Nóż elektryczny Ranking październik 2022

nóż elektrycznyNóż elektryczny to wygodna i bezpieczna alternatywa dla klasycznych noży, w przypadku których często dochodzi do różnego rodzaju skaleczeń podczas krojenia czy to wędliny, czy też chleba. Najważniejsze marki produkujące tego typu urządzenia to chociażby Severin, Tefal, czy też Kalorik.


Jakie są noże elektryczne?

Przede wszystkim funkcjonalne oraz wygodne, nie wymagają ostrzenia i nie emitują drgań podczas krojenia. Ich moc wynosi zazwyczaj od 100 do 180 W. Lampka kontrolna wskazuje, czy urządzenie jest włączone, czy też wyłączone.

Sam nóż elektryczny może mieć małe ząbki lub całkiem gładkie ostrza. Krojenie twardych kawałków produktów przebiega lekko, łatwo i przyjemnie, a co najważniejsze szybko. Urządzenie po pracy trzeba umyć letnią wodą z płynem do mycia naczyń lub mydłem kuchennym, a następnie wytrzeć dokładnie do sucha. Producenci przeważnie odradzają mycie noży w zmywarce, gdyż może to spowodować ich uszkodzenie.

Typy ostrzy do noża elektrycznego

 • ostrze gładkie – nadaje się do miękkich owoców oraz warzyw, takich jak papryka, ogórki, jajka gotowane, pomidory itp.;
 • ostrze posiadające duże ząbki – kroimy nimi najtwardsze produkty, przede wszystkim jest ono dedykowane do surowych, włóknistych i zmrożonych produktów, takich jak mięso surowe;
 • ostrze posiadające małe ząbki – nadaje się do twardszych owoców i warzyw, a także do krojenia chleba, można nim także kroić mięso po obróbce termicznej.

Osłona powinna być zamknięta, odradza się przechowywanie odsłoniętych noży. Ile kosztuje nóż elektryczny? Wydamy na niego od kilkudziesięciu do kilkuset zł, natomiast profesjonalne noże używane w lokalach gastronomicznych mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Noże elektryczne mogą być wykonane ze stali nierdzewnej i mieć plastikową obudowę. Przydatne są dwie wymienne końcówki, w tym takie do cięcia zamrożonych produktów. Krojenie warzyw, pieczywa czy mięsa staje się bardzo łatwe dzięki takim urządzeniom. Dzięki nim szybkie, łatwe i precyzyjne jest krojenie plastrów trzech grubości:

 • cienkich,
 • średnich,
 • grubych.

Nóż wyłącza się samoczynnie, co dodatkowo podnosi jego bezpieczeństwo, podobnie jak zabezpieczenie przed dziećmi czy też przycisk zwalniający ostrze. W niektórych typach noży elektrycznych występują samo ostrzące się ostrza.

Funkcje i zabezpieczenia

 • funkcja bezpiecznego włącznika – do uruchomienia noża służą dwa przyciski: jeden to przycisk bezpieczeństwa, a drugi to włącznik właściwy; chcąc uruchomić urządzenie konieczne jest wciskanie zarówno jednego, jak i drugiego;
 • plastikowa osłona – chroni stronę mocowania noża, zmniejsza ryzyko skaleczenia podczas montażu i demontażu;
 • ledowa lampka kontrolna – zapalona lampka informuje nas o podłączeniu noża do źródła zasilania.

Zakończenie pracy silnika sygnalizowane jest za pomocą kolorowej lampki kontrolnej. Noże elektryczne dostępne są zazwyczaj w takich kolorach, jak biały, szary oraz niebieski.

Urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze, przyda się w każdym domu. Najbardziej rozpoznawalni producenci noży elektrycznych to m.in. Tefal, Kalorik, Severin.


Noże elektryczne RANKING ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych noży elektrycznych. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jaki najlepszy? Szukamy noża elektrycznego wg portfela


nóż elektryczny Clatronic EM3062 o mocy 180W
nóż elektryczny Clatronic EM3062 o mocy 180W
1.Warto czasem wydać trochę więcej, jeśli chodzi o sprzęt, który ma nam służyć latami. Jednak kto mówił, że do 70 złotych nie uda się nam zakupić noża elektrycznego, który będzie zadowalającym towarem w kuchni? Do tej ceny uda się zakupić taki sprzęt, który posiada aż 4 ostrza ze stali nierdzewnej, które w szybki i łatwy sposób pokroją nawet zamrożone produkty, nie tylko pieczywo czy mięso. Moc takiego wielofunkcyjnego noża to 100 W, co zapewnia bardzo dobre rezultaty za każdym użyciem. Błyskawiczny mechanizm, który zwalnia działanie noża, sprawia także, że urządzenie jest wyjątkowo bezpieczne w obsłudze. Niezwykle prosta konstrukcja zapewnia łatwość czyszczenia, także w zmywarce.


