Zwalczanie pluskiew – jak pozbyć się problemu? Ranking marzec 2021

Pluskwa domowa wydawała się szkodnikiem, który już dawno został wytępiony. Jednak jak zauważamy na przestrzeni ostatnich lat, problem ten znowu się pojawia, a pluskwy skutecznie utrudniają życie ludziom i zwierzętom.

Najczęstsze miejsce ich występowania to mieszkania, hotele, środki transportu publicznego. Ich ulubione siedliska to stare tapczany, wiekowe materace czy obrazy nadgryzione zębem czasu.


Bardzo wstydliwy problem z pluskwami

Jak możemy zauważyć pluskwy najczęściej występują w starych, zapomnianych przedmiotach. Jednak nie musi świadczyć to o braku higieny czy o zaniedbaniu pomieszczenia prze domowników. Nic bardziej mylnego. Wystarczy, że systematycznie będziemy przeoczali dany fragment mebla, co będzie doskonałą kryjówką dla tych szkodników. Nie ma więc potrzeby, aby wstydzić się tego problemu, wszak może on wystąpić właściwie w przypadku każdego.

Często zamartwianie się z powodu wystąpienia pluskiew, prowadzi do poszukiwań rozwiązań, które mają je zwalczyć, na własną rękę. Jednak domowe sposoby nie zawsze mają dużą skuteczność. Jeżeli nie pomagają, lub od razu chcemy oddać lokum w ręce profesjonalistów, warto skorzystać z firm, dla których zwalczanie pluskiew to codzienność.


Jak wygląda pluskwa? Rozpoznaj przeciwnika

Pluskwy wylęgają się z jaj, by przybrać postać larwy, następnie stając się osobnikiem dorosłym. Bardzo szybko się rozmnażają, tak więc występują gromadami. Występują zazwyczaj w miejscach, które są niewidoczną i bezpieczną kryjówką.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy pluskwy mogą wystąpić w materacach, za ramami obrazów, wewnątrz mebli czy wszelkich szczelinach. Są bardzo sprytne, jeżeli chodzi o wybieranie sobie miejsca bytowania.

Często dopiero wtedy, gdy dochodzi do ugryzienia, zdajemy sobie sprawę z ich występowania. Gdy już to nastąpi, należy działać bardzo szybko i zdecydowanie. Ugryzienia pluskiew nie należą do najprzyjemniejszych, powstaje zaczerwienione miejsce, które swędzi.

Usuwanie pluskiew nie jest wcale prostą sprawą. Jeżeli zauważymy gdzieś ich jaja lub larwy, to z pewnością zdążyły zagnieździć się one już w każdym możliwym miejscu. Zlikwidowanie jednego ogniska, może okazać się więc nieskuteczne. Wtedy trzeba przejść do działania.


Jak zwalczyć pluskwy?

Generalnie im szybciej zadecydujemy się zniszczyć pluskwy, tym lepiej. Charakteryzują się one bardzo szybkim przemieszczaniem. Jeżeli więc tylko zauważymy któreś z objawów ich występowania, natychmiast musimy przystąpić do poszukiwań gniazd insektów.


Domowe sposoby na pluskwy

Pozbywanie się pluskiew to dość skomplikowane przedsięwzięcie, gdyż przeciwnik jest bardzo sprytny i wybiera sobie często niedostępne gołym okiem lokalizację.

Pierwszą czynnością, którą powinniśmy zrobić, aby pozbyć się szkodników jest wypranie pościeli i bardzo dokładne oczyszczenia materaca. Powinien być on odkurzony, a najlepiej wyczyszczony na mokro.

Czyścimy również poduszki, poszewki czy pościel, najlepiej wyprać je pojedynczo. Korzystamy z prania chemicznego, które usunie wszelkie bakterie.

Następnie poświęcamy naszą uwagę łóżku, wszelkim meblom w pomieszczeniu, oraz używamy w podejrzanych miejscach środka owadobójczego. Taki specyfik z łatwością dotrze do niewidocznych i trudno dostępnych miejsc, zwalczając zalegające szkodniki. Całe pomieszczenie potem wietrzymy, a materac oblekamy specjalnym pokrowcem antybakteryjnym.


Dezynsekcja Warszawa

Usuwanie pluskiew nie należy do najłatwiejszych czynności. To insekty bardzo sprytne, które potrafią ukryć się w każdej szczelinie. Aby mieć pewność, że problem z pluskwami odejdzie w zapomnienie raz na zawsze warto skorzystać z profesjonalnych firm, które kompleksowo zajmą się walką z problemem.

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...