Otwieracz do puszek i butelek. Czym otwierać konserwy? Ranking październik 2022

jaki otwieracz do puszek wybrać?Na rynku dostępne są różne wersje otwieraczy do puszek: modele elektryczne oraz dobrze znane wersje mechaniczne, często posiadające chwytak magnetyczny. Szczególnie znanymi producentami tego typu urządzeń są chociażby Clatronic, John Lewis, Kenwood, Severin.

Niektóre otwieracze elektryczne nie wymagają praktycznie użycia siły. Takie rozwiązanie jest dedykowane szczególnie paniom – wystarczy przyłożyć urządzenie do puszki, aby cięło delikatny metal. Przydaje się on zwłaszcza wtedy, kiedy puszki mają niezbyt wygodne otwarcie.

Mechanizm tnący takiego urządzenia łatwo się zdejmuje i czyści. W restauracjach sprawdzą się otwieracze z oprogramowaniem. Według niektórych źródeł pierwszy otwieracz do puszek zaprojektowano w 1855 roku w Wielkiej Brytanii.


Historia otwieracza do puszek

W 1881 roku pojawił się kolejny model otwieracza do puszek, jednak był on ciężki i nieporęczony. Otwieracz z 1881 roku stał się inspiracją do stworzenia kolejnych modeli. W 1931 roku pojawił się na rynku elektryczny otwieracz do puszek, opisywany jako urządzenie otwierające dwadzieścia puszek w minutę. W 1959 roku na rynku spotkać można już było puszki z prostym mechanizmem otwierającym.


Jaki otwieracz do puszek wybrać?

elektryczny otwieracz do puszek i butelek
elektryczny otwieracz do puszek i butelek
Na rynku dostępne są mechaniczne oraz elektryczne otwieracze do puszek i butelek. Elektryczny otwieracz do puszek można kupić już za 30-40 złotych, na lepsze modele musimy przeznaczyć kilkakrotnie więcej.

Zazwyczaj otwieracz ma moc około 25-30 W. Najdroższe i najmocniejsze elektryczne otwieracze do puszek dostępne na rynku kosztują grubo ponad 4000 złotych. Są to modele oferowane jednak nie indywidualnym odbiorcom, a firmom na potrzeby restauracji, barów, pubów. W takich miejscach puszki są często otwierane masowo, jak chociażby te zawierające konserwowy groszek, kukurydzę, fasolkę itp.

Niektóre otwieracze posiadają kilka funkcji: otwierają butelki, otwierają puszki oraz ostrzą noże. Gabarytowo są one zazwyczaj nieco większe od modeli jednofunkcyjnych.

Elektryczne otwieracze do puszek i butelek wyposażone są w gumowe nóżki antypoślizgowe, posiadają również możliwość chowania kabla.


Otwieracze do puszek i butelek RANKING ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych otwieraczy do puszek i butelek. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Który model zatem wybrać?

Na potrzeby zastosowań kuchennych warto rozejrzeć się za bardziej uniwersalnym otwieraczem, mogącym nie tylko otwierać puszki, ale również i butelki. Dodatkowa opcja w postaci możliwości ostrzenia noża będzie również mile widziana. Niewielki koszt zakupu (kwota już od kilkunastu zł za najprostsze konstrukcje) nie nadwyręży naszego budżetu, wersje wielofunkcyjne kosztują natomiast nieco więcej. Stabilny montaż i zakotwiczenie na puszce czy butelce znacząco ułatwią proces otwierania.


