Nóż elektryczny

nóż elektrycznyNóż elektryczny to wygodna i bezpieczna alternatywa dla klasycznych noży, w przypadku których często dochodzi do różnego rodzaju skaleczeń podczas krojenia czy to wędliny, czy też chleba. Najważniejsze marki produkujące tego typu urządzenia to chociażby Severin, Tefal, czy też Kalorik.


Jakie są noże elektryczne?

Przede wszystkim funkcjonalne oraz wygodne, nie wymagają ostrzenia i nie emitują drgań podczas krojenia. Ich moc wynosi zazwyczaj od 100 do 180 W. Lampka kontrolna wskazuje, czy urządzenie jest włączone, czy też wyłączone.

Sam nóż elektryczny może mieć małe ząbki lub całkiem gładkie ostrza. Krojenie twardych kawałków produktów przebiega lekko, łatwo i przyjemnie, a co najważniejsze szybko. Urządzenie po pracy trzeba umyć letnią wodą z płynem do mycia naczyń lub mydłem kuchennym, a następnie wytrzeć dokładnie do sucha. Producenci przeważnie odradzają mycie noży w zmywarce, gdyż może to spowodować ich uszkodzenie.

Typy ostrzy do noża elektrycznego

 • ostrze gładkie – nadaje się do miękkich owoców oraz warzyw, takich jak papryka, ogórki, jajka gotowane, pomidory itp.;
 • ostrze posiadające duże ząbki – kroimy nimi najtwardsze produkty, przede wszystkim jest ono dedykowane do surowych, włóknistych i zmrożonych produktów, takich jak mięso surowe;
 • ostrze posiadające małe ząbki – nadaje się do twardszych owoców i warzyw, a także do krojenia chleba, można nim także kroić mięso po obróbce termicznej.

Osłona powinna być zamknięta, odradza się przechowywanie odsłoniętych noży. Ile kosztuje nóż elektryczny? Wydamy na niego od kilkudziesięciu do kilkuset zł, natomiast profesjonalne noże używane w lokalach gastronomicznych mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Noże elektryczne mogą być wykonane ze stali nierdzewnej i mieć plastikową obudowę. Przydatne są dwie wymienne końcówki, w tym takie do cięcia zamrożonych produktów. Krojenie warzyw, pieczywa czy mięsa staje się bardzo łatwe dzięki takim urządzeniom. Dzięki nim szybkie, łatwe i precyzyjne jest krojenie plastrów trzech grubości:

 • cienkich,
 • średnich,
 • grubych.

Nóż wyłącza się samoczynnie, co dodatkowo podnosi jego bezpieczeństwo, podobnie jak zabezpieczenie przed dziećmi czy też przycisk zwalniający ostrze. W niektórych typach noży elektrycznych występują samo ostrzące się ostrza.

Funkcje i zabezpieczenia

 • funkcja bezpiecznego włącznika – do uruchomienia noża służą dwa przyciski: jeden to przycisk bezpieczeństwa, a drugi to włącznik właściwy; chcąc uruchomić urządzenie konieczne jest wciskanie zarówno jednego, jak i drugiego;
 • plastikowa osłona – chroni stronę mocowania noża, zmniejsza ryzyko skaleczenia podczas montażu i demontażu;
 • ledowa lampka kontrolna – zapalona lampka informuje nas o podłączeniu noża do źródła zasilania.

Zakończenie pracy silnika sygnalizowane jest za pomocą kolorowej lampki kontrolnej. Noże elektryczne dostępne są zazwyczaj w takich kolorach, jak biały, szary oraz niebieski.

Urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze, przyda się w każdym domu. Najbardziej rozpoznawalni producenci noży elektrycznych to m.in. Tefal, Kalorik, Severin.


Noże elektryczne RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych noży elektrycznych. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Podsumowanie

Dodatkowy wydatek w postaci zakupu noża elektrycznego nie dla każdego może mieć swoje uzasadnienie. Jeżeli jednak zależy nam na precyzyjnej obróbce produktów spożywczych, tego rodzaju urządzenie będzie idealne do naszej kuchni. Podczas pracy nie emituje on drgań, co zapewnia bardzo dużą dokładność krojenia i porcjowania.


Jak szukali użytkownicy?

 • nóż elektryczny

Jaki sprzęt wybrać?

5 opinii o “Nóż elektrycznyRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2020

 • Nigdy takiego nie używałam, z chęcią bym wypróbowała. Przydałby mi się do krojenia kurczaka w całości lub do porcjowania żeberek, bo pewnie nie trzeba używać dużo siły do krojenia. Chyba zakupie taki nóż elektryczny i sprawdzę, najwyżej do oddam mamie lub siostrze.

  Reply
 • Ciekawa sprawa, aż się zastanawiam czy sobie takiego nie sprawić. Widziałam u znajomej właśnie takie cacko i zdecydowanie łatwiej kroiło jej się mięso, niż zwykłym nożem. Nie trzeba tak dużej siły przykładać do krojenia i jest to po prostu przyjemniejsze.

  Reply
 • Ciekawe, czy taki nóż elektryczny do chleba szybko się tępi? Używa ktoś i może się na ten temat wypowiedzieć? Miałem kiedyś coś takiego w domu, jak byłem jeszcze dzieckiem, ale pewnie teraźniejszy sprzęt jest na dużo lepszym poziomie niż jest kiedyś i w sumie to rozważam kupno takiego noża.

  Reply
 • Nóż elektryczny do mięsa jest po prostu super wygodny. Bez problemu pokroimy zarówno kruche, jak i twardsze mięso bez konieczności męczenia się z tym. Ogólnie przydatna rzecz w kuchni, do krojenia wielu rzeczy się nadaje 🙂

  Reply
 • Elektryczny nóż sprawdza się świetnie do chleba. Bardzo łatwo można pokroić dowolnej grubości kromki i to bez żadnego problemu. Jak jest chrupiąca skórka, to normalnym nożem ciężko ukroić tak równo 😉

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...