Mop parowy

Jaki mop parowy wybrać?

Mop parowy jest wygodnym urządzeniem do czyszczenia podłóg. Ułatwia sprzątanie oraz efektywnie czyści powierzchnie, z wyglądu przypomina zwykłego mopa. Nadaje się do sprzątania powierzchni płaskich wyłożonych płytkami, idealnie wyczyści fugi oraz spoiny, odświeży okna i powierzchnie szklane.

Dzięki niemu odświeżona będzie tapicerka w samochodzie oraz meble wypoczynkowe. Gorąca para bardzo dobrze rozpuszcza brud, czyniąc powierzchnie czystymi i zadbanymi, lśniącymi i pachnącymi czystością. Czasami do mopa parowego dołączane są ściereczki z mikrofibry oraz różnorodne nakładki, co czyni sprzątanie jeszcze łatwiejszym.


Na co zwracać uwagę kupując mop parowy?

Mop parowy ma kilka ważnych parametrów:

 • głowicę,
 • wagę urządzenia,
 • długość przewodu zasilającego.

Zbyt krótki przewód wymaga stosowania niewygodnych przedłużaczy, co utrudnia pracę. Im większa pojemność urządzenia, tym rzadziej trzeba uzupełniać pojemnik wodą. Mop z płaską końcówką przyda się w każdym domu, do zwyczajnego sprzątania. Napełnia się go wodą, podłącza do zasilania oraz uruchamia. Gorąca para usuwa brud, nalot i zanieczyszczenia.

Urządzenie czyści parą, nie wymaga stosowania chemicznych detergentów, co jest lepszym i zdrowszym rozwiązaniem dla domowników, którzy nie muszą stykać się z chemią gospodarczą, lecz wyłącznie korzystać z powierzchni wyczyszczonej czystą wodą, która nie uczula i nie wpływa negatywnie na zdrowie.


Cena i użyteczność mopa parowego

Mop parowy Dirt Devil
Mop parowy Dirt Devil
Cena mopa parowego nie jest szczególnie wysoka i wynosi zazwyczaj do 400 złotych. O wiele lepiej kupować urządzenia markowe i trwałe niż delikatne, wykonane z niskiej jakości materiałów, produkty z wyższej półki posiadają sporo opcji dodatkowych.

Mopy parowe są łatwe w obsłudze, mają rozbudowaną funkcjonalność, pozwalają efektywnie sprzątać bez zastosowania detergentów, posiadają wysoką skuteczność działania. Podłogę sprząta się komfortowo, a podłoga jest sucha natychmiast po jej przetarciu mopem parowym. Nie trzeba wyciskać końcówki urządzenia podczas sprzątania.

Nie wszystkie mopy parowe pozwalają czyścić podłogę drewnianą, parkiet oraz panele podłogowe. Te, które mają takie opcje, umożliwiają czyszczenie drewna. Najprostsze konstrukcje nie pozwalają na czyszczenie podłóg, przed zakupem mopa warto zatem sprawdzić jego parametry oraz przeznaczenie.


Zalety i wady mopów parowych

Mop parowy to nieskomplikowane urządzenie nowszej generacji, jest przeważnie lekki, ma około 2-3 kilogramów wagi. Urządzenia są wszechstronne, umożliwiają czyszczenie nie tylko podłóg, ale też kabin prysznicowych, brodzików, baterii umywalkowych, wanien, umywalek, zlewozmywaków, dywanów i wykładzin, paneli laminowanych, okien i lustr, piekarników, płyt grzejnych oraz okapów. Meble, tapicerka meblowa i samochodowa, materace i żaluzje także wygodnie czyści się mopem parowym.

Niektóre mopy parowe pozwalają czyścić firanki oraz zasłony, żaluzje i rolety. Urządzeniem szybko można usunąć stare tapety ze ścian i zająć się remontem pokoju czy mieszkania. Bez konieczności zrywania tapet, ich zeskrobywania ze ścian oraz męczenia się z ich usuwaniem z powierzchni.

Mopy parowe
mop parowy Black Decker
mop parowy Black Decker
Zalety Wady

+ nie musimy dodawać żadnych detergentów, aby wyczyścić wybrane powierzchnie

+ po czyszczeniu podłoga nie jest wilgotna

+ nie musimy płukać albo wyciskać końcówki

+ umożliwiają czyszczenie tapicerek oraz okien

– tańsze wersje mopów nadają się tylko do wybranych i ograniczonych pod kątem materiału powierzchni

– są znacznie droższe od tradycyjnych mopów

Producenci mopów parowych:
BLACK & DECKER, Clatronic, Zelmer, Adler, Ariete, Camry, Dirt Devil, HOOVER, LEIFHEIT, MPM, Polti, Transa Electronics, Karcher, CONCEPT, First, Hobot, Kalorik.


Mopy parowe RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych mopów parowych. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jak szukali użytkownicy?

 • ktory mop vileda
 • mop parowy przeznaczenie

Jaki sprzęt wybrać?

Related Post

Mikser kuchenny

Mikser kuchenny

Mikser ręczny jest pomocnym urządzeniem w każdej domowej kuchni, natomiast profesjonalne, duże miksery są kupowane…

3 opinii o “Mop parowy

 • Muszę przyznać, że całkiem ciekawa sprawa ten mop parowy. Do podłóg idealna, bo jeszcze trochę te podłogi odkazimy parą. Mam akurat dwa koty, więc takie czyszczenie podłóg byłoby idealne. Jeżeli jeszcze mogę tym samym urządzeniem, odświeżyć firanki czy tapicerkę to super. Oczywiście najlepiej byłoby kupić sprzęt firmy Karcher, ale już droższy niestety jest.

  Reply
 • Kupiłam z waszego zestawienia mop parowy vileda i muszę przyznać, że jest to super sprawa. Ściera się bardzo dobrze, a co najważniejsze, zabrudzenia schodzą dużo łatwiej. Jak do tej pory, nie spotkałam, by taki mop czemuś nie podołał, więc muszę powiedzieć, że jestem zadowolona i polecam jak najbardziej taki sprzęt.

  Reply
 • Widziałam coś takiego u koleżanki, bo ostatnio kupiła sobie mop parowy karcher i bardzo fajna sprawa. Zabrudzona podłoga, a szczególnie płytki w kuchni wyglądają super po myciu czymś takim. Dużo łatwiej doczyścić jakieś tłuste plamy i jest wygodne w użyciu 😉

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *