Zmywarka do zabudowy Ranking marzec 2021

biała zmywarka do zabudowyZmywarka do zabudowy jest przydatna szczególnie dla rodziny, dysponującej niewielkim mieszkaniem. Aktualne badania pokazują, że rodzina posiadająca zmywarkę korzysta z niej co najmniej raz dziennie.

Zmywarki do zabudowy mają szerokość od 45 cm do 60 cm. Ostatecznie powinniśmy wybrać wariant ściśle związany z ilością miejsca, jaką dysponujemy.

Przed samym zakupem powinniśmy jednak dokładnie przemyśleć, czy zmywarka faktycznie będzie nam niezbędna. Przy dużej ilości naczyń do zmywania jest to wariant opłacalny, natomiast przy kilku kompletach wykorzystywanych sporadycznie taki sprzęt może jedynie niepotrzebnie zajmować miejsce w kuchni.


Jakie funkcje może mieć zmywarka?

Zmywarka może być SuperSilence, czyli pracować bardzo cicho. System koszy sprawi, że uda się umyć więcej naczyń, ponadto zmywarka podawać może na wyświetlaczu LCD dokładny czas zmywania, a VarioSpeed Plus sprawi, że zmywarka będzie pracowała trzy razy szybciej, zachowując odpowiednią jakość pracy.

Funkcja AquaStop stanowi skuteczną ochronę przed wyciekiem wody. Dobrym rozwiązaniem jest ramię zraszające DuoPower, dzięki któremu naczynia są skuteczniej myte. Sensor załadunku pozwoli oszczędzić wodę lub prąd.

Standardowa gwarancja na zmywarkę wynosi zazwyczaj 2-3 lata, w zależności od producenta. Czasami można taką gwarancję przedłużyć – zazwyczaj o rok lub dwa. Ważne, aby zmywarki były ciche – najlepsze są te, które generują maksymalną głośność poniżej 45 dB.


Kryteria wyboru zmywarki do zabudowy

zmywarka do zabudowy marki Whirlpool
zmywarka do zabudowy marki Whirlpool
 • klasa energetyczna – najwyższą klasą, cechująca się największą oszczędnością, jest A+++. Należy jednak brać pod uwagę fakt, że przy okazjonalnym zmywaniu (raz czy dwa razy na tydzień) różnice nie będą zbyt odczuwalne dla naszego portfela;
 • zużycie wody podczas cyklu – podobnie jak z klasą energetyczną także i tutaj faktyczne oszczędności będą zauważalne przy większej intensywności korzystania ze zmywarki;
 • gabaryty zmywarki – dostosowujemy je do ilości miejsca, mogą to być wąskie o szerokości 45 cm lub też klasyczne i najbardziej popularne 60 cm;
 • różnorodność programów czyszczących – w efekcie i tak korzystamy tylko z kilku podstawowych, więc wielość funkcji jest istotna raczej w przypadku m.in. lokali gastronomicznych;
 • skuteczność zmywania oraz późniejszego suszenia – szczególnie przydatne w kontekście stopnia zabrudzenia naczyń (przy większych zabrudzeniach z reguły należy je wstępnie opłukać przed włożeniem do zmywarki);
 • kontrola zabrudzenia wody za pomocą czujnika – dzięki niemu możemy dodatkowo oszczędzać jej zużycie;
 • pojemność zmywarki – informacja odnośnie maksymalnej ilości kompletów naczyń, które możemy zmieścić;
 • możliwość umieszczenia sztućców w specjalnej wysuwanej szufladzie – bardzo pomocne i przydatne rozwiązanie;
 • poziom hałasu podczas zmywania – ciche zmywarki zdecydowanie są rekomendowane przy niewielkich pomieszczeniach, przy większych powierzchnia różnica kilku dB nie jest zbytnio odczuwalna;
 • ochrona przed zalaniem – specjalny czujnik informujący o nieszczelności lub usterce;
 • blokada niekontrolowanego otwarcia – szczególnie przydatna, gdy w pomieszczeniu znajdują się dzieci;
 • kontrola zużycia tabletek, soli i nabłyszczacza – za pomocą regulacji możemy dostosować ich ilość do stopnia twardości wody;
 • kosze i ich regulacja – możliwość zmiany ich wysokości oraz złożenia;
 • połowa wsadu – funkcja dostosowuje zużycie wody do niepełnego załadunku zmywarki, co wpływa na jej oszczędność;
 • funkcja opóźnionego startu – dostosowujemy rozpoczęcie zmywania według własnych preferencji;
 • panel z wyświetlaczem – przydatne w kontekście zarządzania programami czyszczącymi i suszącymi.

