Jaką wyciskarkę do cytrusów kupić? Którą najlepiej wybrać? Ranking marzec 2021

Wszyscy chcemy cieszyć się różnorodnością i bogactwem smakowym cytrusów. Wybierając metodę uzyskania dobroczynnego soku, warto sięgnąć wyciskarkę do owoców cytrusowych. Na rynku znajdziemy obecnie wiele modeli tego urządzenia. Czym kierować się przy wyborze wyciskarki?

wyciskarka Aicok do owoców cytrusowych
wyciskarka Aicok do owoców cytrusowych

Rodzaje wyciskarek do cytrusów

Przede wszystkim mamy do wyboru dwa modele: wyciskarkę ręczną i elektryczną. Jeśli chodzi o jakość uzyskanego soku, w obu wypadkach będzie taki sam. Znaczenie w wyborze mają indywidualne preferencje. Ręczna wyciskarka do cytrusów jest tańsza, wobec czego może posłużyć nam na początek, gdy nie jesteśmy w pełni przekonani do tego typu sprzętu. W przeciwieństwie do elektrycznej, wymaga użycia siły i wyciskanie może być nieco czasochłonne. Natomiast elektryczna wyciskarka przyspiesza proces uzyskania soku, oszczędza więc nasz czas i siły. Jest to sprzęt droższy, jednak jego cena jest też uzależniona od mocy (im większa moc, tym lepsze działanie), wydajności czy dodatkowych funkcji.

Chcąc w domu robić konkretny rodzaj soku, np. cytrynowy do herbaty lub pomarańczowy, warto zastanowić się nad sprzętem przystosowanym konkretnie do tych owoców. Bowiem na rynku znajdziemy takie urządzenia, jak mała, podręczna wyciskarka do cytryn, a także wyciskarka do pomarańczy, dzięki której szybko zrobimy pyszny domowy sok.

Warto zainwestować w wyciskarkę do cytrusów i tym samym cieszyć się ich smakiem przez okrągły rok.


Ręcznie robione soki z cytrusów

Starsze typy wyciskarek miały charakter manualny, bez podłączenia do prądu pozyskiwany był pyszny sok z owoców cytrusowych. Mniejsza część wyciskarek oferowanych na rynku to modele ręczne, które cechują się mniejszą wydajnością w porównaniu z modelami elektrycznymi. Brak silnika sprawia, że wyciskaniem musimy zająć się we własnym zakresie, używając jedynie siły rąk. W przypadku mniejszej ilości soku nie powinno to stanowić większego problemu, natomiast przy dużych ilościach cytrusów do wyciśnięcia (zwłaszcza gdy mamy twarde owoce) może to być kłopotliwe rozwiązanie.

Jeżeli już jednak zdecydujemy się na ręczną wersję wyciskarki do cytrusów, zwracajmy uwagę na materiał obudowy, z której została ona wykonana – częstym problemem w tanich urządzeniach jest jej uszkodzenie przy ręcznym wyciskaniu (np. plastik nie wytrzymuje nacisku i pęka). Wymienne stożki jako dodatkowe akcesoria z pewnością mogą się przydać, podobnie jak pojemnik na pozyskany sok (jego pojemność uzależniamy od zapotrzebowania).

Ze względu na brak zasilania sieciowego wyciskarki ręczne do owoców cytrusowych nie posiadają wielu funkcji oraz rozwiązań charakterystycznych dla modeli elektronicznych. Z reguły wersje manualne możemy myć w zmywarce.


Elektryczna wyciskarka do cytrusów – jaką kupić?

W społeczeństwie wciąż narasta świadomość potrzeby zdrowego odżywiania oraz ogólnie pojętego prowadzenia zdrowego trybu życia. Na rynku dostępnych jest także coraz więcej urządzeń ułatwiających codzienne przygotowywanie zdrowych posiłków czy napojów. Jednym z takich niewątpliwie jest elektryczna wyciskarka do cytrusów.

