Odkurzacz do 200 złotych Ranking październik 2022

tanie odkurzacze do 200 złCzy można kupić odkurzacz w cenie do 200 złotych? W tym przedziale kosztowym dostaniemy niewielkie odkurzacze tradycyjne lub odkurzacz pionowy, zajmujący mało miejsca, ekonomiczny i ergonomiczny.

Tani odkurzacz w zadanym budżecie to z reguły sprzęt o niewielkich gabarytach oraz małej mocy, przez co nie należy go wykorzystywać przy bardziej intensywnych pracach. Jednak nawet w cenie do 200 zł możemy z powodzeniem znaleźć lepsze i gorsze konstrukcje.

Jakie parametry warto brać pod uwagę? Czy uda się kupić tani i jednocześnie dobry odkurzacz?


Odkurzacze pionowe i poziome do 200 zł

Odkurzacz pionowy posiada niewielką moc, która wynosi około 600 watów, nie ma regulacji, zbiornik na kurz nie należy do pojemnych, ale filtr HEPA i przewód o długości najlepiej powyżej 5 metrów są niewątpliwymi zaletami takiego odkurzacza. Urządzenie nadaje się do sprzątania niewielkich powierzchni, sprawdzi się idealnie w kawalerkach, małych mieszkaniach, jest dobry dla osób odkurzających stosunkowo rzadko. Alergicy oraz właściciele zwierząt powinni natomiast zainwestować w inny odkurzacz.

Stosunek ceny do jakości takiego odkurzacza jest niezwykle atrakcyjny, moc ssania przyzwoita, jednak wydajność pozostawia wiele do życzenia, podobnie zresztą jak wysoki z porównaniu z droższymi odkurzaczami poziom hałasu.


Plusy i minusy odkurzaczy workowych

Zalety odkurzaczy workowych:

  + są tańsze i oszczędniejsze w eksploatacji ze względu na brak filtrów, które wymagają częstego czyszczenia
  + zanieczyszczenia nie są oddawane do otoczenia, nowoczesne odkurzacze workowe potrafią pochłaniać zdecydowaną większość alergenów
  + większa różnorodność ofert
  + ze względu na prostotę konstrukcji są mniej problemowe w eksploatacji

Wady odkurzaczy workowych:

  – konieczność wymiany worków
  – należy zwrócić uwagę na to, jakie worki kupujemy, gdyż to od nich w dużej mierze zależy jakość i skuteczność odkurzania – najczęściej rekomendowane są worki włókninowe
  – mniejsza ilość opcji oraz funkcji

Tanie odkurzacze do 200 zł, workowe ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najchętniej kupowanych tanich odkurzaczy workowych do 200 zł. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Niewielkie i tanie odkurzacze poziome, czyli tradycyjne, nie posiadają filtra HEPA i są wyposażone w worek, w którym gromadzi się przeważnie od 0,5 do ponad 3 litrów zanieczyszczeń. Są to odkurzacze mające opcję automatycznego zwijania przewodu oraz obrotową rurę. Szczotka z przełącznikiem pozwala czyścić dywan, podłogę oraz zbierać najmniejsze nawet paprochy i zanieczyszczenia.

Poszukujesz sprzętu AGD do domu lub mieszkania? Przeczytaj nasz kolejny poradnik => Wybieramy dobry odkurzacz w cenie do 400 zł

Taki odkurzacz jest idealny do sprzątania każdego mieszkania. Małe odkurzacze mają kompaktowe rozmiary, są poręczne, ważą nie więcej niż cztery kilogramy. Są to urządzenia idealne dla osób posiadających małe powierzchnie do sprzątania. Najtańsze odkurzacze kosztują niewiele ponad 120 złotych. Tego rodzaju urządzenia posiadają zwijacz przewodu, silnik o mocy do 1400 watów, termostat, dzięki któremu nie przegrzewają się. Wysuwana szczotka, plastikowa rura oraz gumowe kółka ułatwiają eksploatację.

Klasy, które należy brać pod uwagę:

 • klasa reemisji kurzu – od A do G, przy czym A jest klasą najwyższą;
 • klasa odkurzania dywanów – od A do G, przy czym A jest klasą najwyższą;
 • klasa odkurzania podłóg – od A do E, przy czym A jest klasą najwyższą.

Oprócz wspomnianego już systemu filtracji HEPA spotkać też można również modele wyposażone w system EPA, mikrofiltr, zdarzają się także urządzenia bez filtra.

Do 200 zł można znaleźć już ciche odkurzacze emitujące podczas pracy poziom hałasu poniżej 60dB, co jest wartością jak najbardziej do zaakceptowania.

Niekiedy w promocji można kupić mały odkurzacz bezworkowy, cichy i lepszej jakości.


Plusy i minusy odkurzaczy bezworkowych

Zalety odkurzaczy bezworkowych:

  + dysponujemy jednakową mocą ssania przez cały czas pracy odkurzacza, nie jest istotny poziom wypełnienia pojemnika
  + zgodnie z nazwą nie musimy kupować dodatkowych worków na wymianę
  + różnorodność dostępnych funkcji oraz dodatkowych rozwiązań
  + tego typu odkurzacze dzięki zastosowaniu odpowiednich filtrów oczyszczających są bardziej sterylne i przy tym często rekomendowane alergikom
  + tak zwany cyklonowy system usuwania kurzu jest zdecydowanie bardziej efektywny niż tradycyjne systemy w odkurzaczach workowych

Wady odkurzaczy bezworkowych:

  – konieczność regularnego czyszczenia filtrów, gdyż mają one tendencję do zapychania się (szczególnie w tańszych modelach odkurzaczy)
  – mniej praktyczne usuwanie kurzu z pojemnika po jego zapełnieniu
  – większe ryzyko oddawania zanieczyszczeń do otoczenia (rekomendowany jest pojemnik z pokrywką)
  – są z reguły droższe od modeli workowych

Tanie odkurzacze do 200 zł, bezworkowe ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najchętniej kupowanych tanich odkurzaczy bezworkowych do 200 zł. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Zdarzają się również w tym przedziale cenowym odkurzacze z filtrem wodnym, jednak należą one do rzadkości.


Dla kogo jest tani odkurzacz?

Tanie odkurzacze są idealne dla singli, osób samotnych, par, tych, którzy mieszkają w kawalerkach i odkurzają 1-2 razy w tygodniu, którym nie będzie zbytnio przeszkadza niska wydajność urządzenia. Osoby wymagające, mające duże mieszkania oraz domy, na pewno poszukiwać będą sprzętu wydajniejszego.

Przeczytaj również => Wybieramy odkurzacz w cenie do 500 zł

Producenci tanich odkurzaczy do 200 zł:
Bosch, Electrolux, Samsung, Zelmer, Adler, AEG, Amica, Black&Decker, Bomann, Camry, Clatronic, Concept, Dirt Devil, ECG, Efbe-Schott, Eta, Gallet, Hoover, Hyundai, Kalorik, Kobot, Makita, Manta, Optimum, Philip, Progress-Electrolux, Rohnson, Rowenta, Ryobi, Sencor, Severin, Siemens, Tristar, Vax, Zanussi.


Tanie odkurzacze do 200 zł ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najchętniej kupowanych tanich odkurzaczy do 200 zł. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Podsumowanie, czyli jaki odkurzacz do 200 zł?

Wybór taniego i jednocześnie dobrego odkurzacza w skromnym budżecie nie jest sprawą łatwą. Jeżeli poszukujemy sprzętu do zastosowań typowo profesjonalnych, wówczas z pewnością nie znajdziemy nic odpowiedniego (trzeba na nie przeznaczyć przynajmniej kilka razy tyle). Z kolei decydując się na mały odkurzacz do niewielkich powierzchni nawet w tej cenie można spotkać bardziej udane konstrukcje. Musimy jednak pamiętać, że będą one dysponowały ograniczoną w stosunku do droższych modeli funkcjonalnością oraz wyposażeniem.

Co zatem brać pod uwagę? Osobom cierpiącym na alergię zdecydowanie częściej polecane są odkurzacze pozbawione worka, a wszelkie zebrane zanieczyszczenia gromadzone są w specjalnym pojemniku, który można łatwo opróżnić. Jeżeli poszukujemy mobilnego i kompaktowego sprzętu, wówczas warto zainteresować się małym budżetowym odkurzaczem pionowym.

Moc odkurzacza często bywa ściśle skorelowana z poziomem hałasu – im jest wyższa, tym z reguły bywa on głośniejszy. Jeżeli jest to możliwe, poszukujmy sprzętu wyposażonego w regulację mocy (np. za pomocą pokrętła umieszczonego na obudowie). Zwracajmy również uwagę na zastosowany w odkurzaczy system filtracji – w modelach do 200 zł rzadko kiedy stosowane są filtry wodne lub HEPA o wyższym standardzie, jednakże trafiają się także i w tym segmencie cenowym bardzo atrakcyjne promocje oraz wyprzedaże.

Efektywne pozbywanie się zanieczyszczeń z powierzchni jest uzależnione od mocy oraz klasy odkurzacza. W specyfikacji technicznej każdego modelu otrzymujemy informację odnośnie możliwości sprzętu – oznacza się ją od A do G (od najbardziej do najmniej skutecznej) i wyszczególniona jest dla różnych typów powierzchni.

W zestawie z nawet tanim odkurzaczem można znaleźć przydatne ssawki, możliwość zwijania kabla czy też różne typy szczotek. Im jest tych dodatków więcej, tym nasz sprzęt można wykorzystywać do większej ilości różnorodnych zadań związanych z czyszczeniem powierzchni.

Jak szukali użytkownicy?

 • mały odkurzacz do 200 zł
 • najlepszy bezworkowy odkurzacz do 200 zl
 • najlepszy odkurzacz do 200 zl
 • odkurzacz do 200 zł
 • odkurzacz do 200 zł 2019
 • odkurzacz do 200zł

Jaki sprzęt wybrać?

5 opinii o “Odkurzacz do 200 złotychRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2022

 • Zelmer to firma która mnie uratowała. Kupiłem od nich dobry i tani odkurzacz, który dodatkowo jest stosunkowo cichy, a z pewnością działa wydajniej niż mój poprzedni. Warto zerknąć na wyprzedaże, zawsze da się ustrzelić coś ciekawego.

  Reply
 • Udało mi się kupić jakiś czas temu odkurzacz bezworkowy. Był on tani, a przy tym z przeznaczeniem dla alergika. Kosztował niespełna 220 złotych, działa bardzo dobrze, nie mam nic do zarzucenia. Warto poczekać na promocje i upolować coś ciekawego.

  Reply
 • Potrzebuję kupić stosunkowo tani odkurzacz do domu. Jest w stanie ktoś coś powiedzieć o firmie philips? Zastanawiam się nad zakupem sprzętu od nich i jestem ciekaw opinii czy jest stosunkowo bezawaryjny i cichy. Pozdrawiam

  Reply
 • Obecnie studiuję i potrzebowałam czegoś takiego do wynajmowanego mieszkania. Kupiłam dzięki wam mały i poręczny odkurzacz bo nie potrzebowałam niczego specjalnego, bardzo fajnie się spisuję, a najważniejsze – jest cichy i już współlokatorzy nie narzekają 😀

  Reply
 • Warto zapoznać się z konkretną specyfikacją przed zakupem odkurzacza, nie jest to zbyt skomplikowane mając odpowiednie narzędzia.

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...