Pralka ładowana od góry Ranking marzec 2021

Pralki mogą być ładowane od góry lub z przodu, czyli od tak zwanego frontu. Pralki ładowane od góry lepiej mieszczą się w niewielkiej, ciasnej łazience, mają z reguły wymiary podstawy 40 x 60 centymetrów i zazwyczaj 90 cm wysokości, są mniejsze od pralek ładowanych od frontu. Można do nich podejść od węższego i szerszego boku, w tym celu powinniśmy zostawić sobie 30-50 cm wolnej przestrzeni.

Najtańsze pralki tego typu kosztują od niespełna 800 złotych do nawet 3000 złotych – wiele zależy od producenta oraz rodzajów programów, które posiada urządzenie. Maksymalna ilość prania, jakie mieści się w takiej pralce wynosić może nawet 10 kilogramów.

Tak duży sprzęt zarezerwowany jest raczej dla rodzin, single lub pary z powodzeniem zadowolą się pralką o mniejszych możliwościach załadunkowych.


Jaki producent?

pralka ładowana od góryNajbardziej znani gracze na rynku produkujący pralki ładowane od góry to oczywiście m.in. Bosch, Whirlpool, Electrolux, Indesit, Polar. Zaawansowana technologicznie pralka o pojemności do 6 kg z panelem w języku polskim i mająca klasę efektywności energetycznej A+ jest godnym rozważenia wyborem dla singla lub pary. Ubrania są prane nawet w kwadrans, co z pewnością jest cenną informacją dla osób żyjących w ciągłym pośpiechu. Wyświetlacz elektroniczny wskazuje czas do zakończenia programu, przez co łatwo monitorować proces prania. Moment rozpoczęcia można opóźnić, korzystając z opcji Opóźnienie Startu. Inne interesujące opcje w takiej pralce to m.in.:

 • szybkie pranie,
 • długie płukanie (pozwala usunąć dokładnie detergent, co jest szczególnie ważne dla osób o wrażliwej skórze oraz alergików),
 • pranie koszul,
 • pranie butów,
 • outdoor.

Możliwości obecnych pralek

pralka Indesit TWA51052 ładowana od góry
pralka Indesit TWA51052 ładowana od góry
Niektóre pralki sygnalizują dźwiękiem zakończenie prania lub też zbyt dużą ilość środka piorącego pozwalając na korygowanie tego parametru. Pojemność urządzenia jest istotna, z reguły pralki ładowane od góry mają mniejszą pojemność od pralek innego rodzaju.

Ciekawą opcją jest nowoczesne sterowanie elektroniczne, wypierające nieco przestarzałą już regulację mechaniczną. Pralka ładowana od góry nie nadaje się do ustawiania pod ścianami ze skosami. Warto kupić pralkę z blokadami, zwiększającymi bezpieczeństwo – zwłaszcza dla dziecka, nie powodując skaleczeń lub poważniejszych ran.

Pralka ładowana od góry jest dobra dla osób roztargnionych – po rozpoczęciu pracy pralki można ją zatrzymać i dorzucić rzecz, o której wcześniej zapomnieliśmy, co w przypadku pralek ładowanych od przodu nie jest niestety możliwe. Sama wysokość pralki ładowanej od góry powoduje, że małe dziecko będzie miało trudności, aby dostać się do pokrywy. Zamykanie i otwieranie pralki jest łatwe i wygodne.

Pralki ładowane od góry są wygodne, łatwe w obsłudze i ekonomiczne. Najnowsze modele posiadają sporo opcji dodatkowych, które są przydatne w codziennym funkcjonowaniu, jak chociażby wspomniana już możliwość przerwania cyklu.


