Ekspres do kawy do 2000 zł Ranking marzec 2021

ekspresy do kawy do 2000 złW kwocie do 2000 złotych można kupić już całkiem dobre ekspresy mające wiele funkcji i odpowiednie do zastosowania w domu lub biurze, gdzie znakomicie sprawdzą się ekspresy z młynkiem żarnowym. Szczególnie polecane i rekomendowane są nowoczesne ekspresy ciśnieniowe czy też automaty do kawy, z wieloma dogodnymi funkcjami oraz opcjami przygotowania różnorodnych kaw.

Podczas wyboru ekspresu do kawy zwracajmy również uwagę na moc samego ekspresu, który ma bezpośredni wpływ na szybkość nagrzewania wody do parzenia kawy. Im większa moc, tym szybszy proces. W kwocie do 2000 zł standardową mocą są ekspresy o mocy 1300-1600 W, zdarzają się również modele powyżej 1600 W. Oczywiście mocniejszy ekspres wiąże się ze zwiększonym zużyciem energii.

Pojemność ekspresu jest także ważnym czynnikiem decyzyjnym przy wyborze konkretnego modelu. Na potrzeby domowych zastosowań spokojnie powinien nam wystarczyć ekspres do kawy do 2 litrów, pozwalający na zaparzenie około 16 filiżanek kawy (jedna filiżanka to średnio 120-130 ml).

Wartymi rozważenia udogodnieniami są urządzenia wyposażone chociażby we wbudowany młynek, pojemnik na mleko, funkcję spieniania mleka oraz czyszczenie automatyczne (ułatwiające eksploatację oraz przedłużające żywotność ekspresu).


Ekspresy automaty do kawy do 2000 zł RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych ekspresów automatycznych do kawy do kwoty 2000 zł. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jaki ekspres do 2000 zł?

Do 2000 złotych można już kupić porządny ekspres wysokociśnieniowy z młynkiem czy też ekspres automatyczny. Wygoda i oszczędność czasu są najczęściej spotykanymi argumentami przemawiającymi do osoby decydującej się na zakup ekspresu automatycznego.

Kolbowe ekspresy ciśnieniowe
ekspres ciśnieniowy kolbowy Delonghi EC 680 BK
ekspres ciśnieniowy kolbowy Delonghi EC 680 BK
Zalety Wady

+ cenione ze względu na smak i aromat kawy

+ kompaktowe rozmiary

+ szczególnie polecane są modele wyposażone w dyszę służąco do spieniania mleka

– niska wydajność urządzenia

– trzeba się mocno namęczyć, aby zachować czystość sprzętu

– nie znajdziemy w tych ekspresach wbudowanego młynka do kawy

– ubicie kawy wymaga nieco wprawy i nabytych umiejętności

Automatyczne ekspresy ciśnieniowe
ekspres ciśnieniowy automatyczny Saeco Picobaristo HD8927/09
ekspres ciśnieniowy automatyczny Saeco Picobaristo HD8927/09
Zalety Wady

+ różnorodność doboru kawy w zależności od upodobań

+ na wyposażeniu znajduje się wbudowany młynek do kawy

+ są wydajne

+ różnorodność programów i funkcji, warto wybierać modele z wyświetlaczem LCD

– są droższe niż ekspresy przelewowe

– nieco większa awaryjność urządzenia z powodu bardziej zaawansowanej konstrukcji i wielości elementów

– czyszczenie wymaga regularności i dokładności

– zajmuje więcej miejsca ze względu na gabaryty

Ekspresy ciśnieniowe do 2000 zł, z wbudowanym młynkiem RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych ciśnieniowych ekspresów do kawy do kwoty 2000 zł. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


W przypadku ekspresu kapsułkowego koszt przyrządzenia jednej kawy wynosi średnio około 1 zł, co jest dość drogim rozwiązaniem, ponadto jesteśmy ograniczeni do przyrządzania tylko i wyłącznie jednego rodzaju kawy, zaserwowanego z danej kapsułki.

Ekspresy na kapsułki lub saszetki
ekspres na kapsułki Lavazza Blue
ekspres na kapsułki Lavazza Blue
Zalety Wady

+ są wydajnymi urządzeniami

+ komfort i łatwość obsługi

+ nie musimy się specjalnie wysilać chcąc zachować czystość

+ jest mały i poręczny

+ różnorodność parzenia kawy w zależności od posiadanej saszetki lub kapsułki

– ekspres danego producenta ma własne wytyczne dotyczące kapsułek i saszetek

– kawa w kapsułkach nie jest świeżo zmielona

– droższe w eksploatacji ze względu na cenę saszetek lub kapsułek

– opakowania kapsułek lub saszetek są wykonane z tworzyw sztucznych

– rzadko spotykane są modele wyposażone w spieniacz do mleka

Ekspresy na kapsułki-saszetki do 2000 zł RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych ekspresów do kawy na kapsułki/saszetki do kwoty 2000 zł. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Ekspresy ciśnieniowo-przelewowe lub przelewowe są dobrym rozwiązaniem, gdy chcemy przyrządzić 2-3 filiżanki kawy lub cały dzbanek kawy, stanowią one dobrą korelację między ceną zakupu a jakością. Przed samym zakupem sprawdzajmy długość procesu parzenia, możliwość przyrządzenia pianki z dyszy oraz dostępność serwisu, warto zdecydować się na sprzęt tylko renomowanych marek, co znacząco ułatwia ewentualną obsługę serwisową. Znani producenci ekspresów to m.in. DeLonghi, Krups, Saeco, Jura, AER, Zelmer.

