Worki do odkurzaczy Ranking marzec 2021

odkurzacz workowy marki ElectroluxWorki do odkurzaczy przeznaczone są (zgodnie zresztą z nazwą) do urządzeń workowych. Obecnie prym wiodą odmiany papierowe – są wygodne, jednorazowe, po kilkakrotnym odkurzaniu wyrzuca się je i wymienia na nowe. Wygoda jednak kosztuje – opakowanie takich worków kosztuje od kilku do kilkudziesięciu złotych.

Niegdyś popularne były worki z wykonane materiału, dzisiaj są one jednak rzadko spotykane. W odkurzaczach bezworkowych stosuje się plastikowe pojemniki, które co pewien czas należy opróżnić.

Obecnie najczęściej spotykane papierowe worki do odkurzaczy mogą kosztować nawet 50 złotych za opakowanie. W opakowaniu mieści się przeważnie pięć worków, co powinno wystarczyć nawet na kilka miesięcy. Należy natomiast pamiętać o regularnej wymianie worków.


Worki do odkurzaczy Rowenta RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych worków do odkurzaczy marki Rowenta. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Worki do odkurzaczy Bosch RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych worków do odkurzaczy marki Bosch. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Worki do odkurzaczy Zelmer RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych worków do odkurzaczy marki Zelmer. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Worki do odkurzaczy Electrolux RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych worków do odkurzaczy marki Electrolux. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jak założyć worek do odkurzacza?

Niezbędny jest uchwyt worka, który powinien być ulokowany w opakowaniu odkurzacza. Najpierw tekturowy kołnierz worka wsuwa się w odpowiedni uchwyt, a w kolejnym etapie uchwyt montuje się w odkurzaczu. Procedura może się niekiedy nieznacznie różnić w zależności od modelu urządzenia i producenta.


Worki do odkurzaczy Miele RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych worków do odkurzaczy marki Miele. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Worki do odkurzaczy Karcher RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych worków do odkurzaczy marki Karcher. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Na rynku oferowane są również worki s-bag, czyli uniwersalne worki do odkurzaczy workowych, odpowiednie do każdego rodzaju odkurzaczy, niezależnie od producenta. Worki wykonane są z odpornego, syntetycznego materiału, który pokryty został warstwą specjalistycznego wosku, pochłaniają nieprzyjemne zapachy i utrzymują je we wnętrzu odkurzacza, nie pozwalając im przenikać na zewnątrz, przez co jest rekomendowany zwłaszcza osobom posiadającym w domu zwierzaki, filtrują również kurz oraz alergeny. Worki posiadają odpowiedni system zamykający, dzięki czemu można je opróżnić bez rozsypywania ich zawartości.

Zakupione worki powinny być trwałe, wytrzymałe, nie dziurawić się zbyt szybko.


O czy należy pamiętać wybierając worek do naszego odkurzacza?

 • typ i parametry – worki bywają różne i nie każdy pasuje, dlatego bardzo precyzyjne informacje odnośnie modelu naszego odkurzacza pozwalają na odpowiedni wybór;
 • materiał – ze względu na zdolności filtracyjne polecane są worki syntetyczne, najdroższe ze wszystkich rodzajów, jednak najbardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne (nawet płyny nie uszkadzają ich struktury), ponadto wykonane z hipoalergicznych materiałów i w mniejszym stopniu eksploatują filtry odkurzacza, spotykane bardzo często w mocnych odkurzaczach przemysłowych; z kolei worki włókninowe są wielorazowe, również bardzo trwałe, jednakże ich czyszczenie wymaga nieco uwagi i dokładności; najtańsze są wersje papierowe, przeznaczone do jednorazowego użytku;
 • ilość – najlepiej zaopatrzyć się w zestaw pasujących worków na dłuższy okres czasu, aby później nie tracić czasu na poszukiwania (często bowiem worki do starszych modeli odkurzaczy nie znajdują się już w ofertach sklepów);
 • budżet – od niego bardzo dużo zależy w kontekście wyboru odpowiedniego zestawu worków; w najmniejszych stopniu odczujemy wydatek kupując worki papierowe, jednakże dla alergików polecane są najbardziej worki syntetyczne.

Worki do odkurzaczy s-bag RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych worków do odkurzaczy typu s-bag. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jaki sprzęt wybrać?

4 opinii o “Worki do odkurzaczyRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2020

 • Uniwersalne worki do odkurzaczy są najlepsze, nie trzeba się o nic martwić tylko zakładamy i pyk, wszystko działa. Czasami ciężko je znaleźć, dlatego warto kupić od razu zapas i mieć z głowy na jakiś czas 😉

  Reply
 • Jeżeli kupujemy coś takiego należy patrzeć na rodzaje worków do odkurzacza. Przede wszystkim materiał no i ilość – żeby starczyło na długo i nie było sytuacji, że musimy posprzątać a tu trzeba lecieć do sklepu po worek bo cały zapchany 😉

  Reply
 • Według mnie najlepszym wyborem jest worek do odkurzacza marki zelmer. Są zrobione bardzo trwale, nie przerywają się i przede wszystkim bardzo dobrze zbierają kurz. Poza tym, cenowo wypadają całkiem dobrze w stosunku do innych, więc warto dołożyć parę złotych i mieć porządniejsze worki.

  Reply
 • Worki, które najlepiej się u mnie spisują to zdecydowanie worki do odkurzaczy marki electrolux. Stosunkowo tanie, bardzo wytrzymałe. Co więcej powiedzieć, nie miałam z nimi żadnego problemu i są zawsze łatwo dostępne.

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...