Chcąc dokonać słusznego wyboru podczas zakupu elektrycznej wyciskarki powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:

 • wielkość pojemnika na sok,
 • materiał z jakiego wyciskarka została wykonana,
 • moc wyciskarki oraz jej budowa,
 • rodzaj sitka.

Dysponując tymi podstawowymi informacjami na temat wyciskarki możemy już wybrać sporo interesujących nas modeli i skupić się już na wyborze odpowiedniego designu oraz ceny odpowiadającej naszym możliwościom.

Niezależnie od wyboru konkretnego modelu nie sposób nie zgodzić się z faktem, iż posiadanie elektrycznej wyciskarki do cytrusów znacznie uatrakcyjni wachlarz posiłków przygotowywanych w naszej kuchni. To znacznie wydajniejsze rozwiązanie od wersji ręcznej.


Wyciskarka do cytrusów – RANKING wg ceny

Zestawienie TOP 7 chętnie kupowanych wyciskarek do owoców cytrusowych na podstawie ceny. Ranking jest posortowany od produktu najtańszego, ponadto staramy się go aktualizować na bieżąco. Najtańsze modele to oczywiście ręczne wyciskacze, posiadające plastikową obudowę, przydające się, gdy chcemy szybko wycisnąć np. sok z cytryny.


W jaki sposób czyścić wyciskarkę do cytrusów?

Czyszczenie wyciskarki do cytrusów jest niezbędne.

 • Po pierwsze dla zdrowia użytkownika – jako że resztki miąższu mogą być pożywką dla bakterii, pleśni oraz innego rodzaju drobnoustrojów.
 • Po drugie – aby wyciskarka działała jak najdłużej i jak najbardziej wydajnie.

Na rynku można znaleźć różnego rodzaju wyciskarki – poziome, pionowe, dwuślimakowe. Najprostsza do wyczyszczenia jest wyciskarka do cytrusów pionowa – przede wszystkim ze względu na swoją budowę. Najtrudniej zaś doprowadzić do porządku wyciskarkę ślimakową.

Czyszczenie wyciskarki za pomocą detergentów

Wyciskarka do cytrusów z łatwością da się wyczyścić za pomocą środków chemicznych np. odkamieniaczy czy wybielaczy. Po zakończeniu czynności z udziałem detergentów dobrze jest zneutralizować ich pozostałości wodą z dodatkiem sody oczyszczonej.

Naturalne metody czyszczenia wyciskarek do cytrusów

Najpopularniejsze metody naturalne czyszczenia wyciskarki do cytrusów to:

 • użycie sody oczyszczonej – która najlepiej czyści osad, jako że jest to związek chemiczny, który jest zawarty tak w ludzkim organizmie, jak i w naturze;
 • pasta sodowa – wykonana z wody oraz sody oczyszczonej;
 • kąpiel w coca-coli;
 • kąpiel sodowo-kwaskowa – a więc użycie w odpowiednich proporcjach sody oczyszczonej, wody oraz kwasku cytrynowego.

Wyciskarki do cytrusów RANKING

Zestawienie TOP 7 najchętniej kupowanych wyciskarek do cytrusów w oparciu o porównywarki cenowe. Ranking staramy się aktualizować na bieżąco. Znajdziemy tutaj zarówno proste ręczne wyciskacze do owoców cytrusowych, jak i bardziej rozbudowane modele elektroniczne, z wieloma funkcjami.


Jak szukali użytkownicy?

 • wyciskarka do cytrusów elektryczna ranking

Jaki sprzęt wybrać?

1 opinia o “Jaką wyciskarkę do cytrusów kupić? Którą najlepiej wybrać?Rankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2020

 • Model Kenwood JE290 będzie bardzo dobrym wyborem. Zaawansowany i bardzo funkcjonalny i łatwy w użyciu, a co najważniejsze, nie kosztuje drogo

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...