Dystrybutor wody

Dystrybutor wody pitnej do domowych zastosowań.
Dystrybutor wody pitnej do domowych zastosowań.
Najczęściej dystrybutory wody pitnej są kupowane do biur na potrzeby działalności firmy, ale również zdarzają się przypadki zakupu tego rodzaju urządzeń do domowych zastosowań, zawierające wodę źródlaną zwykłą lub gazowaną – jako poręczne baniaki z charakterystycznym kranikiem. W zestawie kupuje się z reguły dwie butle z wodą źródlaną, dostarczane są także często bezpłatne stojaki na butle oraz serwis w ramach gwarancji.

Zazwyczaj tego rodzaju urządzenia mają dwa kraniki: do wody zimnej oraz gorącej. Woda jest chłodzona lub podgrzewana w dystrybutorze, można również serwować wodę o temperaturze domowej.

Mniejsze urządzenia posiadają pompkę do wody oraz rączkę, dzięki czemu znacznie łatwiej jest serwować wodę w warunkach domowych. W dystrybutorach może znajdować się woda bez gazu lub gazowana. Niektóre firmy oferują urządzenia do dystrybucji wody oraz drewniane stojaki, na których takie urządzenia są lokowane. Na stojaki można zmieścić więcej niż jedną butlę z wodą – najczęściej są to dwie butle z wodą.

Dystrybutory z wyższej półki są wykonane z chromoniklu, dzięki czemu wyglądają elegancko w każdym wnętrzu. Dystrybutor może być wyposażony dodatkowo w wygodny podajnik do kubków.


Jaki dystrybutor wybrać?

Na początku konieczne jest podjęcie decyzji dotyczące typu dystrybutora – może być on butlowy lub bezbutlowy. W pierwszym przypadku konieczne jest wymienianie butli (ze względu na zużycie wody) co jakiś okres czy też wymóg cyklicznej wymiany wody ze względu na ryzyko zasiedlenia się bakterii. Z kolei modele bezbutlowe pozyskują wodę z wodociągu, która jest oczywiście filtrowana celem pozbycia się drobnoustrojów.

Na rynku dostępne są dystrybutory wody:

 • elektryczne – jeżeli zależy nam na podawaniu wody o różnej temperaturze (zarówno zimnej, jak i gorącej), wówczas powinniśmy zdecydować się na dystrybutor elektryczny. Tego rodzaju dystrybutor posiada osobne dwa kraniki na wodę zimną i gorącą. Decydując się na ten wariant pamiętajmy, że na wydajność urządzenia wpływa jego moc (różna dla układu chłodzenia, jak i podgrzewania) – im jest ona wyższa, tym szybciej schłodzimy lub podgrzejemy wodę. Przydatną funkcją jest także możliwość regulacji zakresu temperatury. Dystrybutory elektryczne najczęściej kupują firmy, woda z takiego urządzenia pozwala na szybkie przygotowanie gorących, zimnych lub gazowanych napojów dla pracowników firmy lub gości.
 • mechaniczne – mechaniczny dystrybutor wody to rozwiązanie najbardziej popularne, tego rodzaju urządzenie nie potrzebuje źródła zasilania, woda zawarta w dystrybutorze nie jest poddawana obróbce termicznej, przez co ma ona temperaturę otoczenia.
 • filtrujące – dystrybutory wody posiadające kilkustopniowy filtr skutecznie usuwają szkodliwe drobnoustroje z wody, dlatego są one rekomendowane. Z drugiej strony nie jest ona pozbawiana w procesie filtracji cennych składników odżywczych.

elektryczny dystrybutor wody z filtrem
elektryczny dystrybutor wody z filtrem
Urządzenia oferowane są w kilku opcjach: wysokie, niskie oraz klasyczne. Wysokie stosuje się w dużych firmach, niskie umieszcza się w aneksach kuchennych, natomiast klasyczne wykonane są z wysokiej jakości materiałów, cechują je nowoczesny wygląd, niezawodność, energooszczędność oraz niski poziom głośności podczas pracy.

Dystrybutor typu misa ceramiczna przydatny będzie w domu oraz biurze. Jego niewielkie, kompaktowe rozmiary, pozwolą ustawić to urządzenie w każdym wolnym kąciku.

Nowoczesne dystrybutory do wody posiadają stonowany design i pasują do każdego biurowego pomieszczenia. Alternatywnie można wybrać do zastosowań domowych urządzenie bardziej oryginalne z wyglądu, np. w kształcie misia.


Dystrybutory wody pitnej RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych biurowych dystrybutorów wody pitnej. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

*Zestawienie obejmujące domowe i biurowe dystrybutory wody pitnej niegazowanej lub gazowanej.


Jaki sprzęt wybrać?

6 opinii o “Dystrybutor wodyRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2019

 • Kiedyś miałem taki dystrybutor wody w domu, ale tylko dlatego, że dostałem za darmo od kumpla, bo likwidował biuro. Jest to wygodne rozwiązanie, ale z drugiej strony zajmuje sporo miejsca. Więc pozbyłem się go i nalewam normalnie wodę z butelki.

  Reply
 • Mam w pracy właśnie taki dystrybutor wody gazowanej i muszę przyznać, że jest to dobry krok ze strony pracodawcy. Nie ma problemu z tym, że na przerwie jest jakiś problem i trzeba iść daleko, tylko wychodzi się na korytarz i picie jest zaraz obok nas. Pozdrawiam, ciekawy materiał!

  Reply
 • Dystrybutor na wodę do biura to coś czego nie może zabraknąć. W upalne dni fajnie się napić takiej chłodnej wody nie musząc wychodzić gdzieś dalej, więc warto by pracodawca o coś takiego też zadbał. Jest to kwestia wymieniania wody, więc nic skomplikowanego a bardzo przydatne.

  Reply
 • Mam u siebie od dawna domowy dystrybutor wody gazowanej i bardzo już się do tego przyzwyczaiłem. Fajnie, że coś takiego istnieje, bo nie trzeba co chwilę sięgać po butelkę i całkiem dobrze to wygląda 😉

  Reply
 • Jeżeli zastanawia was cena dystrybutora wody pitnej to zdecydowanie polecam ranking. Wszelkie produkty nie kosztują wcale tak dużo jak mi się wydawało, więc jak najbardziej warto. Sam kupiłem i nie wiem czy kiedyś się od tego odzwyczaje 😉

  Reply
 • Ja mogę polecić dystrybutor Waterpoint System, korzystam od miesiąca i póki co jestem bardzo zadowolona. Podłącza się go bezpośrednio do instalacji wodociągowej w domu albo w biurze więc i oszczędność i MEGA wygoda w porównaniu z butlą. W opcji ma wodę ciepłą, zimną i gazowaną, filtruje na bieżąco, instalację i serwis ogarnia firma. Smak wody bez zarzutu, a sam dystrybutor wygląda też bardzo elegancko, tu również bez porównania jeśli chodzi o butlę 😉

  Reply

Zostaw opinię

Oceń publikację i ranking*

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *