Jaka zamrażarka skrzyniowa do kuchni?

Prędzej czy później każdy będzie musiał skorzystać z zamrażarki. Żywność, którą chcemy przechować na później musi przebywać w odpowiednio niskiej temperaturze, żeby się nie zepsuła. Jakie urządzenie najlepiej się do tego nada?

zamrażarka skrzyniowa, klasa energetyczna A+++, o pojemności 300l
zamrażarka skrzyniowa, klasa energetyczna A+++, o pojemności 300l

Zamrażarka to jeden z bardziej przydatnych sprzętów użytku codziennego w domu. Dzięki niej możemy przechowywać różne produkty o wiele dłużej, mrozić owoce czy warzywa. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów zamrażarek, między innymi zamrażarka skrzyniowa.


Gdzie pasuje zamrażarka skrzyniowa?

Zamrażarka skrzyniowa ze względu na swoje niewielkie gabaryty i otwierane od góry drzwiczki pasuje doskonale do mieszkań z niewielkimi kuchniami. Jednak jest minus tego urządzenia. Pozycja podczas wyciągania produktów z zamrażarki jest dosyć niewygodna. Widać to szczególnie, kiedy sprzęt jest głęboki.

Alternatywa to chłodziarki skrzyniowe, często wykorzystywane są w sklepach lub magazynach. Ich pojemność to nawet 700 litrów. Jest to opcja głównie dla osób, które potrzebują przechowywać duże ilości produktów. Warto również zwrócić uwagę na wygląd urządzenia – na rynku jest wiele oryginalnych designów.

Najważniejszą zaletą zamrażarki skrzyniowej a+++ jest jej niewielkie zużycie energii. W ten sposób na dłuższą metę jest to opłacalna inwestycja.


Funkcjonalność zamrażarki skrzyniowej

 • wymiary zamrażarki – dostosowujemy indywidualnie w zależności od zapotrzebowania oraz ilości miejsca, jaką dysponujemy w kuchni czy też piwniczce. Niewielkie zamrażarki skrzyniowe to urządzenia o gabarytach nieznacznie przekraczających popularne lodówki turystyczne;
 • pojemność zamrażarki – jak w przypadku innych sprzętów AGD, dostosowujemy ją do ilości osób z niej korzystających. Na rynku dostępne są zarówno niewielkie modele dysponujące pojemnością kilkunastu lub kilkudziesięciu litrów, jak również bardzo duże zamrażarki o pojemności kilkuset litrów;
 • otwieranie zamrażarki – zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup zamrażarki posiadającej drzwi otwierane do góry (chyba że chcemy ją postawić np. na podwyższeniu w postaci stołu). Zamrażarki skrzyniowe dostępne są z reguły jako modele wolnostojące, zdecydowanie rzadziej występują wersje, które można zabudować;
 • mobilność urządzenia – jest ściśle skorelowana z wagą. Jeżeli mamy na oku masywne urządzenie, wówczas z pewnością wartym rozważenia udogodnieniem będą wbudowane kółka, dzięki którym znacznie łatwiej przeniesiemy albo przesuniemy zamrażarkę.

Zalety i wady zamrażarki skrzyniowej

Zalety zamrażarki skrzyniowej

Zamrażarka skrzyniowa jest świetnym rozwiązaniem, jeśli chcemy przechowywać większe ilości jedzenia. Jej główne zalety to:

 • głęboki wsad pozwalający na zrobienie dużych zapasów na kilka miesięcy,
 • brak szuflad – możliwość przechowywania produktów o różnych rozmiarach i kształtach,
 • drzwiczki otwierane do góry zapewniające łatwy dostęp,
 • duża izolacja, przekładająca się na zmniejszenie zużycia energii.

Zamrażarki skrzyniowe najczęściej używane są w restauracjach, sklepach lub w domach zamieszkałych przez dużą liczbę osób.

Wady zamrażarki skrzyniowej

Oprócz wielu plusów, znaleźć można również minusy takiego sprzętu. Wady zamrażarki skrzyniowej to między innymi:

 • duże gabaryty sprzętu, przez co najczęściej nie ma możliwość ustawienia go w kuchni,
 • brak segregacji i porządku w zamrażarce,
 • ciężki dostęp do produktów znajdujących się na dnie.

Zamrażarka skrzyniowa to świetne rozwiązanie dla wieloosobowych domów, sklepów czy restauracji. Jej pojemność ułatwi przechowywanie produktów w odpowiedniej temperaturze. Jest ona jednak na tyle duża, że może to sprawić kłopot w utrzymaniu w niej porządku i późniejszym odnajdywaniu wybranych produktów.

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...