Jaki najlepszy? Szukamy otwieracza do puszek wg portfela


otwieracz Wenco do puszek i konserw
otwieracz Wenco do puszek i konserw
1.Otwieracze do puszek i konserw, dostępne w najniższym progu cenowym w wysokości 50 zł gwarantują nam satysfakcjonująca funkcjonalność i wykończenie mimo niskiej ceny. Charakteryzują się one możliwością otwierania puszek bez użycia siły, a co najważniejsze w pełni bezpieczne. Wpływa na to brak ostrych krawędzi w ich konstrukcji jak ich dopasowanie do dłoni użytkownika. W stosunkowo niskiej cenie mamy do czynienia z otwieraczami wykonanymi ze stali nierdzewnej oraz hartowanymi kołami tnącymi, co zapewnia nam długą żywotność produktu. Dodatkowo na wybrane modele będzie przysługiwał pięcioletni okres gwarancji.


otwieracz do puszek LEIFHEIT ProLine
otwieracz do puszek LEIFHEIT ProLine
2.W zakresie cen wahających się między 50-100 zł produkt gwarantuje nam jeszcze większy zakres funkcjonalności. Jesteśmy w stanie nabyć już otwieracze magnetyczne. Komfortu użytkowania będą z pewnością dodawały nam antypoślizgowe uchwyty, które będą sprawdzały się w życiu codziennym zarówno dla osób prawo jak i lewo ręcznych.

W przypadku niektórych modeli spotkamy się ze zintegrowanym uchwytem „easy open„, dedykowanym podnoszeniu wieczek. Różnorodna kolorystyka sprawi, że sprzęt dopasuje się do każdego rodzaju kuchni a dodatkowo otwieracze będą mogły być bezpiecznie czyszczone za pomocą zmywarki.


otwieracz do puszek WMF Profi Plus
otwieracz do puszek WMF Profi Plus
3.W cenie przekraczającej 100 zł mamy do czynienia już z otwieraczami, których zakres funkcji zdecydowanie się poszerza. Zwiększa się przede wszystkim wytrzymałość i odporność na zniszczenia w trakcie eksploatacji chociaż by poprzez zastosowanie powłoki „Cromargan„, co znacznie przedłuża żywotność materiału. Poszerza się również zakres możliwości, ponieważ będziemy w stanie otwierać nie tylko puszki i konserwy, ale butelki z kapslem, czy chociaż by zamknięcia próżniowe.

Kolejnym z atrybutów w charakterystyce pracy sprzętu tej klasy jest fakt, iż oddziela on pokrywę nie pozostawiając jakichkolwiek ostrych krawędzi. Wszystkie produkty z tego przedziału cenowego z pewnością wyróżnia bardzo nowoczesny design i precyzja wykonania, co zapewni nam komfort nie tylko podczas codziennego użytku ale również wizualny.

Jaki sprzęt wybrać?

5 opinii o “Otwieracz do puszek i butelek. Czym otwierać konserwy?Rankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2022

 • Otwieracz do butelek to co innego niż otwieracz do puszek, a ranking tyczy się tego drugiego… Ale wracając do otwieraczy do puszek. Posiadam zwykły, klasyczny. Daje radę. Chociaż faktycznie często denerwuję się gdy go używam, bo gdy jest gruby kawałek metalu w puszce, to trzeba się trochę namęczyć.

  Reply
 • Coś takiego to dosyć niecodzienny gadżet, nie wiem czy przydałby mi się kiedyś elektryczny otwieracz do puszek. Przy grubszych puszkach, albo jakiś twardych kantach może być to całkiem użyteczne. Może kiedyś. Ciekawy materiał 😉

  Reply
 • Jakiś czas temu wpadł mi w ręce w sklepie otwieracz do puszek marki fiskars i mogę śmiało polecić. Dobrze wykonany, ma bardzo twarde ostrza i otworzy z pewnością wszystko. Cena niska, a taki sprzęt kupuje się raczej tylko raz 😉

  Reply
 • Nigdy nie sądziłam, że kupie elektryczny otwieracz do puszek, ale muszę przyznać, że to bardzo ułatwia sprawę. Zawsze męczyłam się z otwieraniem puszek, bo po prostu mi to nie szło. Polecam, jeżeli ktoś lubi wygodę, to na prawdę warto.

  Reply
 • Ja kupiłam otwieracz gastronomiczny do puszek fiskars i jestem bardzo zadowolona. Ciekawe urządzenie, bo wcześniejsze otwieracze były dosyć marne i po prostu ciężko było otworzyć puszkę nawet za ich pomocą. Fiskars zdecydowanie na plus 😉

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...