarki pozwalają na wytworzenie większych ilości soku z owoców oraz warzyw. Sok również jest wartościowy, ma w sobie enzymy, minerały, witaminy. Można dodać do nich szpinak, sałatę, bazylię oraz pokrzywę, nieco trudniej natomiast wyciska się ananasy oraz jabłka. Tego rodzaju wyciskarki są z reguły droższymi urządzeniami, które trudniej utrzymać w czystości. Posiadają dobre sito, które jednak bardzo trudno się oczyszcza. Nie mają dodatkowych funkcji oraz przystawek. Sok uzyskany w takim urządzeniu jest lekkostrawny, zawiera wiele składników odżywczych zawartych w owocach i warzywach, można wyciskać także soki z ziół.

Modele jednoślimakowe mogą być zarówno pionowe, jak i poziome.


Wyciskarki Philips RANKING ◊ Ranking kwiecień 2021 ◊

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych wolnoobrotowych wyciskarek do soków marki Philips. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jaką wyciskarkę wybrać do kuchni?

Podstawowa kwestia to przede wszystkim nasze zapotrzebowanie. Na potrzeby 2-3 osób wystarczą w zupełności urządzenia, które dadzą nam około 1 litra soku, ze względu na wielofunkcyjność – do domowych zastosowań najlepszym wyborem powinny być raczej wyciskarki poziome, gdyż łatwiej je także utrzymać w czystości, są ponadto bardzie nowoczesne w designie i bardziej mobilne. Model dysponujący mocą do 300 W powinien nam w zupełności wystarczyć.

Wybierajmy przede wszystkim modele renomowanych producentów, mających doświadczenie w oferowaniu tego rodzaju sprzętu oraz obsłudze serwisowej.

Przydatne dodatki i akcesoria:

 • funkcja mielenia,
 • gotowe przepisy na soki,
 • popychacz,
 • squeezer do cytrusów,
 • pojemnik na suchą pulpę oraz pozyskany sok,
 • szczotki do czyszczenia wyciskarki,

Jaka najlepsza? Szukamy wyciskarki wg portfela


Tania wyciskarka do 200 zł

wyciskarka wolnoobrotowa do soków EH Excellent Houseware 25650
wyciskarka wolnoobrotowa do soków EH Excellent Houseware 25650
1.Wśród najtańszych wyciskarek znajdują się urządzenia o mocy od 150 W, aż do 400 W. Wyższa moc silnika zapewnia lepszą pracę noży przy miksowaniu i cięciu twardszych produktów. Pojemność pojemników na sok waha się od 0.5 do 1l. Materiał wykorzystany do produkcji obudowy to najczęściej tworzywa sztuczne. W przykładowych funkcjach w tym zakresie cenowym można znaleźć różne ustawienia prędkości, bieg wsteczny oraz funkcję pulsacyjną. Promocyjne ceny tańszych wyciskarek zaczynają się od 130-140 zł.


Wyciskarka w cenie od 200 do 400 zł

wyciskarka jednoślimakowa Kalorik FE1090W
wyciskarka jednoślimakowa Kalorik FE1090W
2.Oprócz tradycyjnego cięcia i szatkowania owoców, wyciskarki w wyższym przedziale cenowym mogą również miażdżyć owoce. Efektem takiego procesu ma być lepszej jakości, gęsty sok. Moc silników to 150-400 W. Droższe wyciskarki, oprócz tradycyjnych, mają funkcje dodatkowe – na przykład system zabezpieczający, który chroni blat przed zabrudzeniami. Wszystkie produkty występują w opcji jednoślimakowej. Od dobrych wyciskarek w przedziale cenowym 200-400 zł można oczekiwać między innymi nóżek antypoślizgowych, wysokiej jakości wykonania obudowy i blokady przed niekontrolowanym uruchomieniem.


