Jaka szatkownica do warzyw? Na którą się zdecydować? Ranking październik 2022

W każdej kuchni powinna znaleźć się porządna szatkownica do warzyw. Jest to bardzo przydatne narzędzie, zwłaszcza podczas przygotowywania posiłków dla całej rodziny. Szatkownica do warzyw służy do ich rozdrabniania, dodatkowo posiada z reguły wymienne noże.

ręczna szatkownica tarka do kapusty i innych warzyw
ręczna szatkownica tarka do kapusty i innych warzyw

Jakie parametry szatkownicy?

W sklepach ze sprzętem kuchennym dostępne są szatkownice ręczne i elektryczne. Szatkownice elektryczne są bardzo popularne, ze względu na szybkość i wydajność pracy.

Wybierając nową szatkownicę do warzyw należy zwrócić uwagę na kilka właściwości. Nie ma wątpliwości, że w tym urządzeniu najważniejszą rolę odgrywają noże rozdrabniające. Z tego względu warto wybrać szatkownicę, która posiada noże wykonane z metalu odpornego na korozję np. aluminium lub stal nierdzewna.

Także konstrukcja samej szatkownicy do warzyw ma ogromne znaczenie. Powinna ona użytkownikowi zapewniać bezpieczeństwo podczas wykonywanej pracy, dlatego warto wybrać tą, która posiada nóżki stabilizujące.

Zwracając uwagę na te wszystkie właściwości z pewnością wybierzemy dobrą szatkownicę. Wśród polecanych znajdują się te produkowane przez marki Blaupunkt czy też Philips.


Szatkownica do warzyw – RANKING wg ceny

Zestawienie TOP 6 chętnie kupowanych szatkownic do szatkowania warzyw na podstawie ceny. Ranking jest posortowany od produktu najtańszego, staramy się go również aktualizować każdego dnia. Wśród poniższych modeli znajdują się zarówno przystawki do maszynek, jak również proste szatkownice elektryczne.


Przeznaczenie szatkownicy

Dzisiejsza kuchnia nie może obejść się bez nowoczesnych przyrządów. Ich zadaniem jest nie tylko odciążyć nas w obowiązkach związanych z przygotowywaniem posiłków, ale przede wszystkim znacząco przyśpieszyć czas ich wykonania.

Wiele z tych narzędzi jest stosunkowo niedrogich, a gwarantują jakość i sprawność pracy na bardzo wysokim poziomie. W codziennym gotowaniu pomocna może być chociażby szatkownica do warzyw, która błyskawicznie upora się z rozdrobnieniem składników na ulubioną potrawę.

Szybko i sprawnie

Szatkownice to przede wszystkim dodatkowa para rąk w kuchni. Sprzęt ten ma wiele zalet:

  • działa niezwykle szybko,
  • nie zajmuje sporo miejsca,
  • pozwala na zachowanie porządku w trakcie krojenia,
  • jest łatwa w utrzymaniu czystości.

Dzięki skorzystaniu z tego typu urządzenia zyskujemy dodatkowy czas na wykonanie innych obowiązków kuchennych. Jeśli interesuje nas pomoc jedynie w przypadku określonych warzyw, to na rynku nie brakuje tego typu sprzętów. Może być to między innymi szatkownica do kapusty, która odciąży nas w przygotowywaniu tradycyjnych, polskich potraw na bazie tego warzywa.


Jaka elektryczna tarka do warzyw?

Tarka do warzyw jest urządzeniem, które znajdzie swoje zastosowanie w każdym gospodarstwie domowym. Dzięki niej przygotowanie sałatek, surówek i innych produktów staje się szybsze, wygodniejsze i łatwiejsze. Przy wyborze elektrycznej tarki do warzyw należy wziąć pod uwagę kilka kryteriów, które zdefiniują i pomogą znaleźć produkt idealny.

Czym się kierować przy wyborze elektrycznej tarki do warzyw?

  • Moc urządzenia. Oczywiście im większa moc tym lepsze działanie urządzenia. Należy przede wszystkim wziąć pod uwagę jak często chcemy z niej korzystać. Należy pamiętać, że niektóre warzywa są twardsze od innych np. nieugotowany ziemniak – z tego względu trzeba przemyśleć, czy urządzenie na dłuższą metę sobie poradzi.
  • Materiał, z jakiego jest wykonana. Najistotniejszą kwestią jest aby ostrza i końcówki wykonane były ze stali nierdzewnej. Obudowa urządzenia to drugorzędna kwestia choć materiały z jakich jest wykonana różnią się u producentów.
  • Rodzaje wkładek. Różnorodność końcówek i ostrzy pozwala na wybór optymalnego rozwiązania dla naszych potrzeb. Z niektórych prawdopodobnie nie będziemy korzystać, a zatem nie warto dopłacać.
  • Cena. W zależności od tego jakim budżetem dysponujemy elektryczne tarki do warzyw wahają się od 80 zł do 600 zł. Przed zakupem watro jednak zapoznać się z konkretnymi opiniami od użytkowników, którzy mają w zastosowaniu produkt, który zwrócił naszą uwagę.

Szatkownice do warzyw RANKING

Zestawienie TOP 6 najchętniej kupowanych szatkownic do warzyw w oparciu o porównywarki cenowe. Ranking staramy się aktualizować na bieżąco. Podczas zakupu zwracajmy uwagę, czy oferta dotyczy tylko przystawki do maszynki, czy też gotowej do pracy i w pełni funkcjonalnej tarki elektrycznej.


Jak szukali użytkownicy?

  • dobra tarka do kapusty

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...