Tabletki do zmywarki Ranking marzec 2021

Zmywarki znalazły swoje miejsce w kuchni, aby nadać naczyniom odpowiedni połysk i czystość. Dedykowana dla niewielkich powierzchni zmywarka do zabudowy nie zajmuje dużo miejsca w kuchni.

Oczywistym jest natomiast, że zmywanie naczyń w zmywarce bez tabletek jest tym samym, co umycie naczyń bez żadnego płynu, co wydatnie obniża skuteczność czyszczenia.

Zadania tabletek do zmywarki

tabletki do zmywarkiObecnie oferowane tabletki do zmywarki dbają o czystość naczyń oraz samej zmywarki. Usuwają tłuszcz, który zgromadził się w zmywarce, i pozostawiają czyste urządzenie. Po wyjęciu naczyń oraz sztućców ze zmywarki bynajmniej nie trzeba ich wycierać. Dobre tabletki ponadto chronią zmywarkę przed osadzaniem się w niej kamienia i chronią powierzchnię szkła mytego w zmywarce.

W zależności od wyboru można kupić jedynie tabletki z funkcją myjącą, konieczne będzie natomiast zaopatrzenie się w środek nabłyszczający oraz sól. Rekomendowane jest, aby środki chemiczne tego typu produkowane były przez jedną markę. Ze względu na silne oddziaływanie środków chemicznych zawartych w tabletkach warto kupować te produkty, które są zapakowane w folię ochronną rozpuszczalną w wodzie. Jeżeli w dozowniku pozostaną jeszcze kawałki nierozpuszczonej tabletki, należy je przed następnym zmywaniem usunąć i wykorzystać nową.


Tabletki do zmywarki Fairy RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych kostek Fairy do zmywarek. Ranking tabletek do zmywarek został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jakie tabletki do zmywarki wybrać?

O zmywarkę należy dbać podczas eksploatacji – tabletek do zmywarki używa się w ilości zaleconej przez producenta. Nie wolno wkładać ich więcej, gdyż można uszkodzić urządzenie, a resztki kwaśnej żywności mogą prowadzić do powstania korozji.

Zmywarka powinna być czyszczona specjalnym płynem, który usunie z niej pozostałości brudu oraz tłuszcz. Pół szklanki octu pomoże dobrze oczyścić zmywarkę, eliminując z niej osad z kamienia, po jego zastosowaniu koniecznie trzeba wywietrzyć zmywarkę, aby pozbyć się zapachu octu.


Tabletki do zmywarki Somat RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych kostek Somat do zmywarek. Ranking tabletek do zmywarek został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Tabletki do zmywarek są łatwe w zastosowaniu i dozowaniu. Na rynku dostępne są:

 • tabletki jednofunkcyjne, czyli wyłącznie myjące naczynia,
 • tabletki 3 w 1 – myją, zmiękczają i nabłyszczają,
 • tabletki 4 w 1 – czyszczą, nabłyszczają, chronią zmywarkę i zmiękczają wodę,
 • tabletki 5 w 1 – myją, nabłyszczają, zmiękczają wodę, chronią szkło i zmywarkę.

Tabletki do zmywarki można wesprzeć zawieszkami zapachowymi do domu oraz płynami nabłyszczającymi. Ponadto nie są one produktem bardzo drogim – można je kupić w cenie od kilku do nawet ponad 100 złotych (głównie jednak są to duże zestawy po 100-200 sztuk w opakowaniu).


Tabletki do zmywarki Finish RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych kostek Finish do zmywarek. Ranking tabletek do zmywarek został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Działanie tabletek poszczególnych producentów jest zbliżone, chociaż skład chemiczny mają zróżnicowany. Sprzedawane są w małych lub dużych opakowaniach (po nawet 500 sztuk tego produktu), cena uzależniona jest od producenta oraz wielkości opakowania. Nowoczesne tabletki do zmywarki potrafią przedłużyć żywotność naczyń o nawet kilkadziesiąt procent.

Dobrej jakości tabletki do zmywarki usuwają trudne plamy z jajek, tłuszcz i wszelkie zabrudzenia. Do każdego zmywania należy stosować jedną tabletkę, co wystarczy, aby uzyskać czyste i błyszczące naczynia. Najbardziej znanymi producentami tabletek do zmywarek są m.in. Fairy, Somat, Finish, Ludwik.


Tabletki do zmywarki RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych kostek do zmywarek. Ranking tabletek do zmywarek został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Plusy i minusy zmywania w zmywarce

Zalety zmywania w zmywarce

  korzystając ze zmywarki oszczędzamy czas, który normalnie przeznaczylibyśmy na zmywanie ręczne,
  dzięki odpowiednim programom zmywarki dokładnie i skutecznie wysuszymy nasze naczynia,
  różnorodność programów zmywarki, które można dopasować do intensywności zabrudzeń oraz ilości naczyń do czyszczenia,
  wygoda stosowania.

Wady zmywania w zmywarce

  wymagają zasilania z gniazda,
  zajmują dodatkowe miejsce w kuchni,
  wysoka cena zakupu,
  zmywarki często ulegają usterkom,
  naczynia m.in. wykonane z drewna, pozłacane, posrebrzane czy też malowane ręcznie nie mogą być czyszczone z wykorzystaniem zmywarki.

Jak szukali użytkownicy?

 • tabletki do zmywarki ranking
 • jakie tabletki do zmywarki
 • ranking kapsułek do zmywarki
 • ranking tabletek do zmywarek
 • Najlepsze tabletki do zmywarki
 • test tabletek do zmywarek 2019
 • tabletki do zmywarki finish czy fairy
 • najlepsze kapsulki do zmywarek
 • Kostki do zmywarek jakie najlepsze
 • jakie są najlepsze tabletki do zmywarki

Jaki sprzęt wybrać?

6 opinii o “Tabletki do zmywarkiRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2020

 • Zmywarkę mam już parę lat. Na początku kupowałem tylko markowe tabletki do zmywarek i byłem zadowolony. Naczynia były czyste i ładnie błyszczały. Ale po czasie jak podliczyłem ile miesięcznie kosztują mnie te tabletki, zdecydowałem kupować tańsze. Próbowałem z Biedronki, Lidla i Tesco i wiecie co? Działają bardzo podobnie, może odrobine mniej się błyszczą naczynia, ale do szczęścia nie jest mi to potrzebne, a wole oszczędzać.

  Reply
 • Trzeba dbać o swoją zmywarkę, bo przedłużymy jej żywotność i sprawimy, że będzie działała tak wydajnie jak gdy była nowa. Osobiście używam tabletek calgonit, co jakiś czas. Tabletki usuwają nadmiar tłuszczu i zanieczyszczeń, przez co zmywarka lepiej czyści naczynia.

  Reply
 • Dbanie o zmywarkę jest kluczowe do tego, żeby nie trzeba wzywać po paru miesiącach hydraulika, czy serwisu który naprawi nam zmywarkę, tylko przez naszą nieuwagę. Odkąd kupiłem zmywarkę, stosuje zawszę tabletki 3w1 do zmywarek i nie ma żadnego problemu. Naczynia są czyste i błyszczące, a zmywarka konserwowana gdy tylko się jej używa 😉

  Reply
 • Według mnie skuteczne tabletki do zmywarki to zdecydowanie finish. Używam ich już od jakiegoś czasu, bo wcześniej miałem jakiejś niszowej firmy. Zdecydowana poprawa, zmywarka jest przez to w dobrej kondycji i nie muszę bać się o problemy z jej działaniem 😉

  Reply
 • Jak dobre kostki do zmywarki to zdecydowanie somat. Miałem kilka innych opcji wcześniej i te wypadają w moim oku najkorzystniej ze wszystkich. Bardzo ciekawy materiał, pozdrawiam 😉

  Reply
 • Zmywarka to świetne urządzenie, na początku się wzbraniałam, bo dla dwóch osób wydawało mi się to zbędne, ale teraz jestem bardzo zadowolona 🙂 Ale zgadzam się, że trzeba o nią dbać regularnie – czyścić filtry i raz na jakiś czas użyć specjalnego srodka do czyszczenia. Tabletki też sa ważne, bo poprzednie, które używałam zostawiały straszny osad i się nie rozpuszczały, dlatego teraz używam tylko ekologicznych, które nie powodują zacieków i nie zatykają rur.

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...