Ekspres do kawy przelewowy Ranking marzec 2021

ekspres do kawy z młynkiemEkspres do kawy przelewowy jest najprostszym rodzajem tego urządzenia, który największą popularnością cieszył się zwłaszcza w latach 90. ubiegłego stulecia oraz na początku XX wieku.

Jego zaletami jest fakt, że cechuje się zazwyczaj kompaktowymi rozmiarami, przez co nie zajmuje wiele miejsca, jest łatwy w obsłudze. Ekspres przelewowy posiada z reguły dzbanek mający pojemność od 0,5 do nawet 3 litrów.

Ekspresy przelewowe posiadają płytę utrzymującą ciepło, dzięki której dzbanek z kawą utrzymuje wysoką temperaturę przez dłuższy czas – w niektórych modelach mogą to być nawet 4 godziny lub więcej.

Sporym ograniczeniem urządzenia jest fakt, że w ekspresie przelewowym nie można przyrządzić cappucino, macchiate czy latte. Kawa z ekspresu przelewowego ma wysoką zawartość kofeiny, cechuje się także zazwyczaj wysokim poziomem goryczy. Niektórzy smakosze kawy wolą jednak bardziej wysublimowany smak i aromat – dla nich bardziej są dedykowane ekspresy ciśnieniowe.


Ile kosztuje ekspres przelewowy?

Ekspres przelewowy można kupić za kwotę znacznie poniżej 100 zł – tyle kosztują najtańsze modele. Droższe i zarazem najbardziej popularne ekspresy kosztują przeważnie powyżej 300 zł.

Ekspres do kawy przelewowy jest prosty w konstrukcji i procesie parzenia: filtr, kawa i woda. Niektóre z modeli posiadają dodatkowe elementy i funkcje, takie jak:

 • automatyczne czyszczenie,
 • funkcja spienienia mleka,
 • wbudowany w ekspres młynek do kawy.

Przelewowy ekspres – za i przeciw

Ekspresy przelewowe do kawy
ekspres przelewowy Philips HD7470/20
Zalety Wady

+ są tańsze w porównaniu do chociażby ekspresów ciśnieniowych

+ spora wydajność, przez co można w szybkim tempie zaparzyć kawę dla przynajmniej kilku osób

+ ekspresy przelewowe ze względu na nieskomplikowaną konstrukcję są proste w obsłudze

– mogą zaparzyć niestety tylko jeden rodzaj kawy

– nie dają takiej głębi smaku (chociaż to kwestia dyskusyjna) jak ekspres ciśnieniowy

– wymagane jest założenie filtra, chociażby papierowego

Duży, 2-litrowy dzbanek pozwoli zaserwować kawę z ekspresu przelewowego kilku osobom jednocześnie. Ekspres przelewowy jest nieekonomiczny, gdy chcemy zaparzyć jedną filiżankę kawy, ale przy jej dużych ilościach urządzenie to dobrze się sprawdza w biurze czy w domu.

Najbardziej znani producenci ekspresów przelewowych to Bosch, DeLonghi, Zelmer, Krups, Philips, Russel Hobbs, czy też Electrolux. Niektóre firmy z kolei produkują ekspresy, do których trzeba włożyć papierowe filtry, inne natomiast montują filtry stałe (są to droższe ekspresy).

Na rynku znaleźć można również modele mające w wyposażeniu timer. Niewielki ekspres pozwala przyrządzić 4 filiżanki kawy jednocześnie, większe urządzenie daje możliwość zaparzenia nawet 13 filiżanek.

Największą grupę ekspresów przelewowych stanowią modele dysponujące mocą 1000-1300 W, popularne są także urządzenia z przedziału 800-1000 W, jak również nieco słabsze 600-800 W. Jeżeli zależy nam na mocy ekspresu przelewowego, wówczas za taki 1300-1600 W lub powyżej będziemy musli przeznaczyć nieco więcej gotówki.


Ekspresy do kawy przelewowe RANKING

Poniżej zestawienie najchętniej kupowanych ekspresów przelewowych do kawy z młynkiem. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jak szukali użytkownicy?

 • ekspres przelewowy z młynkiem
 • ekspres przelewowy z młynkiem ranking
 • ekspres do kawy przelewowy mały
 • ranking ekspres przelewowy z młynkiem
 • ekspres przelewowy z mlynkiem timer
 • ekspres przelewowy z mlynkiem
 • ekspres przelewowy z młynkiem do kawy ranking
 • Ekspres przelewowy ranking
 • ranking ekspresów przelewowych
 • ekspres do kawy przelewowy z młynkiem

Jaki sprzęt wybrać?

4 opinii o “Ekspres do kawy przelewowyRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2020

 • Pamiętam moment, gdzieś pod koniec lat dziewięćdziesiątych gdy w każdym polskim domu dumnie stał ekspres przelewowy 🙂 Nie inaczej było w moim domu rodzinnym. Wtedy to chyba sprzedaż kawy poszła w górę w całym kraju. Nie wiem co ludzie w tym widzieli, przyrządzona w ten sposób kawa jest gorzka i po prostu nie dobra. Nie wiem, może teraz w tych nowszych modelach wygląda to inaczej, jednak ja już chyba nigdy nie przekonam się do ekspresu przelewowego.

  Reply
 • Moja babcia nadal ma taki ekspres do kawy przelewowy. Kiedyś uważałam, że to prawdziwy rarytas i luksus, kawa z takiego ekspresu. Teraz jak już kawę trochę piję i chodzę po kawiarniach, wiem, że taki ekspres nie umywa się do ciśnieniowych, a nawet do zwykłych, domowych kawiarenek.

  Reply
 • Bardzo cenie sobie dobrą kawę a co za tym idzie trzeba mieć odpowiedni ekspres. Posiadam ekspres firmy saeco i jestem z niego mega zadowolona. Kawa z samego rana z takiego ekspresu to prawdziwy rarytas 😉

  Reply
 • Ekspres przelewowy to fajna alternatywa jeżeli ktoś nie ma pieniędzy na ciśnieniowe, które są znacznie droższe. Dla mnie nie ma wielkiej różnicy, bo nie jestem smakoszem jak niektórzy, ale ważne dla mnie jest by ekspres przelewowy posiadał młynek. Bardzo to ułatwia pracę z nim.

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...