Ile kosztuje zmywarka do zabudowy?

Ceny zmywarek do zabudowy zaczynają się od 800 zł, natomiast niektórzy producenci oferują jeszcze bardziej ekonomiczne rozwiązania oferując zmywarki do 1000 zł. Jeżeli chcemy zakupić energooszczędną zmywarkę klasy A+++ o poziomie głośności poniżej 45 dB, musimy przeznaczyć znacznie powyżej 1000 zł.

Na cenę na również wpływ pojemność zmywarki wyrażona w ilości kompletów naczyń, które można zmieścić w urządzeniu, oraz zużycie wody podczas jednego cyklu mycia. Dla rodziny przyda się zmywarka o pojemności przynajmniej 10 kompletów oraz zużywająca nie więcej niż 10 litrów podczas zmywania.


Zmywarki do zabudowy RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych zmywarek do zabudowy. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Opcja posiadania zmywarki w zabudowie kuchennej posiada całe grono swoich zwolenników. Najlepszym rozwiązaniem jest uwzględnienie jej zakupu już na etapie planowania samej kuchni, co znacząco ułatwi estetyczne wkomponowanie zmywarki w samą zabudowę.

Zmywarka w zabudowie powinna stanowić zgodną z designem część kuchni, ponadto dzięki takiemu wariantowi zniknie problem szczelin czy też wystających elementów, co jest charakterystyczne przy sprzęcie wolnostojącym.

Ponadto przyłącze wody wraz z doprowadzanymi wężykami łatwo zamaskować w zabudowie, dzięki czemu w żaden sposób nie będą one wpływały negatywnie na funkcjonalność oraz estetykę zabudowy kuchennej jako monolitu.

Jaki sprzęt wybrać?

5 opinii o “Zmywarka do zabudowyRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2020

 • Właśnie nie dawno mieliśmy remont w kuchni i zdecydowaliśmy się na zmywarkę do zabudowy. Taka nam się bardziej podoba niż klasyczna, w ogóle nie rzuca się w oczy. Zmywarka jest super, jest firmy Beko, więc porządna. Nic się z nią złego na razie nie dzieje (mam ją od 3 miesięcy) Polecam wszystkim!

  Reply
 • Dla mnie najistotniejsze jest to, aby zmywarka do kuchni była pojemna. Jeżeli ma się dużą rodzinę, albo po prostu ma się na tyle miejsca, to trzeba kupić jak największą, bo niektóre nie są zbyt ładowne i możemy się trochę zawieść.

  Reply
 • U mnie potrzebna była zmywarka o 45 cm szerokości. Udało się znaleźć sprzęt od firmy Bosch. Jestem mega zadowolona, działa bardzo cicho i szybko. Byłam pod wrażeniem ile można do niej załadować na raz. Zdecydowanie, ciężko będzie wrócić do ręcznego mycia.

  Reply
 • Zmywarka do zabudowy to coś co było mi potrzebne od dawna. Bardzo cenie sobie fakt, że można zabudować lodówkę, czy zmywarkę – wygląda to dużo lepiej. Zmywarka bosch 45 do zabudowy sprawdza się u mnie świetnie, nie wyobrażam sobie teraz wrócić do ręcznego mycia naczyń 😉

  Reply
 • Potrzebna mi była mała zmywarka do zabudowy i kupiłam ją dzięki Wam. Bardzo dziękuję! Jestem mega zadowolona, bo już miałam dość mycia talerzy po obiedzie każdego dnia ręcznie. Teraz wrzucam większość naczyń z całego dnia i zmywarka robi to za mnie.

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...