Zalety i wady pralek ładowanych od góry

Zalety:

  cechują się takimi samymi parametrami jakościowymi jak pralki ładowane od frontu
  są smuklejsze, przez co zmieszczą się w wąskiej wnęce w łazience, przedpokoju itp.
  chcąc wrzucić rzeczy do pralki nie musimy się schylać, co jest szczególnie istotne zwłaszcza w przypadku osób często robiących pranie
  dozownik na detergenty jest wygodniej umiejscowiony
  ze względu na wysokość oraz ładowanie od góry trudniej jest w sposób niezamierzony zmienić program, a brak frontu rozwiązuje sprawę nieoczekiwanego otwarcia

Wady:

  ze względu na górną pokrywę nie należy montować tuż nad pralką szafki czy półki
  z reguły mniejsza pojemność i tym samym wydajność
  zdecydowanie trudniej jest wkomponować tego typu pralkę pod zabudowę, warianty są mocno ograniczone
  na górnej pokrywie nie umieścimy żadnych rzeczy w postaci np. kosmetyków, proszku
  między bębnem a ścianą wewnętrzną jest pokaźna szczelina, co zwiększa ryzyko dostania się niepożądanych rzeczy i tym samym potencjalnej awarii

Pralki automatyczne ładowane od góry RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych pralek ładowanych od góry. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jak szukali użytkownicy?

 • pralka ładowana od góry
 • pralki automatyczne wąskie
 • pralki ładowane od góry
 • pralka od gory
 • ranking pralek ładowanych od góry
 • pralka do butów loc:PL
 • wąska pralko suszarka mała
 • polecane pralki ładowane od góry 2020
 • najlepsza pralka ładowana od góry
 • jaka pralka od góry ładowana

Jaki sprzęt wybrać?

5 opinii o “Pralka ładowana od góryRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2020

 • Dla mnie pralka ładowana od góry to najsensowniejsze rozwiązanie. Czyści tak samo dobrze jak klasycznie ładowane pralki, a po pierwsze jest dużo wygodniejsza, po drugie zajmuje mniej miejsca. To prawda, że bęben takiej pralki ma mniejszą pojemność niż przy klasycznych urządzeniach, ale mi to nie przeszkadza. Ciesze się, że pralka nie rzuca się w oczy i to wszystko:) Mam Whirpoola AWE 4519 i jestem bardzo zadowolona. Jak widać nie trzeba wydawać ogromnych pieniędzy na pralkę:)

  Reply
 • Faktycznie pralka ładowana od góry zajmuje mało miejsca, ale zawsze jak jakąś widzę to przypomina mi się historia mojej małej kuzynki, która chciała wrzucić coś do prania. Pralka chodziła, otworzyła tą górną część i bluzka została wkręcona w zamknięty bęben – pralka do wyrzucenia 😉 Miała wtedy z 7 lat, a pralka też starszej daty 🙂

  Reply
 • Pralka ładowana od góry zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, a dodatkowo możemy wtedy inaczej zaaranżować łazienkę, gdy nie musimy brać pod uwagę otwieranych drzwiczek. Sam posiadam taką pralkę, firmy Electrolux i chwalę sobie, to że nawet po remoncie łazienki bez problemu dopasowałem ją do nowego rozkładu. Zdecydowanie na plus jest także fakt, że nie musimy sterczeć po kilka minut na ładowaniu i wyładowywaniu w pozycji pochylonej 😉

  Reply
 • Ze względu na to, że w mieszkaniu nie mam zbyt dużego pola manewru, a tym bardziej jeżeli chodzi o łazienkę, to wybrałam pralkę ładowaną od góry. Jest mała i dosyć łatwo nią manewrować. Prosta w obsłudze i intuicyjna, czego chcieć więcej!

  Reply
 • Ja mogę mieć tylko taką(miejsce).Taka pralka ma wiele zalet,ale zdecydowanie 1 wielką wadę-nie mozna “rozebrać”i dokładnie umyć pojemnika na proszek i płyn.Szukam właśnie czegoś z wyjmowanym(i rozbieralnym a nie w całości) pojemnikiem.

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...