Lodówka no frost Ranking październik 2022

System no frost jest odpowiedzialny za wymianę powietrza, czyli jego wentylowanie oraz osuszanie. Dzięki takiemu rozwiązaniu szron nie pojawia się na półkach lodówki, ściankach urządzenia oraz produktach. Para wodna pojawia się w tzw. parowniku i tam zamienia się w lód.

Jaka lodówka no frost bezszronowa?

Nie jest to natomiast zakończenie całego procesu, gdyż zamontowana grzałka rozpuszcza lód. System ten nie jest wolny od wad – przy jego zastosowaniu produkty szybciej wysychają i psują się, pozwala jednak zaoszczędzić czas, który zazwyczaj poświęca się na rozmrażanie lodówki.


Jaka lodówka no frost?

System frost free wykorzystuje dwa obiegi powietrza: jeden dla chłodziarki, drugi dla zamrażarki. Low frost odprowadza wilgoć wolniej niż w zwykłych lodówkach. Automatyczne odszranianie oraz rozmrażanie są dobrym rozwiązaniem w każdej lodówce.

Funkcje lodówek no frost

Producenci stosują różnorodne rozwiązania: no frost może obejmować wyłącznie chłodziarkę, semi no frost – działa jedynie w obrębie zamrażalnika, full no frost działa w zamrażalniku i chłodziarce, dzięki oddzielnym obiegom powietrza.

Najtańsze lodówki kosztują zaledwie 800 złotych, natomiast efektywny system no frost można znaleźć w nieco droższych modelach lodówek czy zamrażarek. Urządzenia takie są wyposażone w gwarancję wynoszącą zazwyczaj od dwóch do czterech lat.

Niektóre lodówki posiadają także system zapobiegający wysuszeniu żywności. Producenci wprowadzają system szuflad, w których warzywa, owoce lub wędliny przechowuje się w stanie świeżości przez dłuższy czas. Hybrid Cooling chłodzi wnętrze lodówki wilgotnym powietrzem. W lodówce jest wentylator oraz aluminiowy panel, dzięki któremu utrzymywana jest temperatura 0°C.

Cechy lodówki no frost

 • rodzaj: jednodrzwiowe, z dolnym zamrażalnikiem, z górnym zamrażalnikiem, side by side, retro;
 • wysokość: od 60 cm do ponad 200 cm;
 • szerokość: od 50 cm do ponad 100 cm;
 • klasa energetyczna: A, A+, A++, A+++, B;
 • pojemność całkowita: od poniżej 100 l do ponad 300 l;
 • pojemność zamrażalnika: 20-75 l.

Ważne kryteria wyboru lodówki no frost

Sprawdźmy przed zakupem:

 • czy system no frost obecny jest w zamrażarce czy chłodziarce, a może obu częściach,
 • jaka jest wilgotność w komorze chłodzenia? Efektywna powinna wynosić 70-90 procent. Dobra wilgotność jest gwarantowana przez obieg powietrza lub komorę mającą wysoką wilgotność, w której przechowuje się warzywa i owoce,
 • lodówka ma funkcję szybkiego schładzania produktów, uruchamianą po włożeniu ich do wnętrza lodówki.

Co jeszcze warto wiedzieć o no frost?

 • W no frost można zaobserwować ograniczenie ilości wytwarzanego szronu lub łatwiejsze rozmrażanie. Wystarczy opróżnić pojemnik z wodą, nie trzeba rozmrażać pojemnika.
 • Wentylator równomiernie rozprowadza powietrze, dlatego też warto sprawdzić czy ten parametr ma pełne zastosowanie w lodówce.
 • System anti-bacteria sprawia, że bakterie nie rozmnażają się w lodówce, a wszystko to dzięki jonom srebra, które zapewniają czystość wnętrza każdej lodówki.

Oczywiście standardowo zostaje nam wariant wyboru lodówki no frost wolnostojącej lub też do zabudowy kuchennej.

