Automat do popcornu

Jaki automat do popcornu?Domowe automaty do przyrządzania prażonej kukurydzy kosztują przeważnie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Profesjonalne urządzenia natomiast są znacznie droższe, jednak wymagają jedynie dodania kukurydzy i kubeczków, nie trzeba dodawać oleju czy innego tłuszczu.


Bezolejowe przygotowanie popcornu

Moc 1100 W pozwala przyrządzić 60 gramów prażonej kukurydzy w zaledwie kilka minut, bez oleju, za pomocą gorącego powietrza. Do zastosowań domowych wystarczy nam maszyna za kwotę poniżej 200 złotych, w której przyrządzi się łatwo i szybko kukurydzę, soloną lub prażoną. Popcorn smażony bez oleju jest o wiele smaczniejszy niż kukurydza smażona na patelni, zalana sporą ilością tłuszczu, tłusta i ciężkostrawna. Kukurydza jest przyrządzana w ten sposób w około 2,5 minuty.

Włącznik i wyłącznik z lampką kontrolną pozwala kontrolować przyrządzanie popcornu, a dzięki antypoślizgowym gumowym nóżkom urządzenie jest stabilne. Sama pokrywka nadaje się do stosowania jako pojemnik na gotową kukurydzę.

Znani producenci automatów do popcornu: Ariete, Clatronic, Severin, Clarus, Simeo, Camry.


Jaki automat do przyrządzania popcornu?

W domowym automacie mieści się około 100 gramów kukurydzy, należy oczywiście dodać sól. Funkcja TIMER pozwala określić czas przyrządzania kukurydzy. Solone lub słodzone, można je też podawać z topionym masłem. Jeśli lubimy popcorn z tłuszczem, to warto go przyrządzić na oleju lub maśle.

Niektóre domowe urządzenia mają zabezpieczenie przed przegrzaniem. Alternatywą dla automatu do popcornu jest mikrofalówka. W niektórych maszynkach do popcornu mieszczą się cztery miarki ziaren.

Popcorn to często spotykana przekąska, świetnie komponująca się z coca colą, piwem lub innym napojem. Maszyny na gaz propan butan przydadzą się podczas imprez plenerowych.


Zalety i wady urządzenia

Zalety automatu do popcornu:

  przygotowywany popcorn nie przypala się,
  jest zdrowszy, gdyż nie potrzeba dodawać oleju,
  proces jest w pełni zautomatyzowany i szybki.

Wady automatu do popcornu:

  wymagany dostęp do zasilania,
  gorszy smak popcornu (musimy zadbać o jego lepsze doprawienie),
  tańsze urządzenia potrafią rozrzucać popcorn po całym pomieszczeniu.

Automaty do popcornu RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych automatów do popcornu. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jak szukali użytkownicy?

 • gazowa maszyna do popcornu
 • jaka masxynke do popcornu

Jaki sprzęt wybrać?

Related Post

3 opinii o “Automat do popcornu

 • Ale fajny sprzęt:) Bardzo bym taki chciał mieć! Często jem popcorn, ponieważ organizuje wieczorki filmowe z moimi znajomymi. A co innego zajadać niż popcorn w zasie oglądania filmów? Automat do popcornu, to nie dosyć, że wygodne urządzenie to jeszcze nie trzeba używać tłuszczu do przygotowania poczęstunku.

  Reply
 • Domowy robot do popcornu to coś świetnego. Od jakiegoś czasu mam coś takiego u siebie i mogę całkowicie polecić. Nie trzeba bawić się z kuchenką mikrofalową i jest dużo smaczniejszy. Nie jest to drogie, aczkolwiek trzeba mieć trochę miejsca.

  Reply
 • Jakiś czas temu pojawił się u nas w pracy na kuchni automat do robienia popcornu i muszę powiedzieć, że byłam zaskoczona. Gdy pierwszy raz uruchomiliśmy sprzęt to byliśmy mega pozytywnie zaskoczeni i popcorn smakuje z niego zupełnie inaczej. Pozdrawiam, bardzo fajny artykuł 😉

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *