Przydatne funkcje w piekarnikach elektrycznych. Z których skorzystasz? Ranking październik 2022

Zakup piekarnika to na pozór proste zadanie. Musi po prostu piec, sprawnie utrzymywać stałą temperaturę, szybko się nagrzewać. Okazuje się jednak, że piekarniki, szczególnie modele elektryczne, mogą nas zaskoczyć ciekawymi funkcjami. Sprawdziliśmy, które z nich są naprawdę przydatne.

kuchnia z piekarnikiem

Automatyczne czyszczenie

Jedna z ciekawszych funkcji w piekarnikach nowej generacji. Opcja automatycznego czyszczenia polega na podgrzaniu wnętrza piekarnika aż do 500°C, co pozwala spalić wszystkie zanieczyszczenia, które później musimy jedynie zetrzeć ściereczką.


Termosonda

Opcja termosondy daje możliwość stałego monitorowania temperatury wewnątrz potrawy. Dzięki temu nie musimy co chwilę sprawdzać, na jakim poziomie wypieczenia jest nasze ciasto czy inna potrawa. Termosonda automatycznie wyłącza piekarnik w momencie, kiedy danie uzyska oczekiwaną temperaturę.


Blokada przed dziećmi

Gorący piekarnik to zagrożenie dla ciekawego świata dziecka. Dlatego, jeśli jesteśmy rodzicami, dla dobra maluchów i naszego spokoju warto poszukać modeli z zabezpieczeniami. Funkcja blokady uniemożliwi dziecku otwarcie piekarnika i bawienia się przyciskami podczas pracy sprzętu. Niektóre pokrętła są też chowane w obudowę, dzięki czemu kilkulatek nie będzie w stanie samodzielnie włączyć piekarnika.

Szukasz piekarnika z ciekawymi funkcjami? Zajrzyj tutaj i wybierz model dla siebie.


Rozmrażanie

To funkcja, którą znajdziemy nie tylko w kuchenkach mikrofalowych. Część piekarników również daje nam możliwość szybkiego rozmrożenia produktów. Zamrożone jedzenie dobrze jest umieścić na środkowym ruszcie, by rozmroziło się równomiernie. Sprawdźmy też, co producent mówi o wkładaniu dań w opakowaniach – część piekarników elektrycznych to umożliwia. Dzięki temu produkt po rozmrożeniu nie będzie nadmiernie wysuszony.


Utrzymanie ciepła

Świetna funkcja, jeśli często gotujemy dla całej rodziny czy odwiedzających nas przyjaciół. Zazwyczaj przygotowujemy dania na długo przed przyjściem gości. To rodzi jednak problem: mięso może stracić swoją chrupkość, a pieczone warzywa wystygną. Właśnie w takich sytuacjach warto skorzystać z opcji utrzymania ciepła, działającej, gdy temperatura wewnątrz piekarnika nie przekracza 65°C. Po przyrządzeniu dania zostawiamy je w piekarniku elektrycznym i włączamy funkcję, która utrzymuje stałą, niską temperaturę do czasu podania potrawy.


Wytwarzanie pary

Pieczenie na parze to mnóstwo korzyści. Wydobywamy głębszy smak z potraw, zachowujemy soczystość mięsa, ale co najważniejsze, gotujemy zdrowiej. Przygotowując dania w piekarniku wytwarzającym parę, potrzebujemy mniej oleju. Co więcej, gorąca para pozwala nam piec szybciej, a więc również ekonomiczniej i bardziej ekologicznie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami Neonet https://www.neonet.pl/

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...