Zalety i wady systemu no frost

Zalety systemu no frost:

 • nie trzeba rozmrażać lodówki,
 • produkty zachowują świeżość,
 • mrożonki przechowuje się w stanie niesklejonym, podobnie dzieje się z owocami,
 • widać zawartość szuflad,
 • lodówka pozbawiona jest „obcych” zapachów.

Wady systemu no frost:

 • wysuszanie produktów,
 • konieczność stosowania szczelnych opakowań,
 • głośna praca urządzenia,
 • wahania w temperaturze,
 • podatność lodówek no frost na awarie.

Celem minimalizowania efektu szybkiego wysuszania produktów spożywczych można zadecydować się na zakup lodówki z systemem full no frost, zwanych inaczej frost free. Obieg powietrza jest osobny dla zamrażarki oraz chłodziarki, są one niezależne, dzięki czemu również unikamy efektu przenikania się zapachów.

Inna opcją może być wybór sprzętu low frost, który w mniejszym stopniu odprowadza wilgoć, przez co mamy tutaj do czynienia z tworzeniem się warstwy lodu, jednak przebiega to znacznie wolniej w porównaniu z tradycyjnymi lodówkami.

Także i w przypadku systemu no frost można spotkać różne jego typy. Standardowy montuje się jedynie w chłodziarkach, rozwiązania typu semi no frost są wprowadzone dla zamrażarek, natomiast wspomniany wyżej full no frost to system zarówno dla zamrażalnika, jak i chłodziarki.

Znani producenci lodówek bezszronowych

Beko, Bosch, Electrolux, Samsung, AEG, Amica, CAMRY, Candy, Franke, Freggia, Gorenje, Haier, Hoover, Hotpoint-Ariston, Indesit, LG, Liebherr, Mastercook, Miele, MPM, Panasonic, Polar, Sharp , Siemens, Smeg, Teka, Whirlpool, Zanussi.


Jaka najlepsza? Szukamy dobrej lodówki no frost wg zasobności portfela


Tania lodówka bezszronowa do 1000 złotych

lodówka no frost Haier HMF-406B 42l, kolor czarny
lodówka no frost Haier HMF-406B 42l, kolor czarny
1.W najniższym przedziale cenowym można nabyć małą, wolnostojącą lodówkę no Frost o pojemności około 80 l. Klasa energetyczna takiego sprzętu to zazwyczaj A+. Jest to z reguły sprzęt sterowany mechanicznie o rocznym zużyciu energii na średnim poziomie około 106 kWh. Najtańsze modele lodówek z systemem no Frost można nabyć już od kwoty około 400 zł, natomiast jeżeli potrzeba dodatkowej zamrażarki, to kwota ta zwiększa się do około 600 zł.


Lodówka bezszronowa od 1000 do 2000 złotych

lodówka no frost Amica FK2695.2FTX A+ Inox
lodówka no frost Amica FK2695.2FTX A+ Inox
2.W nieco wyższej kwocie można już pozyskać lodówkę no frost o zdecydowanie większej pojemności użytkowej, na poziomie od 160 l do nawet 250 l, z dodatkowym zamrażalnikiem o pojemności około 80 l. W zależności od konkretnej marki, klasa energetyczna w tym przedziale może być zarówno A, A+, jak i A++. W tej klasie lodówek można już liczyć na dodatkowe funkcje, jak np. pojemniki na warzywa i owoce, które odseparują aromatyczne produkty od pozostałej przestrzeni. Oprócz tego można znaleźć również specjalne półki na butelki. Standardem większości lodówek bezszronowych tej klasy jest również możliwość dowolnego przełożenia drzwi na lewą bądź prawą stronę.


Dobre lodówki bezszronowe od 2000 do 3000 złotych

lodówka no frost Siemens KG 39NAI35 A++ 336l led
lodówka no frost Siemens KG 39NAI35 A++ 336l led
3.Dysponując kwotą na poziomie minimum 2000 zł można nabyć lodówkę z systemem no frost o pojemności od 200 l do grubo ponad 300 l. Sprzęt tej klasy posiada już wysoką klasę energetyczną, nawet na poziomie A+++. Urządzenia chłodzące w tym przedziale są już naprawdę solidnej jakości i posiadają zazwyczaj bardzo dużo funkcji dobranych do konkretnego modelu. Stosowane są tutaj już multimedialne wyświetlacze z wysoce rozbudowanymi funkcjami, jak np. szeroki zakres zmiany temperatury chłodzenia oraz mrożenia. Lodówka bezszronowa tej klasy posiada najczęściej dwa zupełnie niezależne obiegi chłodzenia, co pozwala na większą wygodę oraz jeszcze większą oszczędność energii.


Najlepsze lodówki bezszronowe od 3000 złotych

lodówka no frost Bosch KGN49XL30 Inox
lodówka no frost Bosch KGN49XL30 Inox
4.Z budżetem powyżej 3000 zł można już naprawdę zaszaleć i dobrać idealną lodówkę no frost pod każdym względem. Producenci w tym przedziale oferują zarówno urządzenia o pojemności około 200 l, ale również i o wiele większe, a więc ponad 400 l. Również zamrażarki w zależności od potrzeb mogą osiągać ogromne rozmiary. Ponadto klasa energetyczna sprzętu na poziomie A+++ to już niemalże standard w tej klasie. Lodówki bezszronowe w tym budżecie oferują najwyższe standardy technologiczne oraz rozmaite dodatki jak np. specjalne dystrybutory wody oraz kostkarki do lodu.Lodówki no frost RANKING ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najchętniej kupowanych lodówek no frost. Ranking został opracowany na podstawie porównywarki cenowej i jest aktualizowany na bieżąco.


Jak szukali użytkownicy?

 • https://www eurobb net/lodowka-no-frost/?unapproved=64692&moderation-hash=89865e2e78bc73243837d03334690948#comment-64692
 • ranking lodówek z górnym zamraalnikiem

Jaki sprzęt wybrać?

7 opinii o “Lodówka no frostRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2022

 • Lodówka z systemem no frost to ciekawe zastosowanie bo polepsza wentylację i nie pojawia się tyle lodu. Wybrałem lodówkę Samsung właśnie z systemem no frost i nie zmienię jej na inną przez długi czas. Pozdrawiam.

  Reply
  • ja tak samo uważam, że no frost to świetna rzecz w lodówce. ja mam z mpm, bardzo ją sobie chwalę.

   Reply
 • Dobra lodówka no frost jest dla mnie czymś czego pominąć nie można. W mojej kuchni potrzebna była z możliwością do zabudowy i nie było problemu z wyborem. Bardzo fajna i mega przydatna funkcja no frost ułatwia utrzymanie jej w dobrym stanie.

  Reply
 • No frost w lodówce to świetna opcja, powinno się nad nią zawsze zastanowić. Jest dużo rodzajów, można kupić fajną do zabudowy i zaaranżować idealnie do tego, jaki wystrój ma nasza kuchnia 😉

  Reply
 • Lodówka z takim systemem, to już teraz nic nowego. kiedyś może i tak, ale nie teraz. Swoją drogą spisuje się ona bardzo dobrze u mnie już trzy lata, a kupiłem sprzęt Amica i jestem bardzo zadowolony.

  Reply
 • Mamy już jakiś czas lodówkę Amici z no frostem i jest super. Głównie na plus wyposażenie w takie rzeczy jak choćby odszranianie, szybkie schładzanie, kostkarka do lodu i alarmy. Dodatkowo front bardzo fajnie zrobiony ze sterowanie sensorowym na drzwiach i ma wygodne zintegrowane uchwyty.

  Reply
 • ja mam mpm 382-FF-33 to moja pierwsza no frost, bo poprzednia była bardzo leciwa i nie było jeszcze tego systemu. i jestem zachwycona tą co mam.

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...