nóż elektryczny Severin EM3965 o mocy 100W
nóż elektryczny Severin EM3965 o mocy 100W
2.Kiedy wachlarz możliwości finansowych się rozszerza, pole manewru i wyboru, w jakim zaczniemy się obracać także. Silnik noży elektrycznych, których koszt rysuje się od 70 złotych do 100 zł, jest na pewno o wiele wydajniejszy, bo o mocy od 120 W do 180 W. Takie noże pracują ciszej i są pozbawione wibracji podczas pracy. Ostrza oczywiście są wykonane ze stali nierdzewnej, które można myć w zmywarce, dzięki specjalnemu przyciskowi zwalniającym je. Różne pary ostrzy noży służą do różnych celów. Te z drobnym uzębieniem nadają się do normalnego cięcia, a grube do głęboko mrożonych potraw. Bezpieczeństwa dodają tu także ochrony na palce, a także wyłącznik bezpieczeństwa oraz przycisk zwalniający ostrze, który zapobiega występowaniu jakichkolwiek wypadków podczas stosowania lub mycia urządzenia.


nóż elektryczny Tefal Prep' Line 3319689 o mocy 100W, z lampką kontrolną oraz funkcją samoostrzenia
nóż elektryczny Tefal Prep’ Line 3319689 o mocy 100W, z lampką kontrolną oraz funkcją samoostrzenia
3.Powyżej 100 złotych naturalnie mamy wszystkiego więcej, ale nie zawsze. W wielu nożach mamy takie same opcje jak w tych tańszych, jednak i tak warto przyjrzeć się tej półce cenowej. Moc oscyluje pomiędzy 100 i 120 W, co przekłada się na rodzaj, wygodę oraz głośność pracy. Zabezpieczenia dla dzieci sprawiają, że nasze pociechy przypadkowo nie stracą palców przy kontakcie z urządzeniem. Wszystkie zabezpieczenia chronią obeznanego z tematem użytkownika, jak i tego, który z nożem tego typu spotyka się pierwszy raz. Ostrza ze stali nierdzewnej posiadają funkcję samoostrzenia oraz mają gwarancję nawet do 24 miesięcy.


Podsumowanie

Dodatkowy wydatek w postaci zakupu noża elektrycznego nie dla każdego może mieć swoje uzasadnienie. Jeżeli jednak zależy nam na precyzyjnej obróbce produktów spożywczych, tego rodzaju urządzenie będzie idealne do naszej kuchni. Podczas pracy nie emituje on drgań, co zapewnia bardzo dużą dokładność krojenia i porcjowania.


Jak szukali użytkownicy?

 • nóż elektryczny
 • elektryczny nóż do chleba

Jaki sprzęt wybrać?

5 opinii o “Nóż elektrycznyRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2022

 • Nigdy takiego nie używałam, z chęcią bym wypróbowała. Przydałby mi się do krojenia kurczaka w całości lub do porcjowania żeberek, bo pewnie nie trzeba używać dużo siły do krojenia. Chyba zakupie taki nóż elektryczny i sprawdzę, najwyżej do oddam mamie lub siostrze.

  Reply
 • Ciekawa sprawa, aż się zastanawiam czy sobie takiego nie sprawić. Widziałam u znajomej właśnie takie cacko i zdecydowanie łatwiej kroiło jej się mięso, niż zwykłym nożem. Nie trzeba tak dużej siły przykładać do krojenia i jest to po prostu przyjemniejsze.

  Reply
 • Ciekawe, czy taki nóż elektryczny do chleba szybko się tępi? Używa ktoś i może się na ten temat wypowiedzieć? Miałem kiedyś coś takiego w domu, jak byłem jeszcze dzieckiem, ale pewnie teraźniejszy sprzęt jest na dużo lepszym poziomie niż jest kiedyś i w sumie to rozważam kupno takiego noża.

  Reply
 • Nóż elektryczny do mięsa jest po prostu super wygodny. Bez problemu pokroimy zarówno kruche, jak i twardsze mięso bez konieczności męczenia się z tym. Ogólnie przydatna rzecz w kuchni, do krojenia wielu rzeczy się nadaje 🙂

  Reply
 • Elektryczny nóż sprawdza się świetnie do chleba. Bardzo łatwo można pokroić dowolnej grubości kromki i to bez żadnego problemu. Jak jest chrupiąca skórka, to normalnym nożem ciężko ukroić tak równo 😉

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...