Jaka szatkownica do warzyw? Na którą się zdecydować?

W każdej kuchni powinna znaleźć się porządna szatkownica do warzyw. Jest to bardzo przydatne narzędzie, zwłaszcza podczas przygotowywania posiłków dla całej rodziny. Szatkownica do warzyw służy do ich rozdrabniania, dodatkowo posiada z reguły wymienne noże.

ręczna szatkownica tarka do kapusty i innych warzyw
ręczna szatkownica tarka do kapusty i innych warzyw

Kryteria zakupu szatkownicy do warzyw – Spis treści

  1. Jakie parametry szatkownicy?
  2. Przeznaczenie szatkownicy

Jakie parametry szatkownicy?

W sklepach ze sprzętem kuchennym dostępne są szatkownice ręczne i elektryczne. Szatkownice elektryczne są bardzo popularne, ze względu na szybkość i wydajność pracy.

Wybierając nową szatkownicę do warzyw należy zwrócić uwagę na kilka właściwości. Nie ma wątpliwości, że w tym urządzeniu najważniejszą rolę odgrywają noże rozdrabniające. Z tego względu warto wybrać szatkownicę, która posiada noże wykonane z metalu odpornego na korozję np. aluminium lub stal nierdzewna.

Także konstrukcja samej szatkownicy do warzyw ma ogromne znaczenie. Powinna ona użytkownikowi zapewniać bezpieczeństwo podczas wykonywanej pracy, dlatego warto wybrać tą, która posiada nóżki stabilizujące.

Zwracając uwagę na te wszystkie właściwości z pewnością wybierzemy dobrą szatkownicę. Wśród polecanych znajdują się te produkowane przez marki Blaupunkt czy też Philips.


Przeznaczenie szatkownicy

Dzisiejsza kuchnia nie może obejść się bez nowoczesnych przyrządów. Ich zadaniem jest nie tylko odciążyć nas w obowiązkach związanych z przygotowywaniem posiłków, ale przede wszystkim znacząco przyśpieszyć czas ich wykonania.

Wiele z tych narzędzi jest stosunkowo niedrogich, a gwarantują jakość i sprawność pracy na bardzo wysokim poziomie. W codziennym gotowaniu pomocna może być chociażby szatkownica do warzyw, która błyskawicznie upora się z rozdrobnieniem składników na ulubioną potrawę.

Szybko i sprawnie

Szatkownice to przede wszystkim dodatkowa para rąk w kuchni. Sprzęt ten ma wiele zalet:

  • działa niezwykle szybko,
  • nie zajmuje sporo miejsca,
  • pozwala na zachowanie porządku w trakcie krojenia,
  • jest łatwa w utrzymaniu czystości.

Dzięki skorzystaniu z tego typu urządzenia zyskujemy dodatkowy czas na wykonanie innych obowiązków kuchennych. Jeśli interesuje nas pomoc jedynie w przypadku określonych warzyw, to na rynku nie brakuje tego typu sprzętów. Może być to między innymi szatkownica do kapusty, która odciąży nas w przygotowywaniu tradycyjnych, polskich potraw na bazie tego warzywa.

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...