Wyciskarka wolnoobrotowa nie musi być droga! Ranking październik 2022

blender-10932_960_720Świeżo wyciskane soki są nie tylko pyszne, ale również zdrowe. Zawierają więcej witamin i minerałów, a także błonnika od soków w kartonach. W tym celu najlepiej wybrać wyciskarkę wolnoobrotową. Co więcej, takie urządzenie wcale nie musi kosztować nas dużo!

Samodzielne przygotowanie soków możliwe jest w urządzeniach takich jak blender, sokowirówki oraz wyciskarki wolnoobrotowe. Jeśli chcemy przygotowywać zdrowe soki, najlepsze będą wyciskarki wolnoobrotowe, ponieważ w przeciwieństwie do sokowirówek nie powodują utlenienia substancji odżywczych, witamin i minerałów.


Budowa i zalety wyciskarki

Soki z wyciskarki są zdrowsze i na dłużej zachowują swoją świeżość. Co więcej, możemy przygotować je nie tylko z miękkich i twardych owoców, ale również z warzyw liściastych i ziół. Wiele urządzeń ma też dodatkowe funkcje, na przykład możemy zmielić w nich przyprawy, zrobić hummus, pasztet, mak na makowiec, mleko roślinne, masło orzechowa, lody, sorbety czy dania dla dzieci. W związku z tym ich funkcjonalność jest bardzo szeroka.

Wyciskarki wolnoobrotowe wyposażone są w jeden lub dwa ślimaki, które rozdrabniają owoce i warzywa, a następnie przeciskają je przez sitko w celu uzyskania soku, oddzielając go od miąższu. Liczba obrotów w wyciskarkach tego rodzaju to 40-70 na minutę. Urządzenia tego rodzaju są też ciche w przeciwieństwie do tradycyjnych sokowirówek, a także łatwiejsze w myciu – poszczególne elementy można wrzucić do zmywarki.


Ile kosztuje wyciskarka wolnoobrotowa?

W sklepach możemy znaleźć różne modele wyciskarek. Niektóre z nich kosztują nawet po kilka tysięcy złotych! Jednak wyciskarka wolnoobrotowa wcale nie musi być taka droga. Bez problemu zakupimy dobrej jakości urządzenie już za 400 złotych. W tak niskiej cenie otrzymamy do dyspozycji wydajną wyciskarkę pozwalającą na przygotowywanie różnych pysznych potraw.

Tanie wyciskarki radzą sobie równie dobrze jak te drogie. Co więcej, w przypadku jakichkolwiek usterek, można także niedrogo dokupić do nich części zamienne. Bez problemu sprawdzają się w gospodarstwie domowym i będą mogły przygotowywać zdrowe i pyszne potrawy dla całej rodziny.

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...