Jaka zamrażarka skrzyniowa do kuchni? Ranking październik 2022

Prędzej czy później każdy będzie musiał skorzystać z zamrażarki. Żywność, którą chcemy przechować na później musi przebywać w odpowiednio niskiej temperaturze, żeby się nie zepsuła. Jakie urządzenie najlepiej się do tego nada?

zamrażarka skrzyniowa, klasa energetyczna A+++, o pojemności 300l
zamrażarka skrzyniowa, klasa energetyczna A+++, o pojemności 300l

Zamrażarka to jeden z bardziej przydatnych sprzętów użytku codziennego w domu. Dzięki niej możemy przechowywać różne produkty o wiele dłużej, mrozić owoce czy warzywa. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów zamrażarek, między innymi zamrażarka skrzyniowa.


Gdzie pasuje zamrażarka skrzyniowa?

Zamrażarka skrzyniowa ze względu na swoje niewielkie gabaryty i otwierane od góry drzwiczki pasuje doskonale do mieszkań z niewielkimi kuchniami. Jednak jest minus tego urządzenia. Pozycja podczas wyciągania produktów z zamrażarki jest dosyć niewygodna. Widać to szczególnie, kiedy sprzęt jest głęboki.

Alternatywa to chłodziarki skrzyniowe, często wykorzystywane są w sklepach lub magazynach. Ich pojemność to nawet 700 litrów. Jest to opcja głównie dla osób, które potrzebują przechowywać duże ilości produktów. Warto również zwrócić uwagę na wygląd urządzenia – na rynku jest wiele oryginalnych designów.

Najważniejszą zaletą zamrażarki skrzyniowej a+++ jest jej niewielkie zużycie energii. W ten sposób na dłuższą metę jest to opłacalna inwestycja.


Funkcjonalność zamrażarki skrzyniowej

 • wymiary zamrażarki – dostosowujemy indywidualnie w zależności od zapotrzebowania oraz ilości miejsca, jaką dysponujemy w kuchni czy też piwniczce. Niewielkie zamrażarki skrzyniowe to urządzenia o gabarytach nieznacznie przekraczających popularne lodówki turystyczne;
 • pojemność zamrażarki – jak w przypadku innych sprzętów AGD, dostosowujemy ją do ilości osób z niej korzystających. Na rynku dostępne są zarówno niewielkie modele dysponujące pojemnością kilkunastu lub kilkudziesięciu litrów, jak również bardzo duże zamrażarki o pojemności kilkuset litrów;
 • otwieranie zamrażarki – zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup zamrażarki posiadającej drzwi otwierane do góry (chyba że chcemy ją postawić np. na podwyższeniu w postaci stołu). Zamrażarki skrzyniowe dostępne są z reguły jako modele wolnostojące, zdecydowanie rzadziej występują wersje, które można zabudować;
 • mobilność urządzenia – jest ściśle skorelowana z wagą. Jeżeli mamy na oku masywne urządzenie, wówczas z pewnością wartym rozważenia udogodnieniem będą wbudowane kółka, dzięki którym znacznie łatwiej przeniesiemy albo przesuniemy zamrażarkę.

Zamrażarka skrzyniowa – RANKING wg ceny

Zestawienie TOP 7 chętnie kupowanych zamrażarek skrzyniowych na podstawie ceny. Ranking jest posortowany od produktu najtańszego, z aktualizacją każdego dnia. Nawet w kwocie do 1000 zł znajdziemy pojemniejsze zamrażarki, nierzadko przekraczające 100 l.


Zalety i wady zamrażarki skrzyniowej

Zalety zamrażarki skrzyniowej

Zamrażarka skrzyniowa jest świetnym rozwiązaniem, jeśli chcemy przechowywać większe ilości jedzenia. Jej główne zalety to:

 • głęboki wsad pozwalający na zrobienie dużych zapasów na kilka miesięcy,
 • brak szuflad – możliwość przechowywania produktów o różnych rozmiarach i kształtach,
 • drzwiczki otwierane do góry zapewniające łatwy dostęp,
 • duża izolacja, przekładająca się na zmniejszenie zużycia energii.

Zamrażarki skrzyniowe najczęściej używane są w restauracjach, sklepach lub w domach zamieszkałych przez dużą liczbę osób.

Wady zamrażarki skrzyniowej

Oprócz wielu plusów, znaleźć można również minusy takiego sprzętu. Wady zamrażarki skrzyniowej to między innymi:

 • duże gabaryty sprzętu, przez co najczęściej nie ma możliwość ustawienia go w kuchni,
 • brak segregacji i porządku w zamrażarce,
 • ciężki dostęp do produktów znajdujących się na dnie.

Zamrażarka skrzyniowa to świetne rozwiązanie dla wieloosobowych domów, sklepów czy restauracji. Jej pojemność ułatwi przechowywanie produktów w odpowiedniej temperaturze. Jest ona jednak na tyle duża, że może to sprawić kłopot w utrzymaniu w niej porządku i późniejszym odnajdywaniu wybranych produktów.


Jaka zamrażarka – skrzyniowa czy szufladowa?

Posiadanie zamrażarki w domu stwarza wiele możliwości. Umożliwia między innymi przygotowanie półfabrykatów czy nawet gotowych obiadów na cały miesiąc, co potem realnie pozwala zaoszczędzić czas, który jest tak cenny w dzisiejszych czasach. Na rynku dostępne są zarówno zamrażarki skrzyniowe, jak i szufladowe. Jednak jak zdecydować, która w pełni sprosta naszym wymaganiom?

Posiadanie osobnej zamrażarki stwarza wiele możliwości. Można na przykład w sezonie zamrozić owoce jagodowe, by potem w zimie cieszyć się ich niesamowitym smakiem. Jednak która zamrażarka będzie lepsza? Zamrażarka skrzyniowa charakteryzuje się m.in.:

 • jedną dużą komorą,
 • większym wsadem.

Jednak przez to utrudnione jest dostanie się do produktów znajdujących się na spodzie.

Zamrażarka szufladowa natomiast:

 • posiada podzielony wsad na szuflady,
 • łatwiej dostać się do wszystkich zamrożonych produktów.

Kluczową rolę odgrywa także pojemność zamrażarki. Jeśli potrzebna jest duża zamrażarka, lepiej zdecydować się na zamrażarkę skrzyniową. W wypadku, gdy produktów do zamrożenia będzie mała ilość, bądź są to jedynie uprzednio przygotowane obiady na cały miesiąc, lepiej zdecydować się na zamrażarkę szufladową. To ułatwi szybkie znalezienie danej rzeczy.


Zamrażarki skrzyniowe RANKING

Zestawienie TOP 7 najchętniej kupowanych zamrażarek skrzyniowych w oparciu o porównywarki cenowe. Ranking staramy się aktualizować na bieżąco. Wśród zestawienia znajdziemy zarówno modele otwierane do góry, jak i takie z drzwiami z kierunkiem ich otwierania od frontu.


Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...