Życie bez kabli – słuchawki bezprzewodowe Ranking październik 2022

słuchawki bezprzewodowe

Dziesiątki kabli zaczynają znikać z naszych biurek, domów i plecaków. Słuchawki bezprzewodowe są jednym z najlepszych przykładów tego trendu. Kable, które plączą się jak węzeł gordyjski w naszych kieszeniach na szczęście odchodzą w niepamięć. Słuchawki, które są ich pozbawione oferują coraz lepszy dźwięk w niższej cenie. Jak je wybrać? Odpowiadamy!


Zalety słuchawek bezprzewodowych

Większość z nas decyduje się na słuchawki bezprzewodowe ze względu na wygodę. O wiele łatwiej zabrać je ze sobą na spacer lub w podróż bez obawy o to, że rozplątanie przewodu zajmie nam sporo czasu. Warto w tym miejscu zauważyć, że przewód jest jednym z najczęstszych przyczyn uszkodzenia słuchawek. Często dochodzi wtedy do spięcia lub przerwania ciągłości kabla jak wyjaśnia Artur Piórkowski z Matrix Media. Z tego powodu słuchawki bezprzewodowe mogą się charakteryzować dłuższą żywotnością. Jak jednak prezentuje się kwestia dźwięku? Czy słuchawki tego typu sprawdzą się również na tym polu?


Jak przesyłany jest dźwięk

Jakość dźwięku w słuchawkach bezprzewodowych zależy w sporej mierze od tego, w jaki sposób jest on przesyłany. Na rynku możemy znaleźć wiele standardów, którym warto się w tym miejscu przyjrzeć:

  • Bluetooth – to rozwiązanie wykorzystywane jest bardzo często ze względu na dużą kompatybilność i prostotę. O ile jednak w przypadku myszek lub klawiatur sprawdza się doskonale, to zastosowanie go do słuchawek bezprzewodowych wiąże się z utratą jakości, które spowodowane jest kompresją. Jest to szczególnie odczuwalne w sytuacjach, gdy słuchamy muzyki w formacie mp3.
  • Wi- fi – ten standard staje się coraz bardziej popularne. Dzięki niemu prosto do naszych uszu trafia muzyka, która charakteryzuje się wysoką jakością dźwięku i brakiem zakłóceń. Słuchawki Wi-Fi mają również bardzo duży zasięg.
  • Radiowe – to rozwiązanie jest pod wieloma względami lepsze niż bluetooth. Na pewno wyróżnić tu należy wysoką jakość dźwięku. Na minus zasługuje jednak opóźnienia w przesyłaniu muzyki.
  • Fale podczerwone – w tym wypadku możemy się spodziewać wysokiej jakości dźwięku. Minusem jednak z całą pewnością jest fakt, że nic możemy się znaleźć na drodze pomiędzy nadajnikiem i słuchawkami.

Kupić nauszne czy kanałowe?

Szukając słuchawek do domowego użytku na pewno warto pomyśleć o rozwiązaniu nausznym. Oferuje ono wyższy komfort użytkowania i w wielu przypadkach lepszą jakość dźwięku. Jeśli natomiast szukamy sprzętu do biegania, to możemy zdecydować się na słuchawki dokonałowe lub mniejszą wersję nausznych.

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...