Zalety garaży blaszanych w zimie Ranking grudzień 2023

Jeżeli posiadasz własny kawałek ziemi i dom, ale do pełni szczęścia brakuje Ci jeszcze garażu, nie martw się. Na rynku dostępnych jest wiele wysokiej klasy rozwiązań, które pozwolą Ci wznieść funkcjonalny i trwały obiekt niewielkim kosztem. Mówimy tu szczególnie o garażach blaszanych, które są niezwykle odporne na różnego rodzaju uszkodzenia, eleganckie i, co równie ważne, przydatne o każdej porze roku – również w zimie.


Garaż blaszany czy murowany?

Zanim sprawdzimy, jakie są zalety garaży blaszanych zimą, warto krótko scharakteryzować ten rodzaj obiektów i porównać go do innych popularnych garaży – murowanych. Wielu inwestorów wciąż ma wątpliwości, czy poczciwy blaszak będzie wystarczająco trwały i funkcjonalny. Okazuje się, że są to obawy bezpodstawne, ponieważ tworzone są one z wysokiej jakości materiałów – posiadają konstrukcje stalowe oraz blaszane, ocynkowane poszycia, dzięki czemu są stabilne, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki atmosferyczne. To właśnie dzięki temu sprawdzają się również w zimie – nawet w przypadku opadów deszczu czy śniegu nie musisz obawiać się, że na ich powierzchni pojawi się korozja!

Garaże blaszaki mogą więc pod względem trwałości konkurować z obiektami murowanymi. Skutecznie zabezpieczą pojazdy, sprzęty, narzędzia oraz inne wartościowe mienie, ciesząc swoją funkcjonalnością na przestrzeni wielu lat. Co więcej, nowoczesne garaże wolnostojące mogą być równie eleganckie, co murowane. Do Twojej dyspozycji jest bowiem wiele wariantów kolorystycznych, a do tego możesz postawić na blachę drewnopodobną, która do złudzenia przypomina naturalne drewno. Dzięki temu blaszak doskonale wpasuje się w każdą przestrzeń, stanowiąc ozdobę posesji.

Co więcej, garaże metalowe mają nad murowanymi przewagę w zakresie ceny oraz szybkości montażu. Kosztują kilka razy mniej, a ich wznoszenie trwa nie kilka tygodni czy miesięcy, a… średnio 1 godzinę. Wybierając usługi doświadczonych montażystów możesz mieć pewność, że Twój blaszak 3×5 lub o innym rozmiarze zostanie zbudowany w mgnieniu oka. I nie będziesz potrzebował do tego jakichkolwiek pozwoleń, które w przypadku obiektów murowych są niezbędne.


Czy garaż blaszany zimą to dobry pomysł?

Tak, ale musisz pamiętać o kwestii ocieplenia oraz wentylacji. Są one przydatne, gdy chcemy uzyskać odpowiednie temperatury we wnętrzu – zarówno zimą, jak też latem. Jest to szczególnie istotne, jeżeli chcesz wykorzystywać swój garaż blaszak nie tylko do przechowywanie samochodu, motocykla czy narzędzi ogrodniczych, ale również planujesz zaaranżować go na pomieszczenie gospodarcze, przydomową siłownię czy warsztat. Bez ocieplenia w jego wnętrzu zimą temperatury będą niskie, co wpłynie na Twój komfort. Jeśli jednak zdecydujesz się na ocieplanie pamiętaj, że blaszak jest w naturalny sposób przewiewny, a po ociepleniu może mieć gorszą wentylację  dlatego przy ocieplaniu warto wstawić kratkę wentylacyjną.

Na szczęście ocieplenie garażu z blachy nie jest skomplikowane. Możesz to zrobić na dwa sposoby – od wewnątrz albo na zewnątrz. Polecamy zwłaszcza to pierwsze rozwiązanie, ponieważ do ocieplenia garażu blaszanego wystarczy wtedy zwykły, tani styropian o niedużej grubości (np. 3 cm), a także klej lub pianka montażowa. Jego mocowanie jest proste i nie powinno sprawić jakichkolwiek problemów nawet mniej doświadczonym osobom.

Efekt ocieplenia? Funkcjonalny blaszak, który nie tylko znakomicie zabezpieczy Twoje mienie, ale również zapewni Ci komfort przebywania w nim zimą – nawet wtedy, gdy zewnętrzne temperatury są bardzo niskie.


4 najważniejsze zalety garaży blaszanych zimą

Czas przejść do najważniejszej kwestii, a więc zalet garaży blaszanych w sezonie zimowym. Dzięki nim przekonasz się, że inwestycja w blaszaki to naprawdę świetny pomysł.

  1. Doskonałe miejsce do parkowania pojazdu. Stawiając garaż blaszany, zapewnisz bezpieczeństwo swoim samochodom czy motocyklom. Unikniesz konieczności skrobania zaszronionych szyb i nie będziesz musiał obawiać się problemów z odpaleniem auta czy akumulatorem. Pojazd będzie zabezpieczony przed mrozem, śniegiem, deszczem i zimnym wiatrem, które mogłyby powodować jego niszczenie. No i dzięki garażowi metalowemu nie będziesz musiał w nieskończoność szukać miejsca na parkingu!
  2. Pełne bezpieczeństwo. Garaże blaszane z montażem tworzone są w oparciu o stalowe konstrukcje i blachy, dzięki czemu są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu oraz zamknięciu na klucz nie musisz obawiać się kradzieży samochodu czy innego wartościowego mienia.
  3. Duża przestrzeń do przechowywania. Blaszaki na wymiar mogą służyć nie tylko do parkowania pojazdu. Przechowasz w nich także rowery, opony do auta, narzędzia ogrodnicze, kosiarkę, fotelik dziecięcy i wiele innych przedmiotów, które zajmują sporo miejsca. Wystarczy, że zainwestujesz w nieco większy garaż (blaszak 5×6 m albo blaszak 6×7 m) lub obiekt dwustanowiskowy i zyskasz dodatkową przestrzeń, którą wykorzystasz w dowolny sposób.
  4. Błyskawiczny montaż i demontaż. Garaż blaszany postawisz w każdym miejscu i w krótkim czasie – nawet w pół godziny. Nie wymaga on tworzenia fundamentów, a jedynie odpowiedniego przygotowania podłoża (np. w postaci wylewki betonowej). Samym montażem zajmą się specjaliści, którzy zapewnią też transport we wskazane miejsce – niektóre firmy działają na terenie całej Polski! W przypadku, gdy zechcesz zastąpić blaszaka innym rozwiązaniem, możesz także łatwo go zdemontować.

Jak kupić blaszane garaże i ile to kosztuje?

Aby kupić garaż blaszany, wystarczy wejść na stronę wybranego producenta – najlepiej takiego, który oferuje konfigurację garażu i kalkulator kosztów, a przede wszystkim od razu odbiera telefon – sprawny zespół konsultantów to wyznacznik solidnych firm podchodzących poważnie i profesjonalnie do klienta. Dzięki temu nie tylko wybierzesz odpowiednie dla siebie rozwiązania (wymiary, rodzaj dachu czy bramy, dodatkowe drzwi lub otwory okienne itd.), ale także będziesz wiedział, ile zapłacisz za dany obiekt. Uzyskasz też odpowiedź na dowolne inne pytania jakie przyjdą Ci do głowy odnośnie blaszaka. Jak wspomnieliśmy wcześniej, po złożeniu zamówienia uprzedzamy telefonicznie o m terminie montażu z minimum 2-dniowym wyprzedzeniem, po czym montażyści pojawią się w ustalonym terminie i miejscu i zmontują zamówiony garaż.

Ile kosztuje blaszak? Wystarczy zainwestować 3-4 tysiące złotych, by cieszyć się obiektem trwałym i estetycznym, który będzie spełniać Twoje oczekiwania na przestrzeni wielu lat! Dlatego zachęcamy do inwestowania w garaże blaszane, które sprawdzą się zimą i w każdym miejscu.

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...