Opcja samooczyszczania pozwala zachować ekspres w dobrym stanie. Wysokie ciśnienie gwarantuje z kolei jakość kawy – 15-19 barów to najlepszy poziom.

Ekspresy przelewowe
ekspres przelewowy Philips HD7470/20
ekspres przelewowy Philips HD7470/20
Zalety Wady

+ są tańsze od ekspresów automatycznych

+ szybko zaparzymy kawę dla kilku osób

+ nieskomplikowany mechanizm obsługi

– brak możliwości parzenia różnorodnych kaw

– do smaku i aromatu kawy z ekspresu przelewowego trzeba się przyzwyczaić

– niezbędne są filtry, które cyklicznie należy wymieniać

Ekspresy przelewowe do 2000 zł RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych przelewowych ekspresów do kawy do kwoty 2000 zł. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco. Ze względu na zdecydowanie niższą cenę zakupu ekspresy przelewowe są ekonomiczną alternatywą dla chociażby ekspresów ciśnieniowych.


Ekspres automatyczny z funkcją spieniania mleka i regulacją mocy kawy jest godnym polecenia rozwiązaniem dla każdej osoby, która ma ochotę na zwyczajną kawę, cappuccino, mokkę oraz wiele innych odmian.

Ekspresy do kawy do 2000 zł RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych ekspresów do kawy do kwoty 2000 zł. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jak szukali użytkownicy?

 • Ekspres do kawy do 2000 zł
 • ekspres ciśnieniowy do 2000 zł
 • ekspres do kawy do 2000
 • ekspres do kawy do 2000zl
 • jaki ekspres automatyczny do 2000
 • najlepsze ekspresy do kawy 2019

Jaki sprzęt wybrać?

12 opinii o “Ekspres do kawy do 2000 złRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2020

 • No muszę przyznać, że zawsze mi się marzył ekspres do kawy. Nie wiem na jaki bym się zdecydowała… czy przepływowy czy ciśnieniowy. Wydaje mi się , że ciśnieniowemu jest bliżej do ideału. No i obowiązkowo mielarka do ziaren kawy, bo na pewno nie używałabym gotowych mieszanek.

  Reply
 • Przy tej kwocie myślę, że spokojnie można kupić dobry ekspres, a przynajmniej wystarczający dla średnio wymagających użytkowników. Ma wszystko czego potrzeba. Wiadomo, że są dużo droższe, ale mam wrażenie, że to dla osób, które rzeczywiście kochają kawę.

  Reply
 • Kupiłam z mężem ostatnio ekspres własnie do takiej kwoty i spisuje się świetnie. Chciałam ten na kapsułki, ale doszłam do wniosku, że to jednak średnio się opłaca. Mam ekspres Delonghi i sprawdza się świetnie, nie ma z nim żadnego problemu. Jest trochę duży, ale taki zakup musi być przemyślany.

  Reply
 • Taka kwota to już coś co pozwala nam kupić dosyć porządny sprzęt, z którego będziemy cieszyć się przez lata. Wybrałam ekspres ciśnieniowy saeco z młynkiem i powiem szczerze, że nie wiem czy mogłam lepiej trafić. Kawa teraz nabrała innego znaczenia, jest po prostu znakomita!

  Reply
 • W takiej cenie właśnie kupiłam ekspres przelewowy do kawy. Polecam każdemu, bo jest to sprzęt warty każdego grosza. Kawa nabrała nowego sensu i zdecydowanie smakuje dużo lepiej 😉

  Reply
 • W pułapie cenowym ekspres do kawy do 2000 można śmiało jeszcze jeden model dodać, a który sam polecam jako posiadacz Delonghi 22.360B Sam kupiłem go za 1590zł, a na codzień można śmiało do 1700zł upatrzeć ten model. Od w/w modeli wyróżnia go pojemnik na mleko i regulacja spienienia mleka

  Reply
 • Mnie też kusi kupno jakiegoś modelu od Delonghi. Teraz czekam tylko na wyprzedaże noworoczne i przeszukuję oferty na zasadzie przeglądu modeli automatycznych od Delonghi (tych tańszych), a następnie w google każdy model po kolei wyszukuję w porównywarkach cenowych. Liczę, że w końcu utrafię dobry ekspres do kawy w dobrej cenie 🙂

  Reply
 • No i udało się w końcu… Upatrzyłem model Delonghi 23.460S za 1959zł i czekam na przesyłkę.. 🙂 Uważam, że ekspres automatyczny dla każdego miłośnika kawy to zakup obowiązkowy 🙂

  Reply
 • A jakie macie zdanie na temat modelu Delonghi Dinamica ECAM 350.55.B? Wg strony producenta ma on wszystkie parametry, których poszukuję.. Kwestia, jak z jego jakością i żywotnością wg Was?

  Reply
 • Od dłuższego czasu szukam jakiegoś właśnie ekspresu automatycznego do kawy, który nie będzie kosztował grubych tysięcy. Widzę, że nie jest to niemożliwe i zaczynam przyglądać się róznym ekspresom automatycznym. Czy ten DeLonghi 23.460S ma funkcję automatycznego spieniania mleka? Mi szczególnie zależy na tym, aby robił dobre capuccino albo latte.

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...