Kuchenka gazowo-elektryczna Ranking październik 2022

Jaka kuchenka gazowo-elektryczna?Kuchenka gazowo-elektryczna to urządzenie hybrydowe – kuchenka jest gazowa, natomiast piekarnik elektryczny.

Urządzenia tego rodzaju kupić można w cenach od kilkuset do ponad 2000 złotych. Mamy do wyboru kuchenki do zabudowy lub wolnostojące – tradycyjnie już urządzenia do zabudowy są znacznie droższe od kuchenek wolnostojących.


Jaka kuchenka gazowo-elektryczna?

Zasilanie płyty grzewczej montowanej w kuchenkach elektryczno-gazowych jest gazowe, natomiast piekarnik uruchamiany jest elektrycznie. Ten typ zasilania piekarnika powoduje równomierne rozłożenie temperatury wewnątrz, warto zwracać uwagę na możliwość regulacji działania grzałek – uruchomienie podczas pieczenia dolnej oraz górnej wraz z termoobiegiem sprawia, że przygotowana potrawa lub też ciasto mają zapewnianą jednakową temperaturę. Im większy zakres regulacji stopnia grzania, tym lepiej.

Płyta gazowa posiada zazwyczaj dwa lub cztery palniki. Istnieją natomiast kuchenki z jednym lub dwoma piekarnikami, w których jednocześnie można piec co najmniej dwa ciasta. Udogodnieniem jest szuflada, w której przechowuje się sztućce.

Termoobieg w piekarniku wpływa na jakość pieczenia, dzięki tej funkcji ciasto jest równomiernie podgrzewane z różnych stron. Kuchenki w cenie oscylującej wokół 1500 złotych mogą posiadać nawet osiem programów pieczenia.

Drzwi piekarnika wykonane z grubego szkła pozwalają obserwować proces pieczenia ciasta oraz mięs. Duże piekarniki mogą mieć nawet ok. 70 litrów pojemności. Niektóre stosunkowo niedrogie kuchenki mają w komplecie ruszt siatkowy oraz blachę do pieczenia ciast. W dużym piekarniku jednocześnie można piec dwa ciasta na dwóch różnych blachach.

Pojemniejsze są kuchenki, w których palniki ulokowane są po przekątnej, pokrętła producent lokuje po bokach urządzenia. Na polskim rynku pojawiły się kuchenki mające nawet pięć palników. Jest to dobre rozwiązanie dla dużych rodzin oraz osób gotujących kilka potraw jednocześnie. Kuchnia gazowo-elektryczna może mieć cztery palniki tradycyjne oraz jeden palnik z potrójną koroną.


Kuchenki gazowo-elektryczne do zabudowy ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najchętniej kupowanych kuchenek gazowo-elektrycznych do zabudowy. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


W każdym pokrętle znajduje się zapalarka gazowa. Dodatkowym elementem wyposażenia jest szklana pokrywa, która stanowi ważne zabezpieczenie przed gorącymi palnikami. Funkcja rożen jest bardzo wygodna, pomaga w przyrządzaniu m.in. pieczeni, kiełbas.

Kuchnie są dostępne w różnych kolorach: białym, kremowym, bordowym, srebrnym, szarym, wybór zależy od naszych indywidualnych preferencji.


Wady i zalety kuchenki gazowo-elektrycznej

Kuchnia elektryczno-gazowa jest urządzeniem nowocześniejszym niż gazowe urządzenie. Lepiej kupić gazową kuchenkę z dużym, wyposażonym w osiem programów piekarnikiem, w którym upiecze się mięso oraz ciasta niż zwyczajną gazową kuchenkę z gazowym piekarnikiem.

Cenowo kuchenka gazowa jest tańsza, ale kuchenka gazowo-elektryczna jest bezpieczniejsza i trwalsza w eksploatacji niż urządzenie zasilane wyłącznie gazem, z małym piekarnikiem, bez pomiaru czasu.

Kuchenka elektryczna potrzebuje mniej czasu na zagrzanie jedzenia. Alternatywą może być zakup płyty elektrycznej do zabudowy kuchennej.

Warto wyszukiwać ponadto modeli dysponujących klasą energetyczną A+ lub też jeszcze bardziej energooszczędnych A++.

Kuchnia gazowo-elektryczna posiada również mierniki czasu, które pozwalają kontrolować ilość czasu przeznaczaną na przygotowanie potraw i pieczenie ciast, co znacząco ułatwia pracę w kuchni.

Producenci kuchni gazowo-elektrycznych:
Amica, Bosch, Electrolux, Mastercook, AEG, Beko, Freggia, Gorenje, Hotpoint-Ariston, Indesit, Kernau, Manta, MPM, Ravanson, Smeg, Zanussi.


Kuchenki gazowo-elektryczne ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najchętniej kupowanych kuchenek gazowo-elektrycznych. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jaka najlepsza? Szukamy dobrej kuchenki gazowo-elektrycznej wg zasobności portfela

Kuchenka gazowo elektryczna jest podstawowym elementem wyposażenia każdej kuchni. To dzięki niej mamy możliwość przygotowania pysznych i pożywnych dań. Zwykle staramy się ją dopasować do ogólnego wystroju kuchni, własnych potrzeb, ale także budżetu jakim dysponujemy. Jaką kuchenkę gazowo elektryczną możemy więc wybrać w konkretnych przedziałach cenowych?

