Otwieracz do puszek i butelek

jaki otwieracz do puszek wybrać?Na rynku dostępne są różne wersje otwieraczy do puszek: modele elektryczne oraz dobrze znane wersje mechaniczne, często posiadające chwytak magnetyczny. Szczególnie znanymi producentami tego typu urządzeń są chociażby Clatronic, John Lewis, Kenwood, Severin.

Niektóre otwieracze elektryczne nie wymagają praktycznie użycia siły. Takie rozwiązanie jest dedykowane szczególnie paniom – wystarczy przyłożyć urządzenie do puszki, aby cięło delikatny metal. Przydaje się on zwłaszcza wtedy, kiedy puszki mają niezbyt wygodne otwarcie.

Mechanizm tnący takiego urządzenia łatwo się zdejmuje i czyści. W restauracjach sprawdzą się otwieracze z oprogramowaniem. Według niektórych źródeł pierwszy otwieracz do puszek zaprojektowano w 1855 roku w Wielkiej Brytanii.


Historia otwieracza do puszek

W 1881 roku pojawił się kolejny model otwieracza do puszek, jednak był on ciężki i nieporęczony. Otwieracz z 1881 roku stał się inspiracją do stworzenia kolejnych modeli. W 1931 roku pojawił się na rynku elektryczny otwieracz do puszek, opisywany jako urządzenie otwierające dwadzieścia puszek w minutę. W 1959 roku na rynku spotkać można już było puszki z prostym mechanizmem otwierającym.


Jaki otwieracz do puszek wybrać?

elektryczny otwieracz do puszek i butelek
elektryczny otwieracz do puszek i butelek
Na rynku dostępne są mechaniczne oraz elektryczne otwieracze do puszek i butelek. Elektryczny otwieracz do puszek można kupić już za 30-40 złotych, na lepsze modele musimy przeznaczyć kilkakrotnie więcej.

Zazwyczaj otwieracz ma moc około 25-30 W. Najdroższe i najmocniejsze elektryczne otwieracze do puszek dostępne na rynku kosztują grubo ponad 4000 złotych. Są to modele oferowane jednak nie indywidualnym odbiorcom, a firmom na potrzeby restauracji, barów, pubów. W takich miejscach puszki są często otwierane masowo, jak chociażby te zawierające konserwowy groszek, kukurydzę, fasolkę itp.

Niektóre otwieracze posiadają kilka funkcji: otwierają butelki, otwierają puszki oraz ostrzą noże. Gabarytowo są one zazwyczaj nieco większe od modeli jednofunkcyjnych.

Elektryczne otwieracze do puszek i butelek wyposażone są w gumowe nóżki antypoślizgowe, posiadają również możliwość chowania kabla.


Otwieracze do puszek i butelek RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych otwieraczy do puszek i butelek. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Który model zatem wybrać?

Na potrzeby zastosowań kuchennych warto rozejrzeć się za bardziej uniwersalnym otwieraczem, mogącym nie tylko otwierać puszki, ale również i butelki. Dodatkowa opcja w postaci możliwości ostrzenia noża będzie również mile widziana. Niewielki koszt zakupu (kwota już od kilkunastu zł za najprostsze konstrukcje) nie nadwyręży naszego budżetu, wersje wielofunkcyjne kosztują natomiast nieco więcej. Stabilny montaż i zakotwiczenie na puszce czy butelce znacząco ułatwią proces otwierania.


Jaki sprzęt wybrać?

5 opinii o “Otwieracz do puszek i butelekRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2020

 • Otwieracz do butelek to co innego niż otwieracz do puszek, a ranking tyczy się tego drugiego… Ale wracając do otwieraczy do puszek. Posiadam zwykły, klasyczny. Daje radę. Chociaż faktycznie często denerwuję się gdy go używam, bo gdy jest gruby kawałek metalu w puszce, to trzeba się trochę namęczyć.

  Reply
 • Coś takiego to dosyć niecodzienny gadżet, nie wiem czy przydałby mi się kiedyś elektryczny otwieracz do puszek. Przy grubszych puszkach, albo jakiś twardych kantach może być to całkiem użyteczne. Może kiedyś. Ciekawy materiał 😉

  Reply
 • Jakiś czas temu wpadł mi w ręce w sklepie otwieracz do puszek marki fiskars i mogę śmiało polecić. Dobrze wykonany, ma bardzo twarde ostrza i otworzy z pewnością wszystko. Cena niska, a taki sprzęt kupuje się raczej tylko raz 😉

  Reply
 • Nigdy nie sądziłam, że kupie elektryczny otwieracz do puszek, ale muszę przyznać, że to bardzo ułatwia sprawę. Zawsze męczyłam się z otwieraniem puszek, bo po prostu mi to nie szło. Polecam, jeżeli ktoś lubi wygodę, to na prawdę warto.

  Reply
 • Ja kupiłam otwieracz gastronomiczny do puszek fiskars i jestem bardzo zadowolona. Ciekawe urządzenie, bo wcześniejsze otwieracze były dosyć marne i po prostu ciężko było otworzyć puszkę nawet za ich pomocą. Fiskars zdecydowanie na plus 😉

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...