Piekarnik gazowy Ranking październik 2020

Jaki piekarnik gazowy do zabudowy?Piekarnik gazowy jest elementem składowym kuchenki gazowej, doskonale znanym i często spotykanym w tradycyjnych kuchniach.

Obecne piekarniki gazowe posiadają coraz więcej nowoczesnych funkcji, możliwe jest chociażby pieczenie konwencjonalne na jednym poziomie, z kolei gaz z konwekcją jest jednym z trybów spotykanych w piekarnikach m.in. marki Freggia. Dzięki niemu można piec mięso, drób, ryby, warzywa oraz kilka potraw na różnych poziomach piekarnika, gdzie wszystkie potrawy pieczone są równomiernie.


Jaki piekarnik gazowy wybrać?

Grill pozwala upiec potrawy, które będą miały odpowiedni aromat, smak oraz zostaną należycie przyrumienione, z kolei wysoka temperatura pozwala piec bez problemu potrawy na blasze. Dzięki grillowi elektrycznemu z konwekcją potrawy są soczyste, dobrze przypieczone. Wentylator świetnie nadaje się do rozmrażania i suszenia produktów takich jak jabłka, gruszki, grzyby.

Nowoczesna kuchenka posiada funkcję oświetlenia stosowaną we wnętrzu piekarnika. Pozwala ona na bieżąco sprawdzanie procesu pieczenia oraz lepszą kontrolę nad przyrządzeniem potraw, bez konieczności otwierania drzwiczek, przez co nie grozi nam opadanie pieczonego ciasta.

Piekarnik gazowy nagrzewa się znacznie wolniej od elektrycznego, który posiada grzałkę działającą z pełną mocą, bez możliwości regulacji siły takiego grzania, piec gazowy posiada natomiast dowolnie regulowany płomień.

piekarnik gazowy marki Freggia
piekarnik gazowy marki Freggia
Piec gazowy grzeje od dołu, nie ma termoobiegu. Temperatura w piekarniku jest stała, nie trzeba go co chwilę otwierać, aby sprawdzić poziom wyrośnięcia ciasta. Zdaniem ekspertów pieczenie ciasta w piekarniku gazowym jest o wiele efektywniejsze, natomiast w piekarniku elektrycznym czujnik będzie włączał i wyłączał grzałkę.

Piekarnik gazowy jest stałym elementem wyposażenia kuchenki, która może być wolnostojąca lub do zabudowy. Jeśli wolimy kuchenkę gazową z elektrycznym piekarnikiem, z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie, na potrzeby codziennego użytkowania wystarczy nam urządzenie posiadające do 7 funkcji, choć może ich być nawet kilkanaście.

Niektóre piekarniki posiadają dodatkowe blachy, ruszt i grill. Są to udogodnienia niezbędne osobom, które lubią piec ciasta, mięsa, rozmrażać pieczywo, przyrządzać zapiekanki lub pieczenie. W gazowym piekarniku można upiec smaczny, domowy chleb. Należy być czujnym, bo piekarnik piecze od dołu, więc chleb może opaść z którejś strony lub mieć pęknięcia.

Najbardziej znani producenci piekarników gazowych:
Candy, Freggia, Hotpoint-Ariston, Amica, Mastercook.

Piekarniki typu gazowego dysponują klasą energetyczną najczęściej A, rzadko natomiast znaleźć można modele oznaczone A+ lub wyżej. Moc urządzenia natomiast oscyluje między ok. 1500 W do nawet powyżej 5000 W.

W zależności od modelu piekarnika jego pojemność mieści się w przedziale 30-80l, ważnym kryterium wyboru jest także szerokość urządzenia – tutaj mamy przedział od 45 do 90 cm.

Kuchenkę gazową z piekarnikiem gazowym można kupić już za niewiele ponad 500 złotych, ale większe lub mające więcej funkcji piekarniki gazowe kosztują nawet powyżej 2000 złotych.


Piekarniki gazowe – za i przeciw

Zalety piekarników gazowych:

  + brak konieczności zasilania energią elektryczną
  + gazowe zasilanie jest znacznie tańsze w eksploatacji
  + niższa cena w porównaniu z piekarnikami elektrycznymi

Wady piekarników gazowych:

  – potrawa nie jest równomiernie podgrzewana, przez co często do chodzi do jej przypalenia (piekarniki wyposażone w grzałki górne oraz dolne są zwykle droższe)
  – regulacja stopnia grzania zwykle odbywa się na “oko”, brak precyzji w tym aspekcie
  – brak funkcji samooczyszczania, przez co trudniej piekarnik gazowy utrzymać w czystości
  – wymagana częstsza kontrola drożności i szczelności instalacji gazowej

Piekarniki gazowe RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych piekarników gazowych. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jak szukali użytkownicy?

 • piekarnik gazowy opinie
 • piekarnik gazowy czy elektryczny 2019
 • piekarniki gazowe ocena
 • piekarnik na prąd loc:PL
 • piekarnik gazowy z termoobiegiem
 • piekarnik gazowy vs elektryczny
 • czy można otwierać piekarnik gazowy
 • piekarnik gazowy do zabudowy
 • nowoczesny piekarnik gazowy
 • MediaMarkt Piekarniki gazowe

Jaki sprzęt wybrać?

4 opinii o “Piekarnik gazowyRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2020

 • Dużo osób twierdzi, że piekarniki gazowe to już średniowiecze. Według mnie to nie jest prawda i sam takiego używam. Mam do tej pory sprawny, dobry piekarnik gazowy z termoobiegiem i nie mam z nim problemów, jest łatwy w użyciu i jest tańszy w eksploatacji niżeli elektryczny.

  Reply
 • Piekarnik na gaz dla mnie to już klasyk, aczkolwiek mam go do tej pory. W swojej kuchni akurat mam opcję pod zabudowę i wygląda to bardzo fajnie, nie jest bardzo wyróżniające się, można dobrze skomponować wtedy całość kuchni.

  Reply
 • Żona mnie męczyła i w końcu musiałem kupić piekarnik gazowy do zabudowy. Powiem szczerze, że byłem do gazu sceptycznie nastawiony, ale nie jest tak źle. Wiadomo, lepiej by było jakby nie mieć go w ogóle w mieszkaniu, tylko sam prąd, ale to może za jakiś czas

  Reply
 • Dla mnie najlepszym wyborem okazał się piekarnik gazowy z termoobiegiem. Ciekawy wybór, który zdecydowanie wystarcza i zadowala wszystkich domowników. Powiem szczerze, że nie jestem przeciwnikiem gazu, ale no niestety wiąże się to z faktem, że nie można mieć w domu tylko prądu

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...