Tania kuchnia gazowo-elektryczna do 1000 złotych ◊ Ranking październik 2022 ◊

1.To modele z niższej półki, jednak nie oznacza to, że nie zapewnią nam one odpowiedniej funkcjonalności i wygody użytkowania. W tym przedziale cenowym możemy spodziewać się piekarnika o pojemności powyżej 50 litrów, a także standardowo 4 palników. Zwykle tego typu sprzęty wyposażone są w termoobieg i grill, a także, co niektóre w parowy system czyszczenia. Zapalarka zwykle jest zintegrowana z pokrętłami. Nad bezpieczeństwem czuwa zabezpieczenie przeciwpyłowe gazu. Niektóre z kuchenek mogą być wyposażone w cyfrowy wyświetlacz.

Zestawienie TOP5 najchętniej wybieranych kuchenek gazowo-elektrycznych w cenie do 1000 zł.


Kuchnia gazowo-elektryczna od 1000 do 1500 złotych ◊ Ranking październik 2022 ◊

2.W tym wypadku również możemy liczyć na grill i termoobieg, a także cztery palniki i zintegrowaną zapalarkę. Tego typu kuchenki oferują już wyższą klasę efektywności oznaczoną jako klasę A. Wyposażony w grzałkę pierścieniową i wentylator piekarnik zadba o to, by nasze dania równomiernie dopiekły się z każdej strony. W tym przedziale cenowym powszechniejsze jest używanie wyświetlacza cyfrowego. Czyszczenie parowe pozwoli usunąć nawet najtrudniejsze, tłuste zabrudzenia.

Zestawienie TOP5 najchętniej wybieranych kuchenek gazowo-elektrycznych w cenie od 1000 do 1500 zł.


Dobra kuchnia gazowo-elektryczna od 1500 do 2000 złotych ◊ Ranking październik 2022 ◊

3.W tym wypadku sięgamy już na znacznie wyższą półkę cenową. Pojemność piekarnika może dochodzić do powyżej 60 litrów, a czyszczenie ułatwi emalia łatwoczyszcząca wraz z systemem parowym. Dostęp mamy także do większej ilości funkcji. Poza grillem i termoobiegiem, także znajdziemy funkcję rozmrażania, a także szybkiego nagrzewania. Mamy też do dyspozycji więcej kanałów komunikacji, jak np. lampka kontrolna, minutnik. wyświetlacz, timer, sygnał dźwiękowy czy programator. Do tego typu urządzeń często dołączone jest dodatkowe wyposażenie w postaci drabinek i blach.

Zestawienie TOP5 najchętniej wybieranych kuchenek gazowo-elektrycznych w cenie od 1500 do 2000 zł.


Najlepsze kuchnie gazowo-elektryczne od 2000 do 3000 złotych ◊ Ranking październik 2022 ◊

4.Tego typu kuchenki, oferowane w jeszcze wyższej półce cenowej, mogą być wyposażone w 5, a nawet 6 palników. Oprócz funkcji z poprzednich przedziałów cenowych dochodzi także termostat, dodatkowe oświetlenie, możliwość 6 stopniowej regulacji temperatury, a także grzanie górne i dolne, a w niektórych modelach nawet funkcja grzania bocznego. Komunikacja to przede wszystkim wyświetlacz cyfrowy, wraz z całym szeregiem programatorów i sygnałów dźwiękowych. Niektóre modele mają wbudowany modem Bluetooth.

Zestawienie TOP5 najchętniej wybieranych kuchenek gazowo-elektrycznych w cenie od 2000 do 3000 zł.


Jak szukali użytkownicy?

 • jaką kuchenkę gazowo elektryczną kupić 2019
 • kuchenki gazowo elektryczne jaką wybrać
 • kuchnia gazowo elektryczna ranking forum
 • kuchenki gazowo elektryczne ranking 2019
 • kuchenki gazowo elektryczne klasa a
 • kuchenka gazowo-elektryczna jaka firma
 • kuchenka gazowo elektryczna 1500 zł
 • kuchenka gazowa candy
 • jaką kuchenkę gazowo-elektryczna kupić 2020
 • jaką kuchenkę gazowo-elektryczna kupić 2019

Jaki sprzęt wybrać?

4 opinii o “Kuchenka gazowo-elektrycznaRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2022

 • Takie połączenie to świetna sprawa. Można w dobrych pieniądzach znaleźć taki sprzęt bez problemu, a Wasze zestawienie jest bardzo pomocne. Jakiś czas temu sam zakupiłem taką kuchenkę, a już wiem, że dobra kuchenka gazowo elektryczna marki amica to był dobry wybór i nie wiem czy inne firmy mają tak dobrej jakości wykonanie jak właśnie amica, bo jestem pod wrażeniem solidności.

  Reply
 • Mój wymiar to akurat był 60cm. Żona troche się sprzeczała ale postawiłem na swoim. U mnie w kuchni od tygodnia jest kuchenka elektryczna na gaz. Wszystko było pięknie podczas remontu dokąd nie doszliśmy właśnie do wyboru kuchenki. Dzięki artykułowi udało się wybrać coś sensownego, pozdrawiam.

  Reply
 • Nie wiem, czemu ale zawsze jakoś ciągnęło mnie do polskich marek, które wytwarzają taki sprzęt, zazwyczaj dlatego, że były bardzo dobrej jakości. Jest u mnie kuchenka elektryczna marki amica od dwóch lat i nie mogę powiedzieć złego słowa na jej temat, zawsze działa bez zarzutu.

  Reply
 • Moim wyborem była kuchenka gazowo elektryczna mastercook i jestem bardzo zadowolona. Ciężko mi było wybrać sprzęt ze względu na potrzebny mi rozmiar, ale w końcu się udało. Jest bardzo fajna, łatwo się ją czyści, a poza tym świetnie komponuje się z moją kuchnią.

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...