Wyciskarka wolnoobrotowa w cenie od 400 do 600 zł

wyciskarka do owoców i warzyw Tefal Infiny Press ZC255B
wyciskarka do owoców i warzyw Tefal Infiny Press ZC255B
3.Wyższy przedział cenowy gwarantuje dodatkowe możliwości, takie jak cichsza praca wyciskarki albo wbudowana funkcja automatycznego wyłączenia, przydatna na przykład podczas zdejmowania górnej pokrywy. Wyższa cena jest dobrą gwarancją wykorzystania ekologicznych materiałów albo stali nierdzewnej przy produkcji wyciskarki. Moc silnika sięga nawet 600 W. Urządzenia korzystają z nowoczesnych rozwiązań powolnego miażdżenia, dzięki czemu gwarantują uzyskanie do 50% witamin więcej z owoców i warzyw. Powyższych funkcji można się spodziewać przy zakupie wyciskarki w przedziale 400-600 zł.


Najlepsze wyciskarki w cenie powyżej 600 zł

wyciskarka Eldom PJ650 z silnikiem indukcyjnym
wyciskarka Eldom PJ650 z silnikiem indukcyjnym
4.Najdroższa kategoria wyciskarek wolnoobrotowych obfituje w nowoczesne rozwiązania i opcje, na przykład zestaw do robienia tofu i możliwość przygotowania mleka roślinnego. Producenci wyciskarek zapewniają, że przyrządzone dzięki tym urządzeniom soki można przechowywać aż do 72 godzin bez utraty ich właściwości odżywczych. Produkty o wyższej cenie to też inne dodatki – choćby wkład do robienia sorbetów. Technologia wyciskania na zimno to nawet 80 obrotów na minutę. Najwyższe cenowo wyciskarki są dostępne w opcji dwuślimakowej. Takie urządzenia przydadzą się nawet podczas kruszenia lodu i orzechów.


Wyciskarki do soków RANKING ◊ Ranking kwiecień 2021 ◊

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych wyciskarek do soków z owoców i warzyw. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Podsumowanie

Naturalnie przygotowywane soki z owoców oraz warzyw poleca się szczególnie celem oczyszczania organizmu oraz codziennej zdrowej diety. Organizm znacznie lepiej przyswaja w ten sposób przyrządzany sok niż owoce spożywane w całości.


Jak szukali użytkownicy?

 • Wolnoobrotowa wyciskarka pozioma
 • wyciskarka do soków
 • sprzęt kuchenny do soków i sorbetów
 • wyciskarka do owoców lidl
 • wyciskarka pozioma wolnoobrotowa

Jaki sprzęt wybrać?

4 opinii o “Wyciskarka do owoców i warzywRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2020

 • Do warzyw mam sokowirówkę Amici – tania ale naprawde bardzo dobra, spora moc, dobre stalowe sito, parę prędkości pracy, dobrej pojemności kubek na resztki i jest skuteczna, a co jeszcze dobre to ma solidną inoxową obudowę i dodatkowo nasadkę do wyciskania cytrusów.

  Reply
 • Części z firm przedstawionych w rankingu nie znam, na przykład Hurom, ale wygląda na porządny sprzęt. Miałam zamiar kupować wyciskarkę do owoców i warzyw na Gwiazdkę swojemu chłopakowi, bo ma bzika na punkcie zdrowego odżywiana. I właśnie ta firma mnie zainteresowała, szczególnie model HZ Alpha.

  Reply
 • U mnie znalazła się wyciskarka wolnoobrotowa, ze względu na to, że jest stosunkowo cicho. Czasami robię sok po powrocie z pracy i nie chcę już nikogo budzić – jest to sprzęt idealny, jeżeli nie chcemy robić hałasu. Poza tym, działa bez zarzutu już kawał czasu 😉

  Reply
 • Nie ma nic lepszego niż wyciskarka do owoców i warzyw w domu. Przydaje się do produkcji soków i wszelkiego rodzaju przetworów. Sprzęt nie jest drogi, a zdecydowanie warto go mieć 😉

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...