Jaka zamrażarka szufladowa? Którą najlepiej wybrać? Ranking październik 2022

Mała zamrażarka szufladowa występuje w większości domów i mieszkań. Swoją popularność zawdzięcza wygodzie, pojemności i skuteczności w chłodzeniu, jaką oferuje. Jednak jak wybrać idealny produkt, wśród tak szerokiego asortymentu?

zamrażarka szufladowa w zabudowie kuchennej
zamrażarka szufladowa w zabudowie kuchennej

Zamrażarka to bardzo praktyczne urządzenie AGD, umożliwiające długotrwałe przechowywanie żywności. Obecnie na rynku dostępne są m.in. zamrażarki szufladowe oraz skrzyniowe. Zamrażarka szufladowa przypomina zwykłą lodówkę, wyposażona jest w przegrody w formie szuflad, które ułatwiają segregowanie przechowywanych produktów. Taka zamrażarka świetnie nadaje się do zastosowań domowych.


Kryteria wyboru zamrażarki szufladowej

Jeśli chcemy zaoszczędzić miejsce, warto przyjrzeć się zaletom, jakie ma zamrażarka szufladowa do zabudowy. Odpowiednio zaprojektowana nie zajmuje wiele miejsca. Dodatkowo pomysłowy projekt może odświeżyć aranżację naszej kuchni. Jednocześnie przed zakupem należy sprawdzić niektóre parametry zamrażarki:

 • pojemność: w zależności od naszych potrzeb. Jeśli mieszkamy sami, wystarczy nam stosunkowo małe urządzenie. Natomiast dom z dużą rodziną potrzebuje równie dużej zamrażarki;
 • ilość szuflad: chcąc rozsądnie zagospodarować przestrzeń w zamrażarce, upewnij się, że masz wystarczającą ilość szuflad i przegródek. Jest to ważne, kiedy chcemy oddzielić od siebie dwa produkty;
 • klasa energetyczna: najbardziej oszczędną jest klasa A+++;
 • jakość materiałów: odgrywa bardzo istotną rolę, zwłaszcza podczas długiej eksploatacji, gdzie nietrudno o pęknięcia i zarysowania. Szuflady wykonane są z reguły z plastiku, sprawdźmy jednak przed zakupem, czy nie ma on tendencji do wyginania się i czy jest solidny;
 • szybkie zamrażanie: bardzo przydatna opcja, którą docenimy szczególnie podczas imprez okazjonalnych, gdzie musimy co jakiś czas schładzać napoje w postaci lodów, soków, drinków itp. Włączenie funkcji pozwala ma obniżenie temperatury w konkretnej komorze do maksymalnego poziomu przewidywanego przez producenta, przy czy ten czas możemy regulować;
 • montowanie drzwi w zamrażarce: wygodnym rozwiązaniem przewidzianym często przez producentów zamrażarek szufladowych jest możliwość montażu drzwi zarówno po jednaj, jak i po drugiej stronie, przez co zwiększają się możliwości konfiguracji i ustawienia urządzenia w danym pomieszczeniu;
 • głębokość szuflad: jeżeli planujemy przechowywanie dużej ilości produktów w zamrażarce, wówczas będzie to ważne kryterium. Duża głębokość umożliwia schowanie większej ilości asortymentu, jednak sprzęt zajmie więcej miejsca. Z kolei płytkie szuflady to opcja dla niedużej zamrażarki, którą będziemy wykorzystywać bardziej okazjonalnie.

Zamrażarka szufladowa – RANKING wg ceny

Zestawienie TOP 7 chętnie kupowanych zamrażarek szufladowych na podstawie ceny. Ranking jest posortowany od produktu najtańszego, ponadto staramy się go aktualizować na bieżąco. Niewielką wersję z kilkoma szufladami możemy nabyć za kwotę znacznie poniżej 1000 zł.


Zalety i wady zamrażarki szufladowej

Zalety zamrażarki szufladowej

 • Podstawowe zalety zamrażarek szufladowych to ich funkcjonalność oraz wygoda użytkowania.
 • Urządzenia te nadają się do przechowywania małych porcji mięsa lub warzyw i owoców sezonowych.
 • Dzięki szufladom zamrożone produkty łatwo pogrupować i odnaleźć.
 • Zamrażarki szufladowe zajmują mniej miejsca niż skrzyniowe, dostępne są w różnych rozmiarach, niektóre modele przeznaczone są pod zabudowę.

Wady zamrażarki szufladowej

Zamrażarki szufladowe nie sprawdzą się, gdy potrzeba nam dużo miejsca do przechowywania. Ich podstawowe wady to:

 • mniejsza pojemność,
 • brak możliwości przechowywania produktów o dużych gabarytach, np. dużych porcji mięsa.

Szufladowa czy skrzyniowa – jaką wybrać?

Zamrażarka to urządzenie przystosowane do przechowywania różnego rodzaju produktów spożywczych. Dzięki niej możemy uniknąć marnowania jedzenia. W sklepach dostępne są dwa podstawowe rodzaje zamrażarek, czyli skrzyniowe i szufladowe. Który sprzęt wybrać?

Zamrażarka skrzyniowa

Często określana mianem lady zamrażarka skrzyniowa jest otwierana od góry. Za sprawą takiej konstrukcji jest ona energooszczędna i dobrze nadaje się do przechowywania określonych produktów spożywczych, przykładowo wybranego rodzaju owoców. Jeżeli wymieszamy w niej jedzenie, trudno będzie nam szybko znaleźć to, czego w danym momencie potrzebujemy. Wszystko ze względu na to, że wewnątrz urządzenia nie ma przegródek czy szuflad, do dyspozycji mamy jedną, dużą komorę.

Najważniejsze zalety zamrażarek skrzyniowych to:

 • energooszczędność,
 • wygodne otwieranie,
 • dobra izolacja.

To urządzenia polecane zwłaszcza do niewielkich kuchni, gdzie nie ma zbyt dużo miejsca na ustawienie zamrażarki otwieranej od przodu.

Zamrażarka szufladowa

Zamrażarka szufladowa przypomina nieco lodówkę, ponieważ otwiera się ją w taki sam sposób. Jak sama nazwa wskazuje, ma ona kilka szuflad pozwalających na posegregowanie produktów i ich szybkie znalezienie. Tego typu urządzenia są przeważnie mniej pojemne od skrzyniowych, a uchylne drzwi zwiększają ryzyko strat energetycznych, jednak są one jednocześnie wygodne w użytkowaniu.

Najważniejsze zalety zamrażarek szufladowych to:

 • możliwość posortowania żywności,
 • praktyczność,
 • łatwość w utrzymaniu w czystości.

Sprzęt szufladowy to dobry wybór dla osób, które przechowują niezbyt dużą ilość mrożonek i potrzebują zamrażarki przystosowanej do codziennego użytkowania w kuchni.


Zamrażarki szufladowe RANKING

Zestawienie TOP 7 najchętniej kupowanych zamrażarek szufladowych w oparciu o porównywarki cenowe. Ranking staramy się aktualizować na bieżąco. Wśród zestawienia znaleźć już możemy zamrażarki dysponujące pojemnością znacznie przekraczającą 100 litrów, a tym samym cechujące się większą zdolnością do zamrażania (zmieścimy w niej więcej kg żywności).


Jak szukali użytkownicy?

 • jaka zamrażarka szufladowa najlepsze do 1000

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...