Jajowar Ranking październik 2022

Jaki jajowar do gotowania jajek?Jajowar to dedykowane urządzenie do gotowania jajek, które posiadają w swojej ofercie takie marki jak chociażby Adler, Bosch, Severin, Clatronic, Siemens, Krups. Potrawy z jajek dostarczają cennych aminokwasów oraz witamin.

Jajka można przyrządzić według uznania: gotować je na twardo lub miękko, przyrządzić jajka smażone, w koszulkach, w formie jajecznicy. Ze względu na stosunkowo niewysoką cenę jajowary stały się wygodną alternatywą dla garnków czy też patelni.


Jak zbudowany jest jajowar?

Podstawowe elementy budowy:

 • wkład na jajka,
 • pokrywa plastikowa lub ze stali nierdzewnej,
 • pojemnik z miarką,
 • miseczka grzewcza,
 • igła.

Jajka przekłuwa się, aby nie pękały podczas gotowania. Woda w miseczce jest podgrzewana i paruje, w urządzeniu powstaje rodzaj swoistej łaźni parowej. Jajka w pierwszej kolejności twardnieją, następnie woda wyparowuje i urządzenie się wyłącza, po czym produkty są gotowe do spożycia.

W jajowarze najczęściej gotuje się od 3 do 7 jajek, natomiast z powodzeniem można znaleźć urządzenia o jeszcze większych możliwościach.


Jajowary Clatronic, Krups, Severin RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych jajowarów spośród marek takich jak Clatronic, Krups i Severin. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Moc jajowarów oscyluje przeważnie od 150 do 400 W. Jajowar wyposażony jest w specjalny pojemnik mający podziałkę informującą o sposobie przyrządzenia jajka:

 • na miękko,
 • średniotwardo,
 • twardo.

Biorąc pod uwagę ilość jaj napełniamy pojemnik do określonej podziałki i dodajemy wodę do miski grzewczej jajowaru. Jest to ważne, ponieważ w ten sposób określamy sposób przyrządzenia jajek.


Co jeszcze warto wiedzieć o jajowarach?

 • Nie są to urządzenia drogie – ich ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.
 • Jajowary posiadają chociażby automatyczny wyłącznik, który podnosi bezpieczeństwo użytkowania sprzętu.
 • Jajowary mogą mieć wskaźniki mechaniczne lub elektryczne.
 • Przeważnie ich obudowa jest plastikowa, mogą mieć pokrywę z trwalszej i bardziej wytrzymałej stali nierdzewnej lub mniej odpornej na czynniki mechaniczne plastikowej.
 • Zakończenie cyklu przygotowania jajek oznajmia specjalny sygnał dźwiękowy. Jajka nie pękają podczas gotowania dzięki igle, która nakłuwa je przed gotowaniem.
 • Z uwagi na niewielkie rozmiary jajowarów nadają się one do zabrania w podróż i używania ich podczas letniego lub weekendowego wypoczynku. Mieszczą się również z łatwością w kuchennej szafce, utrzymanie urządzenia w czystości nie powinno nastręczać wielu problemów.

Jajowary RANKING ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych jajowarów. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Warto wybierać jajowary posiadające pokrywę wykonaną ze stali nierdzewnej ze względu na jej trwałość, nie nastręcza ona też problemów przy czyszczeniu. Plastikowe pokrywy z kolei pozwalają na obserwację procesu gotowania.


Jaki najlepszy? Szukamy jajowaru wg portfela


jajowar Adler AD4459 o mocy 450W, z możliwością przygotowania do 7 jajek
jajowar Adler AD4459 o mocy 450W, z możliwością przygotowania do 7 jajek
1.W kwocie do 50 zł znajdziemy praktyczny jajowar, dysponujący mocą oscylującą wokół 500W, który umożliwi przygotowanie nawet do 6-7 jajek, w najbardziej ulubionej przez nas sposób – czy na miękko, czy też na twardo. Jako dodatek do urządzenia producenci często oferują nakłuwacz do jajek. Kiedy tylko jajka są ugotowane, zostaniemy poinformowani przez lampkę kontrolną oraz sygnał dźwiękowy.


jajowar Clatronic EK3321, o mocy 400W i mocą wykonaną ze stali nierdzewnej
jajowar Clatronic EK3321, o mocy 400W i mocą wykonaną ze stali nierdzewnej
2.Za dodatkowe kilkanaście lub kilkadziesiąt zł możemy otrzymać jajowar z podobną wydajnością, jak w przypadku tańszych modeli, jednakże z trwalsza konstrukcją, wykonaną niekiedy ze stali nierdzewnej. Przy codziennym przygotowaniu jajek przydatne będzie regulowanie ich twardości za pomocą przycisków (elektronicznie). Całości dopełnia standardowy sygnał dźwiękowy informujący o ugotowaniu, jak również nakłuwacz i miarka do odmierzania wody.


jajowar Koenic KEB 350, stalowa obudowa i przezroczysta plastikowa pokrywka, moc 400W
jajowar Koenic KEB 350, stalowa obudowa i przezroczysta plastikowa pokrywka, moc 400W
3.Kwota oscylująca wokół 100 zł to urządzenie z reguły posiadające w standardzie obudowę wykonaną ze stali nierdzewnej, wygodnym rozwiązaniem będzie pokrywa przezroczysta wykonana z tworzywa sztucznego, umożliwiająca podgląd jajek. Standardem jest możliwość przygotowania od 1 do 7 jajek, lampki kontrolne, regulacja temperatury, moc w granicach 400-500W itp. Automat do jajek w tej kwocie odznacza się trwałością dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów.


jajowar Steba EK6 ze stalową konstrukcją i timerem
jajowar Steba EK6 ze stalową konstrukcją i timerem
4.Funkcjonalności jajowarów w przypadku modeli, w których cena znacząco przekracza 100 zł, są podobne w tych tańszych urządzeń – lampki kontrolne, timer, wyłączni i włącznik itp. Elementem determinujących kwotę zakupu jest przede wszystkim jakość obudowy, gwarantująca ich większą trwałość. Pojemnik na jajka oraz konstrukcja wykonane ze stali nierdzewnej zapewniają długi czas użytkowania.

Jak szukali użytkownicy?

 • urządzenie do gotowania jajek siemens
 • ranking do gotowania jajek
 • urzadzenie do gotowania jajek bosch
 • urzadzenie do gotowania jajek jakie kupić

Jaki sprzęt wybrać?

5 opinii o “JajowarRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2022

 • Chyba nie znam osoby, która miała by w domu jajowar, to urządzenie wydaję mi się czystą abstrakcją… Rozumiem, że jest to dosyć wygodne, bo nie trzeba pilnować czasu gotowania, szczególnie przy gotowaniu jajek na miękko, ale i tak jest to dla mnie niepotrzebne urządzenie.

  Reply
 • Szczerze, to generalnie nie myślałam, że coś takiego kupię, ale znalazł się u mnie praktycznie całkiem przypadkiem jajowar severin. Jest to bardzo wygodne, ale trzeba mieć na to czas i chęci by się przyzwyczaić do używania tego, co jest dosyć niecodzienne.

  Reply
 • Koleżanka namówiła mnie, żeby kupić jajowar bosch i szczerze jestem pod wrażeniem. Nie trzeba tak pilnować, jest to łatwiejsze, a samo urządzenie jest mega proste i intuicyjne w obsłudze. Polecam każdemu, kto nie ma czasu, by pilnować jajka, albo po prostu lubi wygodę.

  Reply
 • Sprzęt dla wielu uważany za nieprzydatny, a ja już nie wyobrażam sobie bez niego praktycznie przygotowywania jajek. Mam u siebie jajowar severin ek 3127 i jak najbardziej moge polecić 😉

  Reply
 • Generalnie rzecz ujmując, to na początku uznałem to za kolejną niepotrzebną rzecz, ale moja dziewczyna się uparła. Miała racje, bardzo ułatwia i przyspiesza proces przygotowywania jajek. Kupiliśmy jajowar clatronic ek 3321, kosztował niewiele jak na tak przydatny sprzęt, więc śmiało mogę